Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Owczarki niemieckie które znalazły dom.

Mila już w nowym domku

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 10 lis 2011, o 20:40

znalazłam takie info

Piszę w sprawie suni, która jakis czas temu (ze 2, 3 tygodnie), pojawiła sie na ulicy u mnie w mieście. Jest w złym stanie, wygłodzona, kuleje na przednią prawą łapę, prawdopodobnie za chwilę będzie miała cieczkę, bo psy zaczynają się nią interesować. Jest też coraz zimniej na dworze, ona całe dnie leży skulona na trawniku. Jej sytuacja jest bardzo zła. Miasto i jego władze, mają niestety gdzieś jej los, jak i inne, bezdomne psy błąkające się po mieście. Mimo telefonów, nie wykazują najmniejszej chęci, żeby pomóc, nie zabierają ich z ulicy, mówią, że nie mają gdzie. I jest to prawda, bo, z tego, co wiem, dysponują tylko kilkoma boksami w opłakanym stanie (są i tak przepełniopne). W najlepszym przypadku suka zamarznie z zimna, albo trafi do Chrcynna, strasznej mordowni dla zwierząt, zwanej chlubnie schroniskiem.
Suka jest łagodna, przyjazna, przestraszona, nieufna

Bardzo proszę dla niej o pomoc, jakieś miejsce. Ja nie mam jej kompletenie gdzie zabrać. Mogę partcypowac w kosztach jej utrzymania, jak również w sterylizacji, ale nie dam rady zając sie tym wszystkim sama

Podam miejsce jej pobytu na pw. Mój tel: 782 65 60 64

TO zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8781ec4d0bff21fd
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=05189889422ac06e
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8202158476c01180
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5a3daa4e0e021ddd

Nie wygląda dobrze. Może na zdjęciu tego nie widać, suka nie jest jakimś strasznym szkieletorem, ale sterczą jej talerze biodrowe, ma zapadniete boki. Wydaje mi sie, że nie jest szczenna, ale w sumie moge sie mylić, bo ona tu za krótko jest, żeby to stwierdzić. Poza tym, jak pisałam, wydaje mi się, że zaczynają interesować sie nią psy - dziś byłam świadkiem, jak dwa sie pogryzły o jej towarzystwo (co może świadczyc o zblizającej się cieczce)

Nr konta (podaję własne), to:

50 1020 5558 1111 1294 4850 0006

Katarzyna Mierzejewska
06-100 Pułtusk
Ostatnio edytowano 23 lis 2011, o 16:19 przez Rivia, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Perła
Imię: Justyna

Re: Kulejąca i wygłodzona ONka TRzeba ją zabrać z ulicy

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 lis 2011, o 20:45

o jejciuś jejciuś :( udostępnie na fejsbuku, może ktoś ją przyuważy i coś się wymyśli dla suni :(

https://www.facebook.com/event.php?eid=157730514324767&context=create
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 12 lis 2011, o 09:00

to tak u suni na dogo wątku dużo się dzieje jak dobrze pójdzie trafi do hoteliku

http://www.dogomania.pl/threads/217532-Kulej%C4%85ca-i-wyg%C5%82odzona-ONka-TRzeba-j%C4%85-zabra%C4%87-z-ulicy

-- 12 lis 2011, o 18:44 --

info z dogo

Sunia już w hoteliku. Znalazła się po prawie 2 dniach, już powoli traciłam nadzieję. Podjęłam szybką decyzję, że zabieram ją do Magdy, bo psina cała trzęsła się z zimna, leżała skulona na trawie. Okropny widok. Bez problemu dała sobie założyc obrożę i smycz, dała się wnieść do samochodu.

Jak juz też pisała Magda, koszty na chwilę obecną wynoszą 50 zł (fiprex + odrobaczenie). Deklaracji stałych na chwilę obecną jest ok 170 zł, jednorazowa wpłata 100zł i .............. sunia prosi o więcej, bo bez tego ani rusz. Ludzie kochani, nie zostawiajcie mnie z kosztami samą, bo nie ma absolutnie mowy, żebym dała radę. Mam na utrzymaniu swoje stado + światło, woda i gaz, a pensja nieduża.
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 13 lis 2011, o 10:23

info z dogo cytuję

DZisiaj będzie u mnie w odwiedzinach Gos z dogo, która robi piekne zdjęcia - poprosiłam ,żeby zabrała koniecznie aparat bo do Waszej bezimiennej suczki dołączył tez onkowaty psiak, którego łapałam dziś Romenką przy drodze na Serock - psiaki potrzebuja ładnych fotek Moim zdaniem teraz najwaśniejsza jest diagnostyka łapki - nie wiadomo czy jest przeciążona, czy to reumatyzm, zwichnięcie czy coś innego. U mnie wet może być w poniedziałek ale na pewno weźmie coś za wizytę i ewentualne leki i potrzebuję na to środków finansowych bo w tym momencie nie mam z czego zakładać. Poza tym pod koniec przyszłego tygodnia przydałoby się Sunie zaszczepić, przynajmniej na wściekliznę. No i imię

Wydatki na chwilę obecną, to:

fiprex na pchły i kleszcze - 20 zł
odrobaczenie (dawka teraz i za 2 tygodnie) - 30 zł
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade

Re: Kulejąca i wygłodzona ONka już w hoteliku potrzebne dekl

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 14 lis 2011, o 19:33

zdjęcia suni która jest w hoteliku w ciepłym domku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 18 lis 2011, o 13:08

Ksia
Jesli chodzi o Milę, to, jak pisałam, trzeba pomysleć jak najszybciej o sterylce. Czy ktoś może ją zgłosić do skarbonki, albo ma jakiś inny pomysł? Obawiam się, że nie da rady zebrać na zabieg pieniędzy. Może po prostu będzie niewysterylizowana i zobowiąże się do tego przyszłych właścicieli? Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jak się nie uda, to nie będzie wyjścia.

Megi..Myślę, że Milę trzeba wysterylizować jak najszybciej bo interesują się nią psy a jak dostanie cieczki to nie będę miała co z nią zrobić bo mój berneńczyk dostaje ataków padaczki przy takich sytuacjach (tak się bidak podnieca). Ja jej do sterylkowej skarbonki nie zgłoszę bo zdecydowanie wyczerpałam już swój limit ale Kasiu, jak nie ma innych chętnych spróbuj Ty. Napisz , że uzupełnisz deklaracje i tyle.
Oto Mila vel Milka Sunia już zupełnie się otworzyła - poszczekuje, bawi się, ma apetyt ale panicznie boi się aparatu aż ślina jej cieknie. Wiem, ze zdjecia średnie ale myślę że z tych można coś wybrać do ogłoszeń i zacząć działać. Może znajdzie się ktoś kto się zakocha.
P.S do Kasi - Młotek wczoraj już się wyaadoptował

Obrazek

Obrazek

Obrazek

o suni

- sunia w wieku około 2-3, lat, lubiąca dzieci, wpatrzona w człowieka, zachowuje czystość w domu, nie niszczy, bardzo spokojna i zrównoważona, lubi psy i suczki. Jest odrobaczona, zabezpieczona od kleszczy, wkrótce będzie zaszczepiona.

czy znajdzie swój kochający domek ?
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 20 lis 2011, o 16:01

Sunia będzie w najbliższym czasie umówiona na sterylizację i będzie sfinansowana ze skarbonki z dogo

a tak wiadomości z hoteliku

Ok, to jutro ją umawiam. Z łapką już dobrze. W ogóle Mila czuje się całkiem dobrze - dziś ściągnęła mięso leżące w kuchni na blacie, nie zdążyła zjeść bo było zamrożone ... :)

i nie bawem nowe foteczki Mili

do ogłoszeń
Mila to piękna sunia owczarka o świetnym, zrównoważonym charakterze.
Niestety ani uroda ani rewelacyjny charakter nie uchroniły jej przed poniewierką, bezdomnością, głodem i chłodem...
Ale Mila przy człowieku potrafi zapomnieć o wszystkim złym co ją spotkało...

Bardzo fajna, kontaktowa, jest wdzięczna za każdy ciepły gest.
Mila jest spokojna, łagodna, przyjacielska.
Bardzo dobrze dogaduje sie z innymi psami oraz kocha dzieci - będzie wspaniałym towarzyszem i przyjacielem całej Rodziny.
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 23 lis 2011, o 09:00

a więc sunia już po zabiegu sterylizacji Uśmiech

cytuje :
Mila już w domu i jest ok. chociaż miał płyn w jamie brzusznej i ostry stan zapalny śledziony. Przyczyn można tylko sie domyślać. Koszt 394 zł.

Najprawdopodobniej uderzenie ale wszystko jest ok jak widać:

Obrazek

teraz tylko znaleźć domek dla niej

-- 23 lis 2011, o 16:19 --

hura hura Mila pojechała właścicielami do nowego domku Szeroki uśmiech

Przepraszam ale ja mam niemowlaka i nie mam czasu czasami pisać. Państwo mieszkają w domu, działka jest ogrodzona. Mila będzie mieszkać w domu, a wciągu dnia ma do dyspozycji też podwórko. Pańswto pracuja na miejscu w pensjonacie także Mila ma też zagwarantowane spacery po okolicznych lasach. Wiedzą, ze mila miała wczoraj operację, że ma być w cieple i pilnowana, żeby nie kombinowała przy szwach. Pan zrobi jej jutro zastrzyk z antybiotkiem. A oto Mila i jej nowi Państwo - przepraszam, ze nieostro ale chciałam szybko zrobić bo mila się boi aparatu i wyszło jak wyszło. Oczywiście umowa adopcyjna podpisana.

Obrazek
Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade

Re: Mila już w nowym domku

Nieprzeczytany postprzez Rivia » 10 sty 2012, o 16:03

o to Mila w nowym domku

Obrazek
Rivia
Mistrzyni Arcade

Re: Mila już w nowym domku

Nieprzeczytany postprzez tatanka » 10 sty 2012, o 16:17

MILA - widać że jest dobrej kondycji cieszymy się że ma nowy domek :ooops: :D :lool: :dzieki
tatanka
Klubowicz
Owczarek niemiecki: SAXO

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje