Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Mleko.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 26 sty 2012, o 13:46

Ela, N jak widzi mój sosik czosnkowy który miałam wtedy zrobić na zlocie mmmm.... Może czegoś nie lubiec, ale z tym sosikiem to wtryni aż się uszy będą trzasc :)))
Ale co dziwne albo i nie, to zaszkodził mu ser topiony wedzony, taki do krojenia - nie smarowania.... (ten który chciał zjeść z kanapki a z ręki nie) Już więcej go sobie nie kupię, chyba jest jakiś oszukany ;P
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 26 sty 2012, o 15:27

Moje wszystkie psy piły i obecny też pije... mleko! oczywiscie :-D 3,2%
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 lut 2012, o 21:49

Podajesz mleko świeże czy uhate?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 17 lut 2012, o 22:32

moje też piją, oba, aż im się uszy trzęsą :lool:
UHT, bo tylko takie kupuję ( bo inne by się po prostu zepsuło) a najbardziej się cieszą jak uda im się załapać na waniliowe :P
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 18 lut 2012, o 09:42

Psy, które od szczeniaka piły mleko i piją cały czas wytwarzają enzym (laktazę) trawiący cukier mleka - laktozę. U psów, które przestały mleko pić spada ilość tego enzymu i wprowadzenie mleka do diety psa może się wtedy skończyć biegunką ale oczywiście nie musi.
Ponowne rozpoczęcie podawania mleka może rozpocząć wzrost aktywności laktazy - wtedy biegunki mijają.
Jeśli pies dobrze toleruje mleko to jest to świetne źródło wysokoprzyswajalnego białka, witamin z grupy B, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E) oraz wapnia oraz tłuszczu o wysokiej strawności. Jeśli pies nie toleruje mleka to można podawać jogurty, kefiry, maślankę.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez shida » 18 lut 2012, o 17:41

lub podawac mleko kozie :) po krotym psy majace klopoty po krowim mleku takowych czesto nie maja :) mozna tez dzieki niemu przestawic potem psa na krowie - najpierw podajac tylko kozie a potem mieszajac w roznych proporcjach az do 100%krowiego :) przetestowane na mojej borderce ktora jako szczenie nie mogla krowiego mleka, a ktore obecnie pije w dowolnych ilosciach :) uwielbia je :)

u nas przetwory mleczne powodowaly jeszcze silniejsze klopoty niz samo mleko...to tez bywa typowe tak u ludzi jak i psow nie trawiacych bialka mleka...
shida
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 18 lut 2012, o 17:46

mój pies napisał(a):Podajesz mleko świeże czy uhate?

UHT Parysowi poprzednie piły prosto od krowy a ostatnio wokolicy wszyscy krowy polikwidowali :-( sporadycznie na sernik kupujemy krowie ale to nie jest to samo co prosto od dytka takie z pianką jest najlepsze!!! i najsmaczniejsze. wg mnie :lool:
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 18 lut 2012, o 18:13

ooo a to dobrze dowiedzieć się cennych informacji ;)

bo Ciap drapie się jak opętany po mleku, ale Sonii ostatnio dałam to zasmakowało jej i nic jej nie było :ok: więc od czasu do czasu dostanie trochę :)
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 18 lut 2012, o 22:59

shida napisał(a):lub podawac mleko kozie :) po krotym psy majace klopoty po krowim mleku takowych czesto nie maja :) mozna tez dzieki niemu przestawic potem psa na krowie - najpierw podajac tylko kozie a potem mieszajac w roznych proporcjach az do 100%krowiego :)

Być może dlatego gdyż kozie mleko ma niższą zawartość laktozy - wtedy pies może nie mieć sensacji. Potem jak pod wpływem mleka koziego laktaza się aktywuje na dobre to pies radzi sobie i z mlekiem krowim.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 18 lut 2012, o 23:30

AM-ON napisał(a):U psów, które przestały mleko pić spada ilość tego enzymu i wprowadzenie mleka do diety psa może się wtedy skończyć biegunką ale oczywiście nie musi.
Ponowne rozpoczęcie podawania mleka może rozpocząć wzrost aktywności laktazy - wtedy biegunki mijają.

mam Szyszkę od półtora roku... z kompletną niewiedzą co działo się z nią wcześniej (ok 4 lata) i jest ok... więc Twoja teza ma chyba jakieś potwierdzenie :ok:
żadnych biegunek z powodu mleka - nie stwierdziłam ;-)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje