Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Minibelg jamniczy - Figa

Nieprzeczytany postprzez Salva » 5 gru 2014, o 14:51

Postanowiłyśmy się także zaprezentować zdjęciowo. Jamnik na ostatnim marszu jamników. Jamnik zachowywał się bardzo dzielnie i byłam dumna, że moje zwierzątko przy panujących warunkach dało radę przenieść w pyszczku koszyczek idąc razem z całym pochodem. A później jeszcze pracować ze mną obok zaprzyjaźnionego stoiska. Dzielne zwierzątko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jamnik też ma mózg!

Obrazek
Obrazek
Salva
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Sara
Pochwały: 1

Re: Minibelg jamniczy - Figa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 5 gru 2014, o 15:34

Szkoda, że nie da się już zrobić z Figi i Raszki pary pokazowej.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Salva » 5 gru 2014, o 15:39

Też bardzo żałuję, bo pamiętam, że swego czasu były w stanie nawet u Raszki w domu wspólnie pracować (oj dawno to było, ale jednak). I nawet zdjęć w ramach dowodu nie mam bo mimo molestowania nigdy mi się nie udało ich od fotografa wydłubać.

I szkoda, że nie mam dojścia do ludzi bo bardzo bym kiedyś chciała publicznie na Marszu pokazać, ze jamnika owszem wyszkolić się też da.
Obrazek
Salva
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 5 gru 2014, o 16:24

Jamniki są psami, których się naprawdę panicznie boję. Żadna rasa psów nie wzbudza we mnie takiego niepokoju, jak jamnik idący luzem. Najchętniej każdemu jamnikowi włożyłabym kaganiec. Taka moja mała fobia :D, której oczywiście staram się nie okazywać, bo przecież jamnik, to pies jak każdy inny :D

Pisz o Fidze jak najwięcej, i jak najlepiej :) dawno temu, kilka razy się spotkałyśmy ;)
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Salva » 5 gru 2014, o 16:37

Bo jamnik to potwór jest, włazi na głowę i pożera w całości. Najczęściej mnie.

O? No własnie, mnie się wydało, że znajoma istota ale nie umiałam sobie przypomnieć dokładniej :D

A to proszę, my bardzo często mamy kaganiec ze sobą. Nawet się czasami ludzie oburzali, że czemu męczę zwierzątko. Odpowiadałam, że nie męczę i to jest dla jej bezpieczeństwa. Poza tym ja respektuję, że czasami jamniki nie są darzone sympatią.

Obrazek

I jako, że jutro mikołajki, to świątecznie...

Obrazek
Obrazek
Salva
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 5 gru 2014, o 16:54

Marzenko, a gdyby tak do Burej dołożyć szczeniaka jamniczego? W ramach leczenia fobii?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Salva » 5 gru 2014, o 16:59

Bogowie, nie! Jamniki to straszne psy, koszmarne do wychowania i szkolenia. Odradzam jamniki. Potworne zwierzęta. Wszystko tylko nie jamniki.

To już nasza standardowa reakcja jak ktoś stwierdza, że chce jamnika. Zwłaszcza jak patrzy na to jak Figa została ułożona. Pamiętam jak jeden z wykładowców na uczelni, na której do niedawna pracowałam przywitał nas słowami: "Ojej, jamnik! I nie gryzie?!".
Obrazek
Salva
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 5 gru 2014, o 17:40

Szczenię, nawet jamnicze, jest urocze. Dopiero z jamniora wychodzi szarlatan :D

Jamnik był pierwszym psem, który mnie ugryzł. Jamnik sąsiada - grube , nieszczęsne zwierzę, które rościło sobie prawa do klatki schodowej. No a ja przeszłam po prostu za blisko, i mnie ugryzło psisko solidnie. A w domu, zamiast pocieszenia, czekał mnie ochrzan, że "skoro wiedziałam, że gryzie, to po co się pchałam" :D nie ma to jak zrozumienie ze strony rodzica :D
Kolejny, też jamnik, mnie ugryzł, jak wydawało mi się, że chce, żeby rzucić mu piłkę raz jeszcze. No właśnie, wydawało mi się... Ten jamnik był szczupły, i ugryzł tym razem w dłoń.|
No i w końcu jamnik koleżanki z dzieciństwa, położyłam się na wersalce, na której on leżał - ugryzł mnie w policzek. Ten też był szczupłym jamnikiem.

Tak więc mam mieszane uczucia, chociaż bardzo podobają mi się szorstkowłose. Charakterologicznie.

Jednego jamnika wspominam mile z dzieciństwa, pamiętam go ze spacerów z moim tatą w parku Bednarskiego w Krakowie. Jamnik był króliczy długowłosy rudy, z potworną krzywicą i przetrąconym kręgosłupem. Chodził zataczając się, ze swoją wiekową właścicielką. Zapytałam kiedyś taty, dlaczego takiego psa ona nie uśpi? Na to mój ojciec, z gołębim sercem dla wszystkich zwierząt, dał mi chyba pierwszą w życiu lekcję, że nie ma lepszych i gorszych, pytając mnie, czy chorych ludzi też można zabijać? i że ta pani kocha tego jamnika, a jamnik kocha swoja panią. Ten jamnik pozwalał się głaskać i cieszył się niesamowicie.

W ramach leczenia fobii pozostaje mi przytulanie szczeniaków, no i czytanie o Fidze :D

Figa zostanie moim terapeutą :D

Bura czeka na swojego małego kompana, jednak będzie to owczarek szetlandzki z linii pracującej :)
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 5 gru 2014, o 18:17

Cześć Saro. Czytałam ostatnio Wasz wątek na forum belgowym. Skarbnica wiedzy :lool:
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 5 gru 2014, o 18:27

Obrazek

Zobaczyłam to zdjęcie i przypomniało mi się, jak mówiłam do mojej Pery - dając jej do zjedzenia cielęcy łeb - że dostarczam jej dysk zewnętrzny, żeby poszerzyć jej ograniczone możliwości umysłowe. ;-)

AnnaJagna napisał(a):Cześć Saro. Czytałam ostatnio Wasz wątek na forum belgowym. Skarbnica wiedzy :lool:

To ja linka poproszę. Bardzo proszę. :ooops:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje