Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 16 gru 2012, 18:59

Niech sunia ma się jak najlepiej
Blog -> http://www.santaon.blogspot.com
Galeria -> santa-wilczasty-diabel-d-t3074-190.html
Maansa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta
Wiek: 17
Lokalizacja: Zgierz
Dołączył(a): 09 gru 2012, 15:11

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 16 gru 2012, 19:57

aaa to o to chodzi... na początku nie skojarzyłam... :ooops:

To Sonia też to ma... od najgorszego stanu do teraz to ładnie z panami wetami ją wyciągnęliśmy... ale nigdy nie będzie idealnie... Najważniejsze, ze chodzi, bo na początku to chciano ją upić :-((





a teraz wygląda mniej, więcej tak... zależy jak nadepnie...

kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez xkasia » 16 gru 2012, 21:13

Biedna, ludzie to mają pomysły. :mur:... ale to dobrze, że są jeszcze tacy ludzie, którym życie zwierzaka nie jest obojętne :-)

Ja też teraz swoją wyprowadzam z "biedoty" (bo jeszcze moja sunia ma anemię, ale wet powiedział mi wczoraj, że jest już lepiej. )

Mojej nikt chyba nie zrobił krzywdy, ludzie ją nieświadomie wprowadzili w taki stan, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że "głupota ludzka nie zna granic " przecież wystarczyło poczytać lub udać się po prostu do weta (zwykłe zaniedbanie, a piesiu biedny )
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 13:55

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 16 gru 2012, 21:31

xkasia napisał(a):Biedna, ludzie to mają pomysły. :mur:... ale to dobrze, że są jeszcze tacy ludzie, którym życie zwierzaka nie jest obojętne :-)

Ja też teraz swoją wyprowadzam z "biedoty" (bo jeszcze moja sunia ma anemię, ale wet powiedział mi wczoraj, że jest już lepiej. )

Mojej nikt chyba nie zrobił krzywdy, ludzie ją nieświadomie wprowadzili w taki stan, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że "głupota ludzka nie zna granic " przecież wystarczyło poczytać lub udać się po prostu do weta (zwykłe zaniedbanie, a piesiu biedny )

Sonię też chyba nieświadomie tak załatwił pseudohodowca....ale widział, że coś sie zaczęło dziać to nie poszedł do weta :mur::mur:

Wyjdziecie na prostą... :ok::ok::ok:

No i Sonia oprócz tego to miała jeszcze przepuklinę :przerażenie::przerażenie:

Ale wyciągnęliśmy ją... gorzej z psychiką, bo to o wiele ciężej naprawić :-((
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 23
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez xkasia » 16 gru 2012, 22:03

Moja póki co na szczęście nie ma przepukliny.

Ale nad psychiką cały czas pracujemy, bo nie była socjalizowana z psami i na początku była masakra gdzie widziała psa to od razu szczekała jeżyła się itd. a ludzie od razu uciekali ode mnie mówiąc że psa zabójce mam :nea:ale od razu do psiego przedszkola poszłam z nią i było ciężko ale już jest lepiej teraz to tylko na te mniejsze czasem warknie, ale ogólnie cały czas pracujemy nad sobą ;-)A do ludzi to jak na początku nieznajomy nie zrobi gwałtownego ruchu to spoko teraz nawet się czasem łasi do głaskania, bo wcześniej miała zalążki żeby ugryźć. Puki co mam nadzieję, że nasza praca będzie coraz owocniejsza z sunią i oby jeszcze zdrówko dopisywało to będzie super. ;-)
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 13:55

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 17 gru 2012, 14:44

mam pytanie w sprawie badań na stosunek fosforu i wapnia, mam wizytę z Haszem na środę, każdy wet może zrobić to badanie ? i czy wyniki są od razu ?
Obrazek
haszysz
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Wiek: 21
Lokalizacja: Oława
Pochwały: 3
Dołączył(a): 04 gru 2012, 16:02

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez Joan » 17 gru 2012, 15:39

Badanie składa się z pobrania krwi i wysłania do laboratorium, które robi analizę. Zazwyczaj wyniki można odebrać następnego dnia.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 34
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 17 gru 2012, 21:16

haszysz napisał(a):mam pytanie w sprawie badań na stosunek fosforu i wapnia, mam wizytę z Haszem na środę, każdy wet może zrobić to badanie ? i czy wyniki są od razu ?


Jest to badanie krwi. Psiak musi być na czczo. Badania są nawet tego samego dnia. Ja odbierałam Arii 30 min po badaniu, ale to zależy od tego, czy Wet ma laboratorium na miejscu.

Nie każdy Wet robi to badanie, musisz spytać telefonicznie i się umówić, ponieważ może nie mieć akurat odczynników.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 35
Pochwały: 7
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 04 sty 2013, 08:35

czy w przypadku psów dorosłych jest możliwość aby to zaleczyć chociaż? Mój Bono nigdy nie wykazywał żadnych oznak bólu,niechęci do zabawy, problemów z bieganiem skakaniem itp ale po przeczytaniu tego tematu wydaje mi się że ma "miękką łapę" chociażby po rozjechanych pazurach ... czy może to psu utrudnić poruszanie się bieganie?

-- 4 sty 2013, o 08:35 --

jak wrócę do domu po pracy postaram się wstawić parę fotek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 04 sty 2013, 09:03

Miękka łapka nie boli:)

Bolą stawy i kości, gdy są chore.

Pies stawia szeroko paluszki, jeśli nacisk jest na cała powierzchnię łapki ( typowe dla dużych psów). Z tego co wiem, nie ma to wpływu na poruszanie się psa, no może poza wizualnym aspektem: CZŁAP, CZŁAP ;)

Z resztą sama widzisz, jak pies się porusza, jak stawia łapki, czy ruch sprawia mu dyskomfort.

Wszelkie tego typu wątpliwości najlepiej konsultować z Wetem - ortopedą.

W okresie intensywnego wzrostu i przybierania na wadze można wzmocnić stawy jakimiś suplementami. Należy też zbytnio nie forsować psa,by stawy mogły się prawidłowo rozwinąć/wzmocnić. W dorosłym wieku już nic nie można zrobić, ponieważ zakończył się okres wzrostu. Możesz podawać jakieś preparaty wspomagające stawy, ale czy to ma sens? Tego nikt nie wie ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 35
Pochwały: 7
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post