Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Motywowanie , korekty i rozproszenia.

Nieprzeczytany postprzez rafik1947 » 12 lip 2015, o 11:40

Wciąż najwięcej problemów mam z posłuszeństwem, gdy pies nie widzi prędzej nagrody.Nagradzam nieregularnie.Ale pies ciągle, nie widząc przed treningiem nagrody wykona tylko pare ćwiczeń i daje się szybko rozproszyć. Oglądałem 2 płyty Ivana Balabanova (clear communication i the game) i ćwicze wg.jego metod.Filmy mi dużo objaśniły , ale tam ćwiczenia cały czas opierają się na motywowaniu psa na zdobyczy tzn gryzak cały czas jest w rękach przewodnika.
rafik1947
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Djana
Imię: Rafał

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 12 lip 2015, o 12:28

Obejrzyj i ten film z pracy Balabanowa.

https://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl= ... nomobile=1

Byc może Twoj pies nie zna hasła zapowiadającego nagrodę - za jakiś czas, nieregularnie. Takie hasło staje się wzmocnieniem dla psa.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez rafik1947 » 12 lip 2015, o 12:42

Używam hasła super na podtrzymanie psa przy pracy i hasła dobry pies kończące ćwiczenie, po którym pies dostaje smakołyk albo przeciąganie się Gryzakiem.
rafik1947
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Djana
Imię: Rafał

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 12 lip 2015, o 16:30

No to może warto spotkać się z dobrym trenerem, ktory wyłapie, jakie problemy występują w komunikacji między Tobą a psem.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 4 lis 2015, o 22:31

Ja też gdzieś nie czuję, żeby mój pies czerpał przyjemność z pracy, nie wiem czy to nie jest związane z tym że dużo nagradzam - może za dużo, ale obawiam się że jak zmniejszę ilość nagród, motywacja będzie za mała. Dla mnie właśnie to jest trudne - utrzymanie psa na odpowiednim poziomie pobudzenia a nie doprowadzanie do frustracji, rozbudzenie tej chęci współpracy a nie tylko zdobycia smaka - szacunek dla wszystkich którzy to osiągają:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 5 lis 2015, o 15:55

Generalnie zakłada się, że jesli coś nie wychodzi, wina leży po stronie przewodnika. Ale weź poprawkę na to, że każdy pies jest inny. To o czym piszesz, wygląda jak dokładny opis mojej Luny, więc wydaje mi się, że wiem, co czujesz ;) Przede wszystkim trochę wyluzuj. Pozbądź się wszelkich oczekiwań, co do Waszych szkoleniowych osiągnięć, bo tylko będziesz się frustrować, że nie wychodzi, co z kolei jeszcze bardziej zniechęci psa do współpracy. I pomyśl nad alternatywą - może tropienie? U nas bardzo pomogło zwiększyć Luny pewność siebie, a czasem nie ma sensu ciągnąć czegoś, co nie sprawia przyjemności ani psu, ani Tobie, a tylko przysparza rozczarowań. Ostatecznie możesz jeszcze spróbować rzucania smakołyków zamiast "automatycznego" podawania (bardziej angażuje psa) albo utraty możliwości pracy z Tobą (nie chce, jej strata - olewasz, odostawiasz na chwilę do domu itp.). Są po prostu psy ciężkie do zmotywowania i zdarza się, że żadne smaki i zabawki (czy robienie z siebie wariata biegając i wymachując nimi przed psem ;) ) tu nie pomogą i trzeba to zaakceptować.
Ostatnio edytowano 5 lis 2015, o 18:49 przez Nyks, łącznie edytowano 1 raz
Nyks
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 5 lis 2015, o 16:28

Czasem porzucenie oczekiwań pomaga. Miałam tak z Rudym, im bardziej chciałam,tym bardziej pies się blokował.
Pomogło totalne wyluzowanie, cofnięcie się do początków i dłubanie od nowa.
Z nikim, oprócz rodziny i mnie nie chciał się bawić, kosztowało to sporo wysiłku, zanim zaskoczył,że obcy są fajni.
Teraz potrafi wetknąć zabawkę do rąk obcej osobie, która na chwilę przystanęła,żeby mnie o coś zapytać.
Może zmienić sposób nagradzania, by był bardziej zaskakujący i pies nie wiedział, kiedy dokładnie nastąpi nagroda.
Ciężko powiedzieć, nie widząc Twoich relacji z psem.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 6 lis 2015, o 11:15

Ze zmniejszeniem oczekiwań z pewnością macie rację. Z moim psiakiem to jest tak, że miewa lepsze i gorsze dni, zwykle po kilku dnach przerwy od ćwiczeń, bardziej się angażuje i chce więcej. Z tym że mi jest ciężko wprowadzać takie przerwy, zawsze staram się na spacerach jak najwięcej robić z psem, by nie zapominał że z nim idę, nie uważał mnie za nudną w porównaniu z otoczeniem. Nie wiem czy to z drugiej strony może powodować u psa przesyt zabawy ze mną i mniejsze zaangażowanie? Mój psiak jest poza tym dosyć lękowy, jeśli gdzieś czegoś lub kogoś się wystraszy to z ćwiczeń nici. Jednak gdy kogoś polubi to z nową osobą bawi się z jeszcze większą frajdą - w końcu coś nowego:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 6 lis 2015, o 13:25

A może za dużo i za często? I pies jest zwyczajnie zmęczony,a co się z tym wiąże nie ma chęci do pracy?
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 6 lis 2015, o 17:48

Właśnie chyba tak, ale jak to moja siostra mówi, ja nie potrafię spacerować z psem żeby co chwile czegoś nie wymyślać, bo a tu schody, to wbiegniemy i zostawię w siadzie, a tu ławka do przeskoczenia a tu słupek do obiegnięcia a tu wysoka trawa więc będzie aport z szukaniem, albo pies szczeka za płotem więc ćwiczymy komendy przy płocie, itp.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje