Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Muzyka, czego słuchacie?

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 14 lip 2014, o 19:27

Ja mam bardzo szerokie spectrum słuchanej muzyki :) od klasycznej (b. lubię Chopina) poprzez Rock czy jak to tam nazwać (np. Pink Floyd, no i oczywiście polskie zespoły :D) kończąc na Samych Sukach - reprezentujących.... nieszablonowe podejście do muzyki. Same Suki mają w sobie coś jeszcze - SUKĘ! Uwielbiam instrumenty smyczkowe. Suki , skrzypce, altówki, tradycyjne - elektryczne - ekstaza. No i nie mogę zapomnieć o tradycyjnej muzyce irlandzkiej i show w stylu River Dance. Irlandię pokochałam kilka lat temu.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 30 gru 2014, o 17:11

Ja tak jak Mamurda - tylko Kaczmarski. I to bardziej ze względu na niesamowite mistrzostwo słowa, niewiarygodne bogactwo treści i skojarzeń zawartych w pierwszych wersach. A tak poza tym to jestem wybitnie niemuzykalna, z trudem odróżniam Wlazł kotek na płotek od Marsza żałobnego. Więc oprócz Kaczmarskiego najchętniej słucham ciszy - nie mam radia ani telewizora, w komputerze głos najczęściej wyciszam do zera :lool:

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez norineko » 30 gru 2014, o 21:52

A ja nie tyle słucham co czynnie uczestniczę w wykonywaniu dzieł operowych i koncertowych wszelkich kompozytorów.
Ostatnio zdarzyło mi się wreszcie zobaczyć po latach coś z właściwej strony - od widowni - to był "Dziadek do orzechów" P. Czajkowskiego.

Moje ulubione dzieła? Pajace" - Leoncavallo, z grubsza Verdi, ale nie wszystko, nie znoszę chóru "Va pensiero" z "Nabucca", kocham za to "Makbeta" i Moc przeznaczenia.
Uwielbiam Prokofieva, większość dzieł Wagnera, CZajkowskiego i Musorgskiego.
Ogólnie - opera, z naciskiem na operę romantyczną i przełomu wieków, oczywiście na czele z królem wszechczasów - Mozartem i "Don Giovannim".
Z dzieł instrumentalnych lubię koncerty skrzypcowe Sibeliusa, a ulubiony to chyba e-molowy Mendelssona. Zresztą grałam.

Jak ktoś z Poznania to polecam uwadze, że mamy premierę Rycerskości wieśniaczej i Pajaców - po latach! Teatr Wielki PŃ. Zapraszam :-)
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez Joan » 31 gru 2014, o 12:42

Tak, Czajkowski jest bosssski. Jeszcze Wagner - Tannhauser, i dalej z "ciezkiej" muzyki ktora lubie - barok (barok tylko w muzyce nigdy w architekturze ani w przedmiotach) a w baroku Bach w kazdej postaci, i najsmutniejsza we wszechdziejach muzyki Aria na strunie G.
Tylko tyle dodam do Twoich wyborow. :)

W Swieta lubie sluchac Tytusa Wojnowicza - barwa oboju koi ucho.
Gitara klasyczna dobra jest przy sniadaniu. I muzyka etniczna - zdarzaja sie perelki.

P.S. Przepraszam za brak polskiej czcionki
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez norineko » 31 gru 2014, o 14:12

Ale pogrzebowo zajechałaś Asiu :-) A ludzie to na śubach życzą sobie :roftl:
No to się dołączę - gorszy dla mnie Barbier - Adagio. W ogóle źle mi się kojarzy.
A co myślisz o tym - marsz żałobny ze Zmierzchu Bogów? Ale koniecznie z pięknym, nasyconym, aksamitnym forte! Broń Boże pusta chamska blacha, musi być dobre wykonanie, bo inaczej traci na urodzie. Pod Kuhnem brzmi cudownie!
Z Wagnera nie lubię "Śpiewaków norymberskich". Poza tym większość rzeczy lubię. Uwertura do Holendra jest genialna i aria Senty!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Joan » 31 gru 2014, o 17:41

Zmierzch Bogow? A gdzie on tam zalobny, choc moze w zamiarach byl. Klimatyczny, porywajacy, dynamiczny. Swietna muzyka. Co ja moge, jak mi sie taka podoba...? I organowa, oczywiscie. Moze dlatego dla mnie nic zalobne nie jest - co najwyzej wzniosle.
Przyjedx - posluchamy razem :)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez norineko » 1 sty 2015, o 16:49

Jadę :-)
Podrzucę parę nagrań, ciekawam Twojej opinii :-)
Nasz "Zmierzch" też, mój debiut zresztą na dużej scenie ;)

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 17 sty 2015, o 21:52

Ja lubie dobry rap ,metal ,oraz piosenki Wysockiego
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez maryssiak » 27 maja 2015, o 13:43

Ja słucham muzyki powaznej i klasycznej ( Mozarta i Bethovena). Pozdrawiam.
maryssiak
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Marysia

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 maja 2015, o 13:47

A ja ostatnimi czasy poszerzyłam horyzonty muzyczne :D Stało się tak dlatego,że moje dorastające dziecię słucha czegoś wybitnie do słuchania się nie nadającego.
Brzmi to jak skrzyżowanie zarzynanego prosięcia z rykiem dzikiego zwierza :D Death metal(chyba tak to się pisze)? Nie mam bladego pojęcia.
Na szczęście potwór mój długowłosy w postaci syna słucha też czasem całkiem sensownej muzyki w postaci lekkiego jazzu, a ostatnio pokochał za moją namową Zbigniewa Preisnera.
Generalnie słucham prawie wszystkiego, dwie rzeczy wg mnie nie nadają się do słuchania:wymienione powyżej i rap.
Do sprzątania włączam za to szanty :) Nie dość,że można się wyśpiewać (wątpliwa przyjemność dla sąsiadów), to jeszcze przyjemniej się na miotle lata ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje