Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Myszki też potrafią

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 25 kwi 2013, o 08:15

Ja jeszcze dodam, że pies, jako jedyne stworzenie na tym świecie, potrafi podążać za ludzkim wzrokiem. Tak mocna bowiem jest ta współpraca, że pies nauczył się rozpoznawać nasze zamiary/rozkazy tylko po kierunku gałek ocznych.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 25 kwi 2013, o 13:00

Wracając do obility, wystarczy napisać regulamin (albo przetłumaczyć ten fiński) i zacząć wsród znajomych, na zlotach oraz w szkółkach robić takie rekreacyjne zawody. Z czasem powstanie jakiś klub obility i gotowe. No to może faktycznie zaczynać na zlotach? Nakręcić filmiki, porobić zdjęcia, wpuścić to wszystko do sieci na inne fora i szybciutko się to rozwinie.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 kwi 2013, o 13:30

Byłoby bardzo dobrze - no to naprzód, do roboty młodzieży kynologiczna wszystkich ras i bezrasowców także! Bo ja mam 70 lat i nie stać mnie już na zaczynanie nowych działań.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 25 kwi 2013, o 21:10

Wodne olbrzymy też potrafią :)

Bardzo efektowne są takie pokazy i ja podziwiam umiejętności porozumiewania się z takimi zwierzętami.
Jednak pies to pies, zgadzam się :)
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Joan » 25 kwi 2013, o 21:56

Walenie, to bardzo mądre zwierzęta, ale dla mnie to barbarzyństwo trzymanie ich w takich basenach. One muszą pływać na dużych przestrzeniach, jeśli nie mogą tego robić w sposób zgodny z naturą, opada im górna płetwa, a wewnątrz organizmu dokonują się chorobliwe zmiany . Z przyjemnością patrzyłabym na skoki w ich naturalnym środowisku, podpatrzone przez przyrodnika. Ten cyrk mnie nie bawi. Niby wszystko jest tu duże, ale w porównaniu z potrzebami waleni, klaustrofobicznie ciasne.

P.S.Zwróćcie uwagę, one mają górną płetwę zgiętą !!! To pierwszy znak, że dzieje się coś złego!
(Jestem w trakcie oglądania. )
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 25 kwi 2013, o 22:23

Może masz rację, Joan, nie mam dostatecznej wiedzy by dyskutować, podważać Twoje zdanie. Wiesz może co sprawia, że te zwierzęta wykonują rozmaite, efektowne ewolucje? Są wygłodzone i perspektywa nagrody w postaci jedzenia skłania je do pracy? Trudno mi sobie wyobrazić fizyczną presję wobec takich zwierzaków jak orki czy delfiny.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Joan » 25 kwi 2013, o 22:48

Fizycznej presji tam nie ma... bo jak? Zresztą podejrzewam, że one wiedzą, że jedynym przyjacielem jest dla nich trener, nawet nie dlatego, że daje im rybki. Świat pieniądza jest trochę dalej od basenu...
Myślę, że trener i orka dzielą w jakiś sposób swój los...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 25 kwi 2013, o 23:08

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że te zwierzaki są od dziecka (że tak powiem) w warunkach takich a nie innych i nie znają innego świata jak te zbiorniki i człowiek, który czegoś ich uczy, czegoś oczekuje zapewniając prowiant w nagrodę. Może i przy okazji nawiązuje się coś na kształt przyjaźni z opiekunami lub też, jednak, bardziej jest to po prostu zależność od człowieka... Świat pieniądza - no tak, nie są to jednak chyba łatwe pieniądze a czy okupione cierpieniem zwierząt? Jeśli tak to trudno powiedzieć w jakim stopniu, te zwierzęta nie buntują się, wydają się być zaangażowane w to co robią.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 25 kwi 2013, o 23:10

Dodam, że orki są niesamowicie inteligentnymi drapieżnikami i polują w grupach, zastawiając niesamowite i sprytne pułapki na foki. Ustawiają się w szyku i na sygnał ruszają, wzbudzając falę, która strąca taką bidusię foczkę prosto do paszczy orki czekającej po drugiej stronie kry. Można znaleźć filmiki na youtube. Można też znaleźć filmiki, na których duże orki uczące młode, jak taką fokę przechytrzyć. Zdarza się, że orka od czasu ratuje foczkę, zostawiając ją sobie na później.

Jeśli chodzi o baseny, to gdzieś wyczytałam, że orki czy delfiny żyją w nich znacznie krócej niż w warunkach naturalnych, a orkom zdarza się na tresera pogniewać i nawet ukatrupić... . Bunt?
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Joan » 25 kwi 2013, o 23:19

Orki rodzą się w niewoli, ale nie jest to ich naturalne środowisko.
Zresztą... hodowlane araby, te wystawowe, prawie też nie znają wolności. Żyją w boksach z hebanu, są trefione, myte, dostają ściśle odważoną karmę... ale co to za życie...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje