Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Merdamy ogonkami ;)

Nieprzeczytany postprzez Agnes86 » 13 gru 2013, o 18:54

Witamy Wszystkich Serdecznie :)
Mam na imię Agnieszka i mieszkam w Pabianicach. Odkąd pamiętam, zawsze fascynowała mnie ta rasa, charakter, wygląd ehh... wszystko, wszystko, wszystko :) no może za jednym wyjątkiem ;) W wakacje tego roku moje marzenie o posiadaniu tego psiaka w końcu miało się spełnić :D Otóż przybłąkał się do mnie moge piękny DONek, fakt faktem był strasznie zaniedbany, pełno kleszczy, wychudzony, niewyczesany, a w dodatku wystraszony. Jedyną osobą której był w stanie zaufać, to moja 3 letnia córeczka, Książe bo tak został przez nią nazwany jedynie z nią bawił się, od niej przyjmował jedzenie i pozwalał się głaskać. Było to dla mnie straszne uczucie, nie znałam psa, a on biegał za moją córeczką i pilnował jej na każdym kroku, nawet do tego stopnia ,że gdy Julia na spacerze puściła moją rękę i pobiegła do przodu ten natychmiast wybiegał przed Julkę i trącał ją nosem aby zawróciła. Mnie natomiast zaufał dopiero po kilku dniach było to fantastyczne uczucie kiedy kładł się a ja mogłam bezproblemowo powyciągać mu te ogromne kleszcze i czesać i czesać.... bo z tego wyczesanego fura myślę że spokojnie możnaby było zrobić poduchy ;)... no ale niestety kiedy wyjechałyśmy z córeczką na wakacje na 5 dni (pies był w tym czasie pod opieką dziadka, któremu też już ufał) pies uciekł :( podkopał się pod ogrodzeniem i uciekł pewnie w poszukiwaniu Julki (podobno pobiegł za dziećmi) ojjj długo go szukałam ale niestety bez skutecznie:/ Córeczka przez długi czas pytała gdzie Książe, każdy napotkany pies tej rasy był w jej oczach nim.
Teraz od 2 dni jestem szczęśliwą ( w końcu :D ) posiadaczką małej Kiry. Już pierwszego dnia skradła nasze serca, w końcu nasze marzenia się spełniły. Teraz wiele pracy przed nami, nauki dla nas i Kiry. Nigdy nie byłam posiadaczką szczeniaka to duże wyzwanie, bo dotychczas były u nas tylko Koty ;) mam nadzieję, że sprostam zadaniu i wychowam ją na pięknego i mądrego przyjaciela :) Dodam jeszcze że Kirunia nie jest z hodowli ale oboje rodziców byli piękni i zdrowi.
Pozdrawiamy Was Serdecznie
Agnes86
Losowy avatar

Re: Merdamy ogonkami ;)

Nieprzeczytany postprzez magda » 13 gru 2013, o 19:32

Po pierwsze to witamy serdecznie :welcome:
Wielka szkoda ze Ksiąze uciekł... też kiedyś miałam psa, którego znalazłam,tyle że był to kundelek, do nikogo nie podchdoził,tylko do mnie, również miał pełno kleszczy a ja że nie wiedziałam jak wyjąć poprosiłąm kilka osób,bezskutecznie bo wszystkim uciekał no i postanowiłam wyjąć sama, już nie mogłam na to patrzeć, siedział bardzo spokojnie i dał wyjąć wszystkie, potem była kąpiel i od razu inny psiak, po za tym że był jeszcze troche chudy,ale z czasem nabierał ciałka :) Wszędzie za mną chodził, dosłownie gdy wychodziłam to przeskakiwał płot, był dość spory, aż bałam sie żeby nic m usię nie stało ale niestety już go nie ma :( a był to wspaniały pies,pomimo że kundel.
Też znalazłam psa, z tym bulteriera z takim pyskiem, normalnie anioł, mimo zę dosyć duży i ludzie mówią że takie psy są agresywne,ten był świetny ale uciekł :( no i ostatnia to była suka w typie Lessi, baaaardzo chuda, była u mnie około 3tygodni gdy dostała cieczki i uciekła i do tej pory jej nie widać, ale powiem jedno psy znalezione, uratowane to największe skarby i przyjaciele, gdy już bede na 'swoim' na pewno odwiedze schronisko i przygarne conajmniej dwa psiaki. Cudowne psy, którym można jeszcze dać wspaniałe życie :)
Sorki że tak sie rozpisałam :-P
magda
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ajra(*) i Fanta
Imię: Magda

Nieprzeczytany postprzez Agnes86 » 13 gru 2013, o 19:43

Jejku Madziu wiele ich było :) widocznie bardzo czuły jakie masz dobre serduszko. :)
Agnes86
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 gru 2013, o 20:25

Witaj na forum Pasjonatów Owczarków Niemieckich. :-)

Pięknie piszesz o Księciu, widać że ulubiłaś sobie tę rasę... szkoda że historia z nim nie zakończyła się ponownie happy endem :(. Mam nadzieję że ponownie trafił na kogoś, kto go pokochał... A jak to się stało, że trafił w Twoje ręce kolejny piesek? Adopcyjniak? :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 13 gru 2013, o 20:33

Witaj na owczarkopedii
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 13 gru 2013, o 22:55

Witaj Agnieszko :)
My też od niespełna dwóch miesięcy mieszkamy z małym DON-kiem, więc doskonale wiem, jak wielką radość przeżywasz :)

Prosimy o zdjęcia :lool:
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 13 gru 2013, o 23:51

Cześć! gratulacje :) ja jeszcze czekam na malucha i już się doczekać nie mogę ;)
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Zuzanna

Nieprzeczytany postprzez magda » 14 gru 2013, o 10:17

jeszcze w wakacje uratowałam sunie jamniczke z wysypiska, biedna się błąkała i bała, nie wiem jakim cudem do mnie podeszła wszyscy byli baardzo zdiwieni, ale sunia znalazła wspaniały i kochający dom, przyjechało po nią starsze małżeństwo z Warszawy i dzwonią i mówią jak tam sobie radzi :) Ja neistety nie mogłam jej zatrzymać, bo mam też kota i gołębie które strasznie ganiała i uprzykrzała im zycie,ale teraz wiem że ma wspaniały dom i może się tam czuć bezpiecznie :)
magda
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ajra(*) i Fanta
Imię: Magda

Nieprzeczytany postprzez Agnes86 » 14 gru 2013, o 12:38

Aga i N otóż tak bardzo wszyscy pragneliśmy psa takiego jak Książe, który tak będzie nas kochał i ufał nam tak jak my jemu, że w końcu zdecydowaliśmy się na szczeniaka. :) Długo dorastaliśmy do tej decyzji, przeglądałam wiele stron, szperałam na forach, uczyłam się ... aż w końcu znalazła się piękny moment aby psiak zagościł w naszym domu :) Niebawem będzie Boże Narodzenie Kira ma być prezentem dla mojej córeczki, w tym momencie przebywa u dziadków a my ją odwiedzamy. Staram się oswoić Julkę ze szczeniaczkiem aby czasem nie doznała szoku do tej pory były tylko Koty i dorosłe już psy :) Jeszcze nie wie że Kira będzie jej. Ale już ją chyba pokochała bo każdego ranka zaraz po przebudzeniu pyta czy idziemmy do Kiruni :) Tymczasem Kira uczy się siusiania na gazetkę, oczywiście wychodzi na dwór ale nie zawsze wszystkie potrzeby na nim załatwia :/ Nie jest pieskiem z hodowli, Państwo którzy Posiadali jej mamusie nie chciali sterylizować suczki więc ją raz dopuścili z poszukiwanym przez długi czas innym owczarkiem także długowłosym. Sam właściciel reproduktora zamiast pieniędzy wziął szczeniaka gdy zobaczył na początku jak wygląda matka. Właściciele suczki za symboliczne 30 zł wysprzedali wszystkie psiaki w tym moją Kire. Piesek był odrobaczony i zaszczepiony, przed nami jeszcze jedno szczepienie? Mamy ją od od 3 dni, bardzo szybko się uczy ,od wczoraj zaczeła wołać że chce na dworek, rano wskakuje do łóżka i budzi domowników aby wyprowadzili ją na podwórko. I zaczyna podawać łapkę :D Oczywiście są też zniszczenia pogryzione uchwyty od szuflad, rozszarpana wycieraczka, kanapa ehhh... wyliczać można wiele żeby nie było ma ona swój gryzak, szmate, misia i piłeczkę.
Agnes86
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 16 gru 2013, o 14:12

Witamy :-)
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje