Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Balbinka92 » 26 kwi 2013, 14:22

Będąc dziś u weta podczas rozmowy weszliśmy na temat żywienia.
Powiedział że nie można podawać szczeniętom owczarka niemieckiego do ukończenia 1. roku życia mięsa bo działa na tarczyce a tarczyca wydziela hormon który prowadzi do kruchliwości kości. :nea:

Kiedyś w naszym domu był owczarek i jak pamiętam głównie jadł mięso, teraz dla Hermy też dawaliśmy mięso, ale po dzisiejszej wizycie u weta nie wiem co robić. Mała suchej karmy nawet nie chce wąchać.

Bardzo proszę o Wasze opinie.
Balbinka92
Losowy avatar

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 kwi 2013, 14:59

Wszystkie moje psy od szczeniaka karmione były surowym mięsem wołowym. Oczywiście nie tylko mięsem i nie mięsem pierwszego gatunku. Wilki chyba nie wiedzą, że mięso szkodzi na kości, bo zabłąkaną krowę zjedzą z przyjemnością i szczeniakom też mięso zaniosą. Czy pan wet. zaproponował zamiast mięsa karmę, którą można kupić właśnie u niego?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Balbinka92 » 26 kwi 2013, 15:07

Nie nie... Ma karmy ale nie proponował. Raczej naciągaczem nie jest chodzę do niego od lat... Tak mi tylko powiedział więc się wystraszyłam. My małej kupujemy mięso wołowe z kością, w takich kostkach po 250g jak masło
Balbinka92
Losowy avatar

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 26 kwi 2013, 16:11

Balbinka92 napisał(a):Powiedział że nie można podawać szczeniętom owczarka niemieckiego do ukończenia 1. roku życia mięsa bo działa na tarczyce a tarczyca wydziela hormon który prowadzi do kruchliwości kości. :nea:




A powiedział, w jaki sposób to mięso działa na tarczycę? Bo nie bardzo mogę jedno z drugim powiązać.

Rzeczywiście, zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tarczycy mogą powodować osteoporozę, ale co ma do tego mięso wołowe???

Wszystkie moje psy jadły mięso od 3-go tygodnia życia. Kości całe ich życie miały się dobrze.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Balbinka92 » 26 kwi 2013, 16:20

Wiesz co to była krótka rozmowa, powiedział że nie można, ja za dużo nie słuchałam... Ale jak wróciliśmy odrazu wskoczyłam na forum. Czyli że mogę dawać mojej małej mięso ???Ma 7 tyg, dostaje ok pół kg mięsa dziennie, zjada bardzo chętnie, nie za dużo ??
Balbinka92
Losowy avatar

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Nesa » 26 kwi 2013, 17:10

Może przy następnej wizycie, dopytaj weta o co mu dokładnie chodziło?? Ciekawi mnie to bardzo czy jest rzeczywiście jakiś związek po miedzy tymi rzeczami :-)
„Jesteś architektem rzeczywistości, którą postrzegasz''
L- 17.02.12r.& V-22.01.12r.
Nesa
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: L&V
Imię: Aga
Wiek: 28
Lokalizacja: prawie rzeszów
Pochwały: 3
Dołączył(a): 09 lip 2012, 13:06

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Balbinka92 » 26 kwi 2013, 17:21

Ok, szczepienie w maju więc się dopytam,chyba że wskoczę jakoś wcześniej bo często go odwiedzam. Aha, i podaje jej witaminy firmy mikita multi vit canis megavit. Czy one są odpowiednie ??
Balbinka92
Losowy avatar

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 26 kwi 2013, 18:32

A swoja droga spytaj weta czy mozesz mu podawac BARF czyli surowizne mojej ON-ce podaje od 3 i poł m-ca teraz ma 6 m-cy i tryska zdrowiem i energia wazy 21 kg. Pozdrawiam
danuta waniek
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Wiek: 64
Lokalizacja: slaskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, 21:06

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Balbinka92 » 26 kwi 2013, 19:23

Zapytam, nawet zasięgnę opinii kilku lek. wet. Mam możliwość brania cielęciny, drobiu, wołowiny :)No i wieprzowiny w sumie też :)
Balbinka92
Losowy avatar

Re: Mięso wołowe dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 27 kwi 2013, 06:35

A o cóż to pytać? Wszak surowe mięso i kości są naturalną dietą psowatych. Wilki nie gotują sobie upolowanej sarenki, ani też nie przerabiają jej na suchą karmę.
Surowe siekane mięso wołowe jest pierwszym po mleku matki pokarmem, którym ja karmię szczeniaki. Fabiola jest na surowiźnie wołowej od dawna. Jak wygląda - można zobaczyć w galerii.

Jeśli nie będziesz podawała w ogóle suchej karmy, można podawać trochę wapna (ostrożnie, aby nie przedawkować!). No i preparaty na stawy.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post