Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: "Miękka łapa"

Postprzez Dagi » 05 sty 2013, 15:17

trussardi napisał(a):słuchajcie chciałabym Wam wkleić zdjęcia łap Bona ale nie za bardzo wiem jak ... mogę prosić o szybką instrukcję?


Wysłałam Ci prywatną wiadomość. Tam masz instrukcję ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 35
Pochwały: 7
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: "Miękka łapa"

Postprzez xkasia » 05 sty 2013, 15:36

Albo znaleźć w szukaj:
Jak wkleić zdięcie w poście?..

Co do mięśni to musisz ocenić możliwości psa, ważne jest żebyś właśnie go nie przeforsowała.
No najlepszym wyjściem jest pływanie, bo odciąża psa i sprzyja rozwijaniu mięśni,ale np. u mnie z pływaniem ciężko, jest co prawda rzeczka niedaleko mnie, ale teraz przecież psa do wody teraz nie dam, może jak będzie ciepło.

Co do preparatów to nie pomogę, bo się nie znam, a xara jest prowadzona przez weta, gdzie bezpośrednio do badań krwi dobieramy jej środki.

Warto zwrócić uwagę na fosfor, wapń i żelazo, żeby było w normie, bo przy miękkiej łapie, gdy jest niedobór to można go uzupełnić, ale gdy jest nadmiar to też nie dobrze, bo ciężej jest wy normować. Byłam dziś u weta i powiedziała mi, że u psiaków z ukształtowanym kośćcem jest gorzej, ze względu na kościec, w który ciężko było by ingerować, bo piesio już nie rośnie. Oczywiście można próbować, ale nie da to takich efektów jak u psiaka, który jeszcze rośnie.
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 13:55

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 05 sty 2013, 16:12

Obrazek

-- 5 sty 2013, o 16:14 --

czy to jest "miękka łapa"? wydaje mi się że tak maxymalnie jej nie obciążył

-- 5 sty 2013, o 16:20 --

Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Postprzez xkasia » 05 sty 2013, 17:01

Wiesz, powiem ci nie wiem. Na pierwszym faktycznie wygląda jakby stał na całej łapie, a na drugim ma zwarte łapy. Wydaje mi się, że jeżeli już to ma jakieś mini schorzenie( w porównaniu z moją sunią (zdj str. 2))
Cytując z wzorca owczarka niemieckiego Łapy: Zwarte, lekko wypukłe - to jest prawidłowo
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 13:55

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 05 sty 2013, 17:27

na drugim zdjęciu tą lewą (swoją) łapę ma trochę odciążoną bardziej stoi na prawej ... czasami, zależy jak mu się łapa ułoży, palce się rozchodzą ale nie zawsze
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Postprzez xkasia » 05 sty 2013, 17:43

Wydaje mi się, że jak się skonsultujesz z wetem to 1. zapytaj się go czy psiak ma miękką łapę, a 2. jak tak to może warto z nim trochę pochodzić po tym asfalcie i się to da troszkę jednak skorygować (bo tak jak już pisałam jeżeli są te zmiany, to malutkie i może warto spróbować ) Napisz, jak będziesz po wecie, bo w sumie ciekawa jestem diagnozy.
Obrazek
xkasia
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Xara
Imię: Kasia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 lis 2012, 13:55

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 05 sty 2013, 18:05

staramy się żeby cały czas chodził po twardym, po dywanie itp a jak z nim wychodzimy to do lasu ale kawałek musi przejść po asfalcie zanim tam dojdziemy ... w przyszłym tygodniu się wybieramy więc dam znać napewno, ciekawa jestem czy w ogóle zauważy cokolwiek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Postprzez mój pies » 06 sty 2013, 16:38

Na moje oko, ma trochę za miekką łapę.
Weta zapytaj wprost i najlepiej jakby zrobił badanie krwi na wapń i fosfor. Po wynikach od razu będzie wiadomo.
Do 8 miesiąca życia można u psa dużo skorygować, potem to już nie bardzo.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 5
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 06 sty 2013, 17:43

hmmm mój ma już 2 lata :/
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Re: "Miękka łapa"

Postprzez trussardi » 16 sty 2013, 20:15

no i byliśmy u naszego weta (trochę to trwało bo akurat był na urlopie ) i rzeczywiście mówi że miękka łapa jest choć bez tragedii jednak itak nieda się z tym już nic zrobić ... może mieć tylko problemy w podeszłym wieku z kulawizną itp
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bono
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Toruń
Dołączył(a): 01 sty 2013, 20:12

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post