Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Mijanie psów

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 20 wrz 2015, o 08:58

Dzięki za odpowiedź :-) próbuję go odciągać, ale jak już za poźno spróbuję to siłą nawet ciężko go odciągnąć :mur: To muszę reagować wcześniej. A może być po zawróceniu nagroda w postaci szarpania piłką? Bo widzę, że po spotkaniu z pieskiem jest mocno nakręcony i to go przy okazji uspokaja, bo często przenosi emocje na smycz, próbując się nią przeciągać.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez norineko » 20 wrz 2015, o 10:15

Nie praktykowałam, bo moje nie lubią za bardzo szarpania, ale... może dałabym mu to szarpanie jako nagrodę jeżeli się nie położy i zamiast tego poslucha Ciebie.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 21 wrz 2015, o 10:10

No tak właśnie o tym myślałam :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez norineko » 22 wrz 2015, o 06:18

Zeżarło mi jak edytowałam, a chciałam dokończyć myśl... Bo chodzi o to, żeby on się nie podniecał i wyładowywał PO TYM, jak zobaczy już psa, tylko ma się ekscytować tym, że dostał super komendę i będzie zabawa, a pies jest elementem tła. To na początku może być trudne, nie zrażaj się, jak od razu się nie uda. Musisz zareagować zanim zauważy psa, a Ty go już masz na celowniku, a dopiero w późniejszym etapie, jak to już będzie wypracowane możesz zaczynać wtedy, gdy on już widzi psa i wie, że to nic nie znaczy, bo po komendzie jest super zabawa.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 wrz 2015, o 06:49

Hahahaha taka jestem mądra,a sytuacja z dzisiejszego rannego spaceru była rodem, niczym z opowieści Agi Thorinowej :mur:
Wyszliśmy na sik i po bułki. Rudy luzem,bo 6 rano i co? Nagle stop, obniżanie podłoża i gleba- obcy pies na horyzoncie. Podniosłam za fraki do pozycji siad, wydałam komendę "noga, równaj" poszliśmy po bułki.
Wracamy, ten sam piesek, ta sama sytuacja-powtórka z komend.
...i wszystko było by w porządku, gdyby nie fizjologia...posadziłam i kazałam czekać, sprzątam, pani z pieskiem przechodzi dwa metry od nas...Rudy nie wytrzymał...upolował psa, naryczał straszliwie, nie ugryzł.
Najgorsze było to,że ogłuchł...mogłam wołać. Dorwałam i wprałam.
Skubaniec jeden z premedytacją czekał na dogodny moment,a najlepsze jest to,że to był obcy pies,a więc intruz na terenie.
Najbardziej wyrzucam sobie swoją głupotę :mur: :mur: Widząc owego burka z pańcią i reakcję swojego psa, zamiast zrobić w tył zwrot, to postanowiłam obejść łuczkiem z psem przy nodze...nie przewidziałam fizjologii :mur:
Ku przestrodze: zanim- nie zawsze działa, mając takiego Rudego trzeba myśleć trzy razy,bo to coś kombinuje bardziej, niż ustawa przewiduje.
Tak więc Aga nie jest osamotniona ;)
...skracamy cugle, zakładamy ostre kiełzno ;)
...ależ mnie gadzina wkurzył!!
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 22 wrz 2015, o 07:07

Beata miałaś od rana niezłą przygodę.
Moja mała glizda jest jeszcze na etapie zabawy z każdym psem i nie kuma, że nie z każdym wolno, poza przedszkolem. Muszę się chyba umówić z sąsiadem na spacery i ćwiczyć spokojne mijanie, bo na sucho to sobie można pogwizdać. Na razie ćwiczymy mijanie obiektów w ruchu (biegacze, rowery) i smaczkiem odwrócę uwagę bez problemu, ale z psami bywa ciężko. Młoda jak się zapatrzy, to już pozamiatane. Wniosek jeden - pancia ma opóźniony zapłon, za późno widzi obiekt i za późno reaguje. W dodatku pozwalałam jej się witać z ludźmi i zaprzyjaźnionymi psami, i zapewne chcąc się bawić wypatruje tylko okazji. Inna sprawa, że uczę ją chodzenia przy lewej, a czasem z lewej idzie właśnie obiekt i wołami do prawej nie dociągniesz...
Sanszajn
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 wrz 2015, o 08:07

Haniu, Twoja to sunia i jeszcze szczenię, więc po szczenięcemu myśli. Faktem jest,że trzeba nad tym pracować od szczenięcia.
My mamy hasło "witaj", bez tego hasła nie wolno mu podejść ani do ludzia,ani do psa żeby się przywitać. Hasło to ma też zaletę,że oznacza "przyjaciel",a więc nie jest groźnie.
Kiedyś szłam sobie z Rudym na smyczy i szła kobitka. Nie było by w tym nic dziwnego,gdyby nie fakt,że zaczęła piszczeć "o, jaki śliczny piesek" i wyskoczyła z łapskami głaskać...piesek naryczał na nią konkretnie, kobieta z paszczą,że agresywny. Zapytałam ją,czy pozwoliłam głaskać. Zmyła się jak nie pyszna. Nie było tego magicznego hasła "witaj".
Rudy ma charakterek pół na pół matka/ojciec.
Po matce jest milaśny i słodki dla domowników, opiekuje się szczeniętami i dziećmi, po ojcu- to wytrwały stróż i cięty samiec.
...i właśnie cechy ojca w genach bywają upierdliwe, tak, jak dziś.
Na szczęście nie próbuje zamordować,a jedynie przekula i postraszy. Strasznie w tym wszystkim dużo krzyku, ryku i pokazywania zębów. Ktoś, kto nie wie powiedział by,że to mordowanie na serio.
Generalnie muszę osła wziąć do wiwatu,bo rogi zaczyna pokazywać, chyba troszkę za dużo mu popuściłam :pała:
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 22 wrz 2015, o 08:18

Niby szczenię, ale wiesz jak to jest: czym skorupka za młodu nasiąknie...
Komendę witaj próbuję wprowadzać, ale za późno się za to zabrałam. Nie ma się co użalać, tylko zakasać rękawy i ćwiczyć :)
Tylko jak słyszę te komentarze, że taka mała, to się powinna bawić, że za mała na szkolenie itp., to mnie bierze :mur:
Sanszajn
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 wrz 2015, o 08:30

Ignoruję takie komentarze. Tak samo było z moim rodzonym dzieckiem.
Teraz to procentuje.
Choć szlag mnie trafia,że za późno reaguję,że nie mam oczu na około głowy.
Trafił mi się naprawdę fajny pies,ale charakterek też ma, z resztą sama go sobie wybrałam,a on mnie.
Teraz: cierp ciało jak się chciało.
Cóż, przynajmniej mam wyzwanie i muszę mocno pogłówkować, jak to zrobić,żeby zrobić dobrze. ;)
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 22 wrz 2015, o 12:40

Magda dzięki za dokończenie myśli :-) domyśliłam, się, że właśnie o to chodzi. Oj będzie ciężko, ale trzeba jakoś dać radę. Dobrze, że wybieramy się na szkolenie do gościa który się w miarę nieźle zna, niestety nie mamy w okolicy żadnego szkoleniowca z bajki, ale i tak się cieszę. Luby został opier***ielony przez rodziców jak Thorin na mnie nawarczał przy nich :-P i skończy się pobłażanie psu. Mam nadzieję.
Beata, no cóż samce mają swoje za uszami :diabeł: pocieszyłaś mnie, ale nie żebym się cieszyła, że Falko narozrabiał, ale miło, że nie jestem sama :lool:
No Thorin też ma po tacie takie samcze zachowania, które teraz mu się ujawniły, bo ma teraz psy których szczerze nienawidzi i już z daleka się jeży i jest jazgot potem, jeśli w porę nie odejdę.. I również po tacie jest mega lizusem do ludzi - wszystkich :lool: Też Thorin nas wybrał a my jego, ale uwielbiam go i tak, bo widzę, że u niego to kwestia wychowania, nie charakteru, bo widzę jego zapał do nauki i lgnięcie do człowieka :-) i dużą inteligencję. Jestem dobrej myśli.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje