Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 06 paź 2015, 08:12

Właściwie nie wiem jak nazwać ten temat, ale uznałam, że określenie moczymordka i chlapacz jest jak najbardziej adekwatne do sytuacji.
Dharma ma problem z piciem z miski, a właściwie jej pyszczek ma. Nie wiem jak ona pije, że ma pyszczydło i brodę mokrusieńką i roznosi tą kapiącą wodę po całym mieszkaniu. Może to banał, ale po jednym pojeniu i przejściu psa podłoga wygląda jakbym tydzień nie sprzątała. Próbowałam różnych misek: wąskie i wysokie, podwieszane, na stojaku, stojące na podłodze, nalewałam mniej wody, ale to nic nie daje. Łazi toto po mieszkaniu a woda kapie z dzioba. Nie będę jej przecież za każdym razem wycierać pyszczydełka. Widziałam w necie takie miski niechlapki Road Refresher, ale nie wiem czy to się sprawdzi w tym wypadku. Mieliście może podobny problem? Młoda ma tak od szczyla i nie wiem czy da się z tym coś zrobić.
Sanszajn
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Wiek: 35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, 07:37

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 06 paź 2015, 09:15

Uśmiałam się, czytając,to,co napisałaś o dziurawej mordce :D
Mój Falko też tak miał, jak pił,to jak by potop przeszedł. Piesek po piciu szedł do siebie,a ja za nim z mopem ;)
Miski niechlapki nic nie dały,bo lało się bokami paszczęki. Próbowaliśmy po piciu wycierać mordkę ręczniczkiem,ale daliśmy sobie spokój, pod miską leżał podkład kąpielowy-taka mata, jak się wychodzi z wanny. Jedynie po jedzeniu wycieramy do dziś,bo jak tego nie zrobimy,to wyciera się w nas, w obicia mebli, więc praktycyzm i tyle.
Powiem Ci tak: wyrośnie. Etap lekko trudny,ale będzie dobrze ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 06 paź 2015, 10:08

Z tym czy wyrośnie nie byłabym taka pewna :P
Podobno psiak z wcześniejszego miotu m atak do dziś, a skończył już roczek ;)
Sanszajn
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Wiek: 35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, 07:37

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 06 paź 2015, 10:30

Eee nie liczyłabym na wyrośnięcie z tego :roftl:mój psiak robi tak od początku i przy każdym piciu, radzę się przyzwyczaić :Di cieszyć się, że to tylko owczarek a nie śliniący się bernardyn :roftl:Sprzątam podłogę co kilka dni i liczę się z cudnymi śladami wody i stópek, bo jakbym miała po każdym napiciu się psa wycierać, to bym zwariowała.
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 06 paź 2015, 10:32

Hania mój Dante ma tak do dzisiaj a w styczniu kończy dwa lata a problem tkwi w tym że ma lekko przerośnięte dolne wargi.może twoja też ma i może jej to zostać hehe :)ja już się przyzwyczaiłam do picia dantego :)a nixi pije normalnie bo ma przylegające wargi a dantemu trochę wiszą fafle hehe :)
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 06 paź 2015, 12:07

Pocieszę Cię, zawsze może być gorzej. Triss z pełną premedytacją potrafi łapami wychlapać calą wodę z miski ;)
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 21
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 06 paź 2015, 12:23

Dharma nie tylko potrafi czasem wychlapać wodę z miski, ale zdarzało jej się także poleżakować jak ten psiak kliknij

Całe szczęście w kuchni mamy kafle... :P
Sanszajn
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Wiek: 35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 6
Dołączył(a): 17 cze 2015, 07:37

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 06 paź 2015, 14:18

Ufff, Falkowski wyrósł :)mimo,że fafluny ma dość luźne.
Mój ma wadę zgryzu,a mimo to potrafił się ogarnąć ;)
Taka zapaćkana podłoga,to mały pikuś, fakt, śliniący się bernardyn,to katastrofa-kiedyś takiego jednego chciałam poczęstować kiełbaską, fuj, wszystko było w ślinie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 06 paź 2015, 14:31

:roftl:No aż sobie nie chcę wyobrażać, co jest jak taki bernardyn w domu się otrzepie, a cała ta ślina na sufit :roftl:
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Moczymordka i chlapaczka w jednym :)

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 07 paź 2015, 10:56

Uzo też kapie obficie wodą z pyska. Zaczyna pić i po skończeniu chyba w ogóle nie oblizuje fafli, tylko lezie "na pokoje" ;)

Kiedyś mieliśmy doga niemieckiego, przy nim Uzo to mały Pikuś. Jedzenie, woda, ślina, wszystko lądowało na suficie :lool:
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)


Obrazek
Janneke
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Wiek: 49
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 16 paź 2013, 15:47

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post