Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Mishka-mała turystka

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 25 lip 2013, o 22:38

chodzi mi o to że może zamiast tego brita dać jej tą Josera kids i czy jeśli jestem w trakcie zmiany z gotowanego na suchą to czy mogę tą karme podmienić czy jak dokonczy brita to znów stopniowo na joserę? nie chcę jej co chwila zmieniac karmy bo to raczej nie jest dobre...tak mi się wydaje przynajmniej
margo870
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Mishka
Imię: Gosia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 lip 2013, o 23:03

Jeśli masz teraz brita, a chcesz przejść na joserę, to dawaj jej cały czas brita, a jak będziesz miała w worku porcji na ok 14 dni, to stopniowo zacznij mieszać z joserą. Taka "wymiana" karm, nie odbije się absolutnie negatywnie na jej żołądeczku. Myślę że nawet wyjdzie na dobre. Nazgul miał kilkukrotnie zmieniane karmy [pro nature, josera kids, festival, optiness, hi energy, 2kg czegoś z PiP ;) totw bizon, totw rybka, znowu totw bizon]. Najwięcej zjadł josery festivala, do tego zjadł chyba z 8 worków TOTW'a - i powiem Ci pewną ciekawostkę, która chyba raczej nie powinna się zdarzyć u psów... jak w między czasie kiedy nie dojdzie przesyłka z nową porcją TOTW'a skończy mi się poprzedni worek, i kupię joserę festivala i dam mu ją bez mieszania - tak nigdy jego organizm jej "nie odrzucił". Ale to jest dorosły pies, o bardzo zdrowym układzie pokarmowym - moim zdaniem róznorodność karm wpływa pozytywnie na psy. Jesli masz ochotę na Joserę Kidsa, dokończ tego Brita, wprowadź joserę, pobądź na niej z 4 - 5 worków, później znowu jakąś inną psinie wprowadź na 4-5 worków...
Grunt to stopniowe przyzwyczajenie psa do nowego pokarmu zmieszaniem mu ze starym pokarmem, a resztą się nie martw :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 25 lip 2013, o 23:10

Dziś dawałam jej gotowane takie jak dostawała wcześniej i widzę że kupole się normują ale zobaczymy jutro:) kupiłam jej dziś wołowinkę i jutro spróbuje kawałeczek teraz jak wróciłam z pracy to ma faze na zabawę ;P miała piłeczkę na sznurku przyczepioną do klatki i tak się tłukła że nie dało się wytrzymać więc jej odwiązałam, to złapał moje klapki teraz jest już na etapie powolnego zasypiania i męczy pluszaka i co chwilę sprawdza co robię:D
margo870
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 26 lip 2013, o 06:47

Tylko przemiel tą wołowinkę.
Aha, co do wprowadzania nowej karmy, z tymi 14 dniami to chyba przesadziłam. Powinno starczyć 7 dni, ale ja tak z troski o jej żołądeczek który już zaliczył sensacje ;).
Lepiej żebyś Ty się z nią pobawiła tą piłeczką :). Nauka przez zabawę jest suuuperrr!!! :yahoo:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 26 lip 2013, o 08:21

Wiemy wiemy:) wczoraj Mishka opanowała sztukę kopania dołków ;P oby sie tylko teściowa nie dowiedziała że zaczyna przekopywać jej ogródek;P
margo870
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez edyciak » 26 lip 2013, o 08:27

Jeszcze mnie tu nie było , więc witam Was na forum :-) Dziewczynka śliczna :) Niech zdrowo rośnie :-)
edyciak
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Edoras Zwinger
Imię: Edyta

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 26 lip 2013, o 08:33

Dzień dobry jestem Mishka właśnie rozpoczynam 9 tydz moich harców, a to mój kolega małpiszon:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
margo870
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 26 lip 2013, o 10:11

margo870 napisał(a):chyba będę musiała przysiąść nad planem karmienia:) dzięki za rady:) a ten brit to polecacie czy nie bardzo? chciałam wybrać taką karmę żeby skład był mniej więcej ok i żeby nie byla strasznie droga...

brit ma pozornie fajny skład, w praktyce nie bardzo. noi mój po nim miał kupy dwa razy większe objętościowo niż faktycznie spożyte kuleczki, więc to też sporo mówi o tej karmie. jak chcesz czegoś tańszego to może boscha?
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 26 lip 2013, o 11:36

Aga i N napisał(a):Jesli masz ochotę na Joserę Kidsa, dokończ tego Brita, wprowadź joserę, pobądź na niej z 4 - 5 worków, później znowu jakąś inną psinie wprowadź na 4-5 worków...
).

ale ilo kg te worki?
margo870
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 26 lip 2013, o 19:38

15kg rzecz jasna - wychodzi najtaniej. Zobacz na stronie Josery czy jest w Twojej okolicy jakiś przedstawiciel handlowy - możesz zadzwonić i zagadać że jesteś zainteresowana współpracą - może uda Ci się wychaczyć Joserkę parę groszy taniej niż w necie biorąc np. 2 opakowania "na raz". :) Są to jednorazowe koszty, ale zawsze coś do przodu. Ja zawsze zamawiam minimum 2 worki karm jednorazowo, za szybko dni mijają, za szybko karmy z wora ubywa :roftl: .

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje