Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Myszki też potrafią

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 25 kwi 2013, o 23:20

"Na nasze" to jakby owczarka po urodzeniu trzymać tylko w klatce po króliku.Przecież nie zna innego świata.A będzie cierpiał.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 kwi 2013, o 07:06

Wg Droschera (Świat, w którym żyją zwierzęta - Taktyka łowiecka i taktyka społeczna orek), w oceanariach delfiny żyją około trzech lat - na wolności do 25 lat. "Pokazowe" zachowanie orki w delfinarium jest kształtowane (Dokładny opis - Karen Pryor Najpierw wytresuj kurczaka). Tak bardzo inteligentna orka prawdopodobnie chwyta każdą możliwość innego zachowania niż kręcenie się w kółko w ciasnym wodnym więzieniu. Jeśli orka odmawia któregoś dnia pracy, lub nie akceptuje któregoś trenera, musi byc izolowana od pozostałych i od trenera także - nic nie jest w stanie wtedy sklonić jej do jakichkolwiek pokazów.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 26 kwi 2013, o 07:18

Zawsze jest mi żal wszystkich zniewolonych stworzeń, nie wyłączając nas, ludzi.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez norineko » 14 mar 2016, o 10:29

Zofia napisał(a):Nadal jest zasadnicza różnica, konie nie są małymi drapieżnikami tak jak my, nie tworzą takich związków rodzinnych jakie tworzyła prymitywna horda ludzka. Wzór życia rodzinnego wilkow jest taki jak ludzi - i wilki, i pierwsi ludzie polowali razem, tworząc grupę rodzinną, wspólnie troszczącą się o dzieci - ogier nie przynosi źrebnej klaczy siana w pysku do gniazda. Nie uczestniczy w wychowaniu żrebiąt. Koń może zaprzyjaźnić sie z czlowiekiem, i to bardzo, ale człowiek korzystał z końskiej siły i szybkości i piękna, a nie z wrodzonych możliwości umysłu - koń nie może polować razem z człowiekiem, choć może człowieka nosić na polowanie. Szkolenie konia ma na celu wykorzystanie jego możliwości fizycznych ......
Zofia Mrzewińska

nie mam filmu z moim koniem, w którym mogłabym pokazać, jak bawił się zabawkami, jak przynosił wiadra i prosił, żeby mu je dać, jak wchodził do siodlarni i zabierał krzesło, jak rozwiązywał supły uwiązu, które pieczołowicie komplikowało się po to, by tego nie robił, jak obserwował i jak chodził za człowiekiem nieco lepiej niż pies. nie mam też filmu jak jeden z koni na pastwisku obdarowywał swojego kolegę swoimi zabawkami - oponami i wielkimi gałęziami, które uwielbiał nosić i podrzucać. ale tylko jednego kolegę, ulubionego przyjaciela.

za to co do przynoszenia siana w pysku;
https://web.facebook.com/Freedom-Farm-S ... 076365621/
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 14 mar 2016, o 10:56

Odnosząc się do wypowiedzi Magdy-śmiem postawić konia na równi z psem.
Dlaczego? Otóż konie są wierne jak psy, tak samo tęsknią, można je uczyć, tak samo jak futra, również potrafią rozwiązywać problemy, bywają złośliwe dla samego faktu bycia i dokuczenia komuś, kogo nie lubią.
Fakt, potrafią wspaniale bawić się same i "zarażać" zabawą towarzyszy.
Rzeczywiście, są stworzone do innych nieco celów niż psy,ale uważam,że dorównują umysłem, wprawdzie nieco inaczej,ale...
Ustalił się obraz konia, jako zwierzaka nieco bezmyślnego, będącego siłą pociągową, uważam,że to krzywdzące.
Kto poznał te zwierzęta, przebywał z nimi masę czasu zapewne podzieli moje zdanie.
W dalekiej przeszłości mój ojciec miał dwa konie: kozackiego bachmata i siwka-staruszka. Ten pierwszy złośliwy do szpiku kości, gryzący wszystkich, mojego ojca uwielbiał i bronił go niczym brytan, nie pozwalając zbliżać się do niego obcym, staruszka Siwka traktował z wielkim szacunkiem i kiedy wiedział,że dziaduszek jest zmęczony zapierał się wszystkimi kopytami,żeby nie ciągnąć wozu i dać staremu odpocząć.
Los obu był smutny,bo bachmata zabrano na wojnę i słuch po nim zaginął,a dziaduszek krótko potem dokonał żywota, prawdopodobnie z tęsknoty za Kozakiem.
Ja też w przeszłości miałam do czynienia z końmi, wchodziłam do boksów takich, do których bano się wejść, chodziły za mną jak psy, witały radośnie rżeniem, z każdym żyłam w wielkiej przyjaźni, przytulały swoje wielkie łby i domagały się pieszczot.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez norineko » 14 mar 2016, o 15:01

ja pamiętam swój pierwszy szok, gdy zobaczyłam, co potrafi koń i jak potrafi myśleć. byłam już wtedy doświadczonym psiarzem, po 15 latach z psem i niestety oszołomił mnie fakt, że mój pies ani też psy znajomych nigdy nie wykazywały takiej inicjatywy i nie miały takich pomysłów jak konie.
mój koń z nudów dla rozrywki rozplątywał sobie węzły, nie chodziło mu o to, by się wyswobodzić, bawiło go samo rozplątywanie. potrafił rozplątać i stać dalej w tym samym miejscu czekając aż przyjdę go wyczyścić.
uwielbiał bawić się krzesłem - podnosił je zębami i stawiał na różne sposoby, podobało mu sie, jak leżało do góry nogami. co mnie zaskoczyło - fascynował się dziecięcym malunkiem na ścianie - ktoś namalował tam farbami obrazek przedstawiający trawkę, kwiatki i słoneczko. mis próbował skubać trawkę. czyli rozumiał i kolor i kształt abstrakcyjnego rysunku.

ludzie nie posądzają koni o inteligencję, bo 90 procent koniarzy ma konie po to, by na nich jeździć i skupia się na tym właśnie. żeby wiedzieć co siedzi w umyśle konia trzeba puścić go luzem na pastwisko, poobserwować, porozmawiać, przebywać z nim, bawić się z nim. znam sporo koni, które spokojnie mogłyby zastąpić ludziom psy, które i bronią i ostrzegają. np. mój koń rżał cicho, gdy byliśmy w lesie i wyczuł, że ktoś nadchodzi, a ja powinnam o tym wiedzieć. chodził za mną luzem na spacery i nie miałam problemu z ciągnięciem na smyczy, potrafił zaprowadzić do domu, węch miał równie dobry jak pies, do tego wyśmienity słuch.
da się współpracować z koniem identycznie jak z psem, tylko .... po prostu trudno konia zapakować do samochodu :roftl:
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje