Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Mój owczarek znowu broi. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez karola86 » 17 sie 2013, o 07:35

Mianowicie sprawa jest taka, że mój 1,5 roczny pies znowu zaczyna broić (gryzie różne przedmioty, kopie dołki, wyciąga swoje posłanie z budy). A już od jakiegoś czasu - pół roku był spokój, był grzeczniutki. Co może być przyczyną? W jaki sposób to wyeliminować?
karola86
Losowy avatar

Re: Mój owczarek znowu broi. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 17 sie 2013, o 07:46

A czasami nie jest to z nudów? Ma jakieś zajęcie?
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez karola86 » 17 sie 2013, o 07:57

Wydaje mi się że zajęć to ma dużo: piłki, plecionki, i całe podwórko do biegania.
karola86
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 sie 2013, o 08:19

To jednak się nudzi. Zabawki i podwórko do dyspozycji nie sprawi, że życie psa będzie ciekawsze i urozmaicone i męczące w pozytywnym znaczeniu.
Pies jak dziecko, psoci bo woła o uwagę.
Poświęć psu czas, w sumie ze 3 godziny dziennie na wspólną wycieczkę w teren, ćwiczenia posłuszeństwa, szukanie zgubionego przedmiotu, ucz psa nazw poszczególnych zabawek (zacznij od 2, 3), ucz przynoszenia konkretnej zabawki zabawki....
Jak ty nie zajmujesz się psem to on cierpi.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez karola86 » 17 sie 2013, o 17:21

No to prawda może trochę za mało czasu spędzamy razem.
karola86
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 17 sie 2013, o 19:26

Moja też tak miała.Gdzieś czytałam na dniach bodajże wypowiedź Pani Zofii o tym,że psom w tym wieku dorasta głowa,szczęki i może to powodować efekt jak przy wymianie zębów czyli swędzące dziąsła.Jeśli się pomyliłam to przepraszam.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 17 sie 2013, o 22:15

karola86 napisał(a):Wydaje mi się że zajęć to ma dużo: piłki, plecionki, i całe podwórko do biegania.

do tego ma gryzienie różnych przedmiotów, kopanie dołków i wyciąganie posłania z budy;) wszystko co ten pies robi to wina nudy. owczarek jako inteligentna bestia wynajduje sobie zajęcie na własną łapę, jeśli właściciel nie potrafi mu tego zapewnić. jeszcze trochę i zacznie obszczekiwać wszystko co się rusza za płotem i biegać przy siatce jak tylko coś ujrzy.
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez karola86 » 18 sie 2013, o 08:07

Jak napisal przedmowca moj pies robi tak zawsze jak sie sciemni (szczeka bez potrzeby). Nie mozna go zostawić na noc na podworku mimo ze ma budę musi byc zamkniety na noc.
karola86
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez nat » 27 sie 2013, o 08:13

u mnie jak pies broi tzn, że ma za mało ruchu i się nudzi, regularne codzienne spacery i bieganie eliminują ten problem :)

Oczywiście nie całkowicie, bo jako młody pies ma też po prostu potrzebę brojenia, ale na pewno sporo to pomaga :)
nat
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje