Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Mój pies chodzi ta m ispowrotem

Nieprzeczytany postprzez Hans » 15 maja 2017, o 01:58

Mój 6 miesięczny owczarek niemiecki chodzi tam i spowrotem,goni swój ogon.Niewiem co robić.Z góry dziękuję za pomoc.Grzegorz
Hans
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Grzegorz

Re: Mój pies chodzi ta m ispowrotem

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 15 maja 2017, o 09:17

gdzieś czytałam na fb czy na innym forum że jak pies goni swój ogon to jest coś nie tak z nim w sensie że to jest psychiczne. wiem że koleżanka oddała takiego psa w wieku 5-6 miesięcy bo chciała go do hodowli ale jej powiedzieli że to jest dziedziczne i nie może być reproduktorem a psem do kochania... ale nie wiem czy tylko tak mówiła czy to prawda... a hodowca co na to ci mówi ?
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 15 maja 2017, o 10:44

Paulina K. napisał(a):gdzieś czytałam na fb czy na innym forum że jak pies goni swój ogon to jest coś nie tak z nim w sensie że to jest psychiczne. wiem że koleżanka oddała takiego psa w wieku 5-6 miesięcy bo chciała go do hodowli ale jej powiedzieli że to jest dziedziczne i nie może być reproduktorem a psem do kochania... ale nie wiem czy tylko tak mówiła czy to prawda... a hodowca co na to ci mówi ?

Nie koniecznie ;-) Pytanie co robi jak go już dopadnie? Jeśli go wygryza to może to być objaw alergii. Jak Bonnie dostawała drób to wygryzała sierść na całej długości ogona. Ogon był pod spodem wystrzyżony do samego czubka. Może to być też problem z gruczołami okołoodbytowymi. Tak więc tutaj przyczyn może być kilka.
Oczywiście problemów psychicznych nie należy wykluczać ale z tego co wiem dotyka to naprawdę nie wielką ilość psów. Jeśli miało by to mieć rzeczywiście podłoże psychiczne - to raczej należało by się przyjrzeć aktywności psychiczno - ruchowej szczeniaka.

Poza tym:
Hans napisał(a):... chodzi tam i spowrotem ...

Co to oznacza? Jest "przymulony", słania się na łapach, jest pobudzony, itd.? Za mało informacji - być może są to objawy jakiejś choroby. Tak czy inaczej należało by pojechać do weta i zrobić badania.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 18 maja 2017, o 21:31

Witaj...w zupelności zgadzam się z Pawlem, poradz sie weta, on na pewno znajdzie rozwiazanie problemu. Pozdrawiam.
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez bolo » 30 maja 2017, o 10:02

Mój robił podobnie, ale w takich sytuacjach był wyraźnie pobudzony. Pomógł behawiorysta, który zlecił podawanie KalmVet VetExpert, preparatu do łagodzenia objawów stresu, niepokoju, agresji. Oczywiście dawkę musi ustalić specjalista stosownie do problemu i wagi ciała.
bolo
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: bogdan

Nieprzeczytany postprzez luiza » 29 paź 2017, o 23:16

Mój weterynarz również polecił ten preparat kalmvet vetexpert. Moja psina bardzo się lękała obcych oraz podróży, ale teraz wszystko się poprawiło po miesięcznej kuracji. Nawet częściej sięga teraz do miski i jej waga wróciła do normy.
luiza
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Luiza

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 31 paź 2017, o 08:07

Wg mnie pies nie wie, jak ma się zachować, stąd problem. Być może ma za mało zajęć i współpracy z przewodnikiem.
Należało by się przyjrzeć temu w tych aspektach.
Samo podawanie leków,czy suplementów uspokajających nic nie da, trzeba włączyć odpowiednią aktywność lub wyeliminować nadmiar bodźców.
Przez internet nie rozwiążemy problemu.
Można zacząć podawać Stres Stop, preparat oparty na naturalnych składnikach, jednak trzeba sprawdzić, czy można podać szczeniakowi,bo ja nie pamiętam.
I rada uniwersalna: dobry szkoleniowiec, nie sam behawiorysta.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje