Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Młody owczarek początki , prośba o pomoc

Nieprzeczytany postprzez slu1906 » 1 kwi 2018, o 11:55

Witam , Was jestem nowy na forum i chciałbym od bardziej doświadczonych hodowców o parę rad. Mianowicie od 8 dni jesteśmy posiadaczami 3mięsięcznego ON długowłosego, piesek mieszka na posesji z dużym ogrodem bez zagrody(jeszcze). Przed domem ma dużą bude ocieplaną do której chętnie wchodzi żeby się schronić lub poprostu poleżeć. Niezabardzo wiem co robić z nim w nocy i od kiedy go zostawić na podwórku w tej budzie gdyż dotychczas przed te 8 nocy spał w przedsionku w domu bo noce jeszcze minusowe, próbowaliśmy ostatniej nocy go zostawić na zewnatrz ale piszczał i drapał w drzwi gdy zrobiło się ciemno. Czy to zignorować? czy jeszcze go brac do przedsionka? Jesli tak to do kiedy?
slu1906
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Krzysztof

Re: Młody owczarek początki , prośba o pomoc

Nieprzeczytany postprzez niya » 1 kwi 2018, o 17:31

szczeniak będzie zawsze piszczał i drapał w drzwi bo nie jest nauczony rozłąki :). Natomiast jeśli teren nie jest ogrodzony psiak sam z siebie nie zostanie w budzie bo tak. Psu granice wyznacza płot
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez JolkaB » 1 kwi 2018, o 19:01

Pan Krzysztof dostał już wyczerpującą odpowiedź na drugim forum.
JolkaB
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Quincy
Imię: Jola
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez slu1906 » 1 kwi 2018, o 20:02

Tam tak dziekuje
slu1906
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Krzysztof

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 2 kwi 2018, o 07:29

slu1906 napisał(a):Witam , Was jestem nowy na forum i chciałbym od bardziej doświadczonych hodowców o parę rad. Mianowicie od 8 dni jesteśmy posiadaczami 3mięsięcznego ON długowłosego, piesek mieszka na posesji z dużym ogrodem bez zagrody(jeszcze). Przed domem ma dużą bude ocieplaną do której chętnie wchodzi żeby się schronić lub poprostu poleżeć. Niezabardzo wiem co robić z nim w nocy i od kiedy go zostawić na podwórku w tej budzie gdyż dotychczas przed te 8 nocy spał w przedsionku w domu bo noce jeszcze minusowe, próbowaliśmy ostatniej nocy go zostawić na zewnatrz ale piszczał i drapał w drzwi gdy zrobiło się ciemno. Czy to zignorować? czy jeszcze go brac do przedsionka? Jesli tak to do kiedy?

Nie rozumiem jak w ogóle można chcieć zostawić szczeniaka samego poza domem, rodziną, stadem. Posiadanie psa to przyjęcie go do rodziny, wzajemne poznawanie się, zdobycie wzajemnego zaufania, wychowanie i opieka, a nie zostawienie w kojcu po co - do ozdoby podwórka, bo moda, bo.... .

Autor postu otrzymał pochwałę
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 3 kwi 2018, o 08:08

Nie zostawia się szczeniaka samego w nocy na posesji. Z kilku względów: sam maluch potrzebuje jeszcze bliskości i wsparcia, po drugie i najważniejsze-względy bezpieczeństwa. Pomijam już kwestię zamykania psa w kojcu, jakoś nigdy tego nie zrozumiem, poza sytuacjami, kiedy jesteśmy np. w pracy. Owczarek,to pies, który potrzebuje właściciela, jego bliskości, wyzwań, wspólnego robienia czegoś. Kupowanie owczarka, zamykanie go w kojcu i oczekiwanie,żeby pilnował,to jakaś gigantyczna pomyłka.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 3 kwi 2018, o 11:22

Boże ... opadają mi ręce czytając takie pytania ... i tracę wiarę w ludzkość i ich zdolność do myślenia, jakiejkolwiek empatii ... ciekawe jakby się Pan Krzysztof czuł zostawiony przed klatką lub drzwiami domu sam, na noc, w wieku ok. 10 lat ... gratuluję naprawdę!

-- 3 kwi 2018, o 12:23 --

Pozostaje mi tylko współczuć psu tak nieodpowiedzialnego i bezmyślnego właściciela
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 2

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje