Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Moj Baster często gryzie rękaw

Nieprzeczytany postprzez kamil21ch » 8 lut 2012, o 12:13

Hej. Mam taki problem z Moim pieciomiesiecznym Owczarkiem. Gdy Wypuszczam go z kojca to czesto skacze mi na klate i gryzie za rekaw :P nie wiem czemu tak sie nauczyl i czy da rade jakos oduczyc go tego :) czy moze samo mu przejdzie? :)
kamil21ch
Losowy avatar

Re: Moj Baster czasto gryzie rekaw

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 8 lut 2012, o 13:46

Skacze i gryzie rękaw dlatego, że jest na maksa podekscytowany tym, że go wypuszczasz z kojca.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez kamil21ch » 8 lut 2012, o 14:37

Aaaa to takie cos :) skoro tak to ok :) Tylko ze czesto trzeba szyc dziury w ubraniu :P ale to nic
kamil21ch
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 8 lut 2012, o 14:48

Moja sunia ma prawie rok i dalej mnie podgryza .. więc się nie przejmuj podobno pies dopiero jak ma 2 lata jest w pełni dojrzały emocjonalnie,ale nie zmienia to faktu,że trzeba być stanowczym i uczyć go zasad..
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 8 lut 2012, o 14:52

kamil21ch napisał(a):Aaaa to takie cos :) skoro tak to ok :) Tylko ze czesto trzeba szyc dziury w ubraniu :P ale to nic

Ale to nie znaczy, że masz mu na to pozwalać. Musisz nauczyć psa, że ma spokojnie wychodzić z kojca - inaczej go nie wypuścisz. Tego, wbrew pozorom szybko można nauczyć.
I jeszcze jedno, pies sam z siebie się nia nauczy jak ma się zachowywać - trzeba mu pokazać czego oczekujemy a czego nie akceptujemy inaczej będziemy mieć rozpuszczonego psa, nie nauczonego żadnych zasad.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez kamil21ch » 8 lut 2012, o 15:08

Nie no rozumiem... i tak jest za kazdym razem lepiej bo wystarczy powiedziec "zostaw" i juz nie gryzie...wczesniej trzeba bylo sie z nim poszarpac :P
kamil21ch
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 lut 2012, o 17:33

A zamykasz w tym kojcu wybieganego i napracowanego psa? Jeśli tak, to pora też na wymóżdżanie psa przed opuszczeniem z kojca...
Może nauka nie wychodzenia z kojca bez Twojej zgody? Może polecenie "siad", dopóki nie wejdziesz do kojca i nie zwolnisz go słowem "biegaj" po którym to nie tolerowałbyś skakania? Daj mu coś fajnego do roboty, zamiast pozwalać mu na takie zachowania...

Wiem po swoim psie, który uwielbia ludzi, że jak mu nie pozwolę się z kimś przywitać bo się np. boi, a widzę że pies bardzo chce się przywitać, jak tylko zwolnię z komendy nieco spokojniejszego psa to potrafi zrobić dwa stempelki łapami na kurtce "ofiary" i iść szukać piłeczki żeby teraz ofiarę pomęczyć przeciąganiem ;-) Na szczęście są to sporadyczne przypadki. Naładowany energią pies kiedy jest szczęśliwy i bez danej mu pracy robi to co mu swoja wesoła natura nakazuje - bawić się na całegoooooo ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez kamil21ch » 8 lut 2012, o 17:44

Po wyjsciu z kojca nie skoczy na mnie gdy widzi swoja pilke ulubiona... a jak jej nie widzi to nie daje mu skoczyc na siebie tylko nakazuje mu szukania jej... rozumiem ze pies cieszy sie jak sie go wypusci i chce jakos to okazac :)
kamil21ch
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 8 lut 2012, o 20:15

u mnie Sonia jak jest wypuszczana z kojca to czysty tajfun :D
i na początku skakała na mnie z każdej strony.

A żem się wkurzyła to jak podbiegała, było siad i siedziała, mimo,że ją roznosiło... teraz wybiega z kojca i biega we wszystkie strony na raz, ale na nikogo nie skacze. Tylko biega,a przede mną hamuje i robi siad :D
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez tomash » 8 lut 2012, o 22:47

Mam na to tylko jedną rade, nie zamykaj pięciomiesięcznego psa w kojcu. To jeszcze dzieciak, potrzebuje on kontaktu z człowiekiem. Zabieraj go na spacery, ćwicz z nim zmęcz go fizycznie i psychicznie, a wszystkie twoje problemy ze skakaniem się skończą
"Owczarek niemiecki - dzielny i wierny, przyjaciel pies"
tomash
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Kirito
Imię: Tomek

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje