Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Miekka łapa

Nieprzeczytany postprzez Lukasz1642 » 16 lip 2018, o 20:44

Witam. Mam owczarka 4.5 miesiąca. Jest to rodowodowy pies z hodowli. Kupiłem do jak mial 3 miesiące. Po 2 tygodniach zaczął chorować jakies zatrucie nic nie jadł był slaby cały czas spał jezdzilem z nim do weterynarza codziennie na kroplowke. Od początku wydawało mi sie ze cos zle chodzi tak czlapie na jedna łapę. Teraz jest już wyleczony z tej choroby je dużo przez co przytul do ok 17 kg ale z łapami jest coraz gorzej . kontrolowany jest cały czas przez pania weterynarz która przepisala mu leki na stawy witaminy itp.. Cale srodrecze stawia na ziemi wyglada to złe. Czy jest to wyleczalne i co mogłoby mu pomoc ? Bardzo prosze o jakąkolwiek pomoc.
Lukasz1642
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Łukasz

Re: Miekka łapa

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 17 lip 2018, o 09:19

Wrzuć tutaj jakieś zdjęcie jak to wygląda aby ktoś zobaczył i może podpowie co i jak. A co na to hodowca ?
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 lip 2018, o 09:43

Możesz psu pomóc podając galaretki z kurzych łapek lub galarety mięsne w ogóle. Przygotowane, jak dla ludzi, z tym,że bez przypraw. Nie zaszkodzisz,a pies będzie miał urozmaicenie w jedzeniu.
Unikać chodzenia po betonie, asfalcie. Zalecane spacery po piasku, różnych podłożach-trawy, ściółka leśna. Jak najbardziej pływanie,bo to wzmacnia układ mięśniowy i kostny. Żadnych galopad,czy skoków do ukończenia przez psa roku, odradzała bym biegi przy rowerze-pies jest zbyt młody. Podawanie preparatów witaminowych i na stawy tylko pod kontrolą weta, bo łatwo przedobrzyć. Jeśli pies jest na suchej karmie,to wybrać taką dla młodych, szybko rosnących ras i oczywiście pokazać wetowi skład karmy,żeby mógł dobrze dobrać preparaty wzmacniające. Do obgryzania podawać duże kości,tak,żeby mógł obrabiać ich główki, przekąski ze ścięgien. To tyle,co na szybko mogę doradzić.
Jeszcze odnośnie nieprawidłowego stawiania łap- może to być wada wrodzona i z tym niewiele zrobisz,dobrze by było zrobić rtg, jedynie odpowiednia dieta, suplementacja i sporo pływania.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Lukasz1642 » 18 lip 2018, o 16:18

Zdjecia w piatek zrobie i podeślę. Nie zabieram go jezzcze na spacery nic bo bardzo slabo chodzi witaminy jakie dostaje i proporcje sa od weterynarza. A z hodowli niedaleko poddebic Hodowla owczarków niemieckich fezo . z dnia na dziwn coraz gorzej chodzi obawiam siw ze moze przestac chodzić.
Lukasz1642
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 18 lip 2018, o 19:24

A robiłeś mu badanie krwi na wapń i fosfor ? Może ma straszny niedobór albo nadmiar bo to też jest nie wskazane. Czyżby miał krzywicę ? http://www.piesporadnik.pl/title,Krzywi ... d,885.html
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Lukasz1642 » 19 lip 2018, o 19:24

Tak mial robione badania i za piersszym razem były niedobory ale pozniej było juz wszystko w normie przy kolejnych badaniach.
Lukasz1642
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Nieprzeczytany postprzez Maadlenka_27 » 29 lip 2018, o 20:15

Witam, jestem tu nowa. Zależy mi na waszej opinii. Mam 3-miesięcznego owczarka niemieckiego, prawie cztery tygodnie temu został przejechany przez samochód w wyniku czego została złamana przednia łapa, złamanie okazało się tak bardzo poważne że miał robioną operacje minęły już prawie cztery tygodnie jak nosi stabilizator i zauważyliśmy że druga przednia łapa(zdrowa) po operacji zrobiła się "miękka" na początku myśleliśmy że tak musi być bo tą po operacji w ogóle nie stawiał i dlatego obciążał tą zdrową, wet mówi że to tzw. "niedźwiedzia łapa" czy mieliście tak przypadek? Czy mój pies po zastosowaniu jakiś witamin czy tabletek na stawy ma szansę z tego wyjść ?
Maadlenka_27
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Drago
Imię: Marlena

Nieprzeczytany postprzez lukaszglinek » 2 paź 2018, o 15:20

Jak się ma obecnie piesek?
lukaszglinek
Losowy avatar
Nowy forumowicz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje