Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 kwi 2011, 21:14

-enostoza (młodzieńcze zapalenie kości) - wystąpiła dwa razy w wieku ok. 1 roku, leczona tabletkami przeciwbólowo-przeciwzapalnymi i książkowo jak ręką odjął :)


-zaczerwienienie białka pod okiem po kąpieli w jeziorze objawione fafroclami w oku - ale nie pamiętam jak to może się fachowo nazywać - dicortinef vet całkowicie problem rozwiązał po jednym dniu. (pies sąsiadki dorobił się po kąpieli w tym samym jeziorze zapalenia skóry :roll:)
-hot-spot po spieprzeniu pańci do zapyziałego bajorka :pala... syf kiła i mogiła - bakterie bakterie bakterie - a ten tam mi zwiał za młodu jak zobaczył wodę (bodajże jego drugi czy trzeci raz kontakt z "wielką" wodą i dlatego poczuł się HERO) :pala- leczone z 3 zastrzykami w doopsko i jodyną, ale myślę że obeszłoby się bez tych antybiotyków (i był to jeden z ostatnich wetów których odwiedziłam przed znalezieniem wspaniałego Dr Judka :-))
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Cywilasek » 19 gru 2011, 23:58

W wieku ok 1,5 roku alergia naaa uwaga uwaga roztocza..;o i wolowine odczulanie 2 razy a i tak wraca..
Pare miesiecy temu zewnatrzwydzielnicza niewydolnosc trzustki..;( - 3 lata
W miedzyczasie zapalenie pecherza, ostre biegunki itp
Cywilasek
Losowy avatar

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez lemurka » 20 gru 2011, 10:03

Również okazy zdrowia:
Junior lat 9,5 (w typie don): dysplazja stawów biodrowych obustronna (lekka), bardzo wrażliwy żołądek, w młodości zapalenia uszu i częste rozcięcia poduszek wielokrotne szycie
Nestor lat 3,5: (don -Arkadia) dysplazja stawów biodrowych obustronna, jeden staw w stanie bardzo cięzkim już po odnerwieniu (pies w wieku 2 lat nie był w stanie chodzić, czołgał się), achalazja przełyku-leki do końca życia 3 razy dziennie.
Kocham rasę, ale marzy mi się zdrowy pies....
lemurka
Avatar użytkownika
Świeżak
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 14:18

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 20 gru 2011, 22:03

Sookie aktualnie ma zdiagnozowany Staphylococcus spp tj.gronkowiec. Mamy antybotykogram i od jutra zaczynamy wkońcu właściwe leczenie.
Dodam zdjęcia. Nie przeraźcie się, są robione przy sztucznym świetle, po myciu, z flashem i wygląda to gorzej niż w rzeczywistości.
Obrazek

Obrazek
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 gru 2011, 22:06

Biedna sunieczka. Powodzenia kuracji życzymy, dobrze dobrany lek potrafi szybko uporać się z chorobą. Koleżanki synek został zarażony gronkowcem w szpitalu. zanim go zdiagnozowali upłynęło trochę czasu, ale potem poszło z górki. Trzymajcie się :friends
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 22 gru 2011, 08:05

Biedna niunia :(Ale wyglada to naprawde okropnie, choc staram sie brac pod uwage to, ze "ą robione przy sztucznym świetle, po myciu, z flashem i wygląda to gorzej niż w rzeczywistości." ;-)
nebrot
Losowy avatar

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 22 gru 2011, 12:19

Spoko, spoko. Od wczoraj faszeruję ją prochami. I jestem w szoku, Sook nie chce ich jeść samych, przecież ona jest jak odkurzacz. Dziś też będę ją kąpała w kolejnym cudownym, leczniczym szamponie. Generalnie jej to nie swędzi, nie boli. Nie śmierdzi, tylko się łuszczy. Śmiejemy się, że ma wylinkę.
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 36
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 gru 2011, 14:32

Prochy maja taki szczegolny smak i zapach, że pies od razu zwietrzy, że to coś "nie do jedzenia" :nea
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 22 gru 2011, 14:39

mój pies napisał(a):Prochy maja taki szczegolny smak i zapach, że pies od razu zwietrzy, że to coś "nie do jedzenia" :nea

dokładnie ;)
chociaż witaminy już są lepsze, bo u nas Sonia to jak przysmaki je jadła, ale z tabletkami na odrobaczenie to już trochę komplikacji było :roll:

i psiakowi dużo zdrówka na święta :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Na co chorowały/chorują nasze psy?

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 22 wrz 2013, 09:54

Santa 16 miesięcy
- zarobaczenie nicieniami - wet zapomniał odrobaczyć -_-
- bakteryjne zapalenie uszu - weszła do tak syfiastej wody, ze innej możliwości nie było niż zapalenie uszu
- niezliczona ilość przeciętych opuszek - BO drzewo.
Blog -> http://www.santaon.blogspot.com
Galeria -> santa-wilczasty-diabel-d-t3074-190.html
Maansa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta
Wiek: 21
Lokalizacja: Zgierz
Dołączył(a): 09 gru 2012, 15:11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post