Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Motywowanie , korekty i rozproszenia.

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 7 lis 2015, o 10:42

Ciężko powiedzieć, nie widząc.
...ale jeśli masz wrażenie,że faktycznie za dużo aktywności i szkolenia,to proponuję,by co któryś spacer Twój pies po prostu był psem.
Pozwól mu węszyć, kopać, taplać się w błocku, będąc po prostu obok. Oczywiście kilka rzutów piłką nie zaszkodzi,ale niech jego głowa odpocznie.
Mimo,że mój pies jest bardzo aktywny,a każdy spacer kojarzy mu się z treningiem i atrakcjami,to czasem nie robimy nic, idziemy przed siebie. Daje mi znaki,że zauważył myszkę, sarenkę, innego psa- mówię wtedy "ok, widzę, dalej" i idziemy sobie przed siebie. Fakt,że po takim spacerze ma sporo niedosytu,bo jak to,że nie trenowaliśmy,ale uważam,że takie nic nie robienie jest czasem potrzebne.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 7 lis 2015, o 19:00

Właśnie z tymi korektami jak umacniać hasło NIE/ŹLE/EEEE by pies przerywał czynność niepożądaną znajdując się nawet w odległości - mamy z tym kłopot.
Ostatnio edytowano 9 lis 2015, o 18:13 przez Crazywithdog, łącznie edytowano 1 raz
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 8 lis 2015, o 17:10

vega_bw napisał(a):Ciężko powiedzieć, nie widząc.
...ale jeśli masz wrażenie,że faktycznie za dużo aktywności i szkolenia,to proponuję,by co któryś spacer Twój pies po prostu był psem.
Pozwól mu węszyć, kopać, taplać się w błocku, będąc po prostu obok. Oczywiście kilka rzutów piłką nie zaszkodzi,ale niech jego głowa odpocznie.
Mimo,że mój pies jest bardzo aktywny,a każdy spacer kojarzy mu się z treningiem i atrakcjami,to czasem nie robimy nic, idziemy przed siebie. Daje mi znaki,że zauważył myszkę, sarenkę, innego psa- mówię wtedy "ok, widzę, dalej" i idziemy sobie przed siebie. Fakt,że po takim spacerze ma sporo niedosytu,bo jak to,że nie trenowaliśmy,ale uważam,że takie nic nie robienie jest czasem potrzebne.

O to to, :lool: zgadzam się, takie luźne spacery też są potrzebne :-) Szczególnie jak widzę u mojego rozproszenie większe niż zwykle :-) Dziś były dwa spacery z zabawo -szkoleniem, żeby zająć mu głowę, a na kolejnym widziałam, że już mózg musiał mu odpocząć :roftl: więc łaził sobie, węszył, pobawił się z psią koleżanką, teraz śpi jak zabity.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 8 lis 2015, o 18:58

Ktoś podpowie jak można pracować nad korektami na odległość, np. komendą ŹLE?
Ostatnio edytowano 9 lis 2015, o 18:12 przez Crazywithdog, łącznie edytowano 1 raz
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 9 lis 2015, o 07:33

U mnie korekta "źle" wypracowana została na lince/smyczy. Działo się coś złego w moim mniemaniu-lekkie szarpnięcie smyczą/linką połączone ze słowem "źle", przerwanie czynności-pochwała słowna, którą pies znał bardzo dobrze. Wystarczyło takie coś zrobić dosłownie dwa, trzy razy. Rudy jest psem wpatrzonym we mnie, jak w obrazek, więc woli moje zadowolenie od swojej krnąbrności ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 9 lis 2015, o 08:40

Dziękuje:-) pozdrawiam Wasze psiaki
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje