Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę?

Nieprzeczytany postprzez MAŁAMI » 18 sie 2014, o 20:38

Złapałam się ostatnio na tym że bardziej przejmuje się jakością psiego jedzenia niż swojego :) Zmieniamy karmę bo Brita Care junior już jeść nie chce, TOTW wielkość granulek nam nie leży. Próbowała Ariona z łososiem smakował jej bardzo ale skład nie ciekawy.Na szkoleniu spróbowała Biomilla od koleżanki i wcinała jak szalona, ale niestety znowu ale bo dla szczeniaka tylko z kurakiem a dla dorosłego od 16 miesiąca , a my mamy 10. I tak szukałam szukałam szukałam i stwierdzam że nie ma karmy która w 100 procentach byłaby zgodna z tym czego chcę. A więc najbardziej zależy mi żeby karma była bez kurczaka ( drapie się jak szalona) miała duże krokiety, była przeznaczona do psów dużej rasy, miała dużo mięsa i kosztowała do 200 zł no i oczywiście najważniejsze żeby jej smakowała i żeby psinka na nią dobrze reagowała. Zamówiłam na próbę markus muhle black agnus junior, zastanawiałam się nad purizonem , ale ta ogromna ilość białka, prawie 10 procent więcej niż w bricie.
MAŁAMI
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kiara
Imię: Agata

Re: na co zwracacie uwagę wybierając karmę?

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 19 sie 2014, o 22:39

Jak jeszcze kupowałam karmę, to właśnie zwracałam uwagę na zawartość białka(miało być jak najwięcej pochodzenia zwierzęcego) i konserwantów oraz rodzaj węglowodanów (lepszy ryż niż soja). Potem, jak się okazało, że po kuraku się psina drapie, przeszłyśmy na domowe. Wszystkie parametry nam teraz odpowiadają :lool: .
AnnaJagna
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 20 sie 2014, o 08:36

Moje psisko też drapie się po kurczaku. Nie przejmuję się aż tak bardzo składem karmy. Głównie zwracam uwagę na zawartość mięsa. Od niedawna Brunner wcina Brit Premium Lamb&Rice, a wcześniej przez blisko dwa lata jadł Pro Plana Large Breed Athletic z jagnięciną. Najpierw wersję Puppy, a potem Adult.
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 20 sie 2014, o 22:28

Ja zwracam uwagę przede wszystkim na zawartość suszonego mięsa w składzie, świeże mnie nie interesuje no i oczywiście na ilość białka (poniżej 30% nie wchodzi w grę)
lalesia
Początkujący owczarkarz
Imię: Ewa
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez MAŁAMI » 21 sie 2014, o 07:40

A jak się ma zawartość świeżego do suszonego?,i jaki procent wg Ciebie jest wystarczający? Większość karm nawet tych niby dobrych dla dorosłych psów ma białko na poziomie 25 % :(
MAŁAMI
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kiara
Imię: Agata

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 21 sie 2014, o 09:49

Świeże mięso po odparowaniu wody w procesie przygotowywania gotowego produktu daje ok 15-20% zawartości suchego mięsa w składzie, także jeśli na opakowaniu jest podane, że karma zawiera 60% świeżego mięsa, to tak naprawdę w gotowym produkcie jest go ok 12% ;)

Staram się nie kupować mojemu psu karmy, w której zawartość suszonego mięsa/mączki w gotowym jest niższa niż 40%, dokładnie sprawdzam składy i przeliczam i sama ustalam, czy karma się nadaje do podawania, nigdy nie wierzę górnolotnym zapewnieniom producentów jaka to ich karma nie jest wspaniała.

Wielu hodowców uważa, że zawartość białka na poziomie 20-parę procent jest najlepsza, ponieważ nie obciąża nerek. Ja jestem innego zdania, w końcu nawet u ludzi zalecana ilość spożywanego białka wynosi ok 20% a pies, jako głównie mięsożerca, który w procesie ewolucji stał się wszystkożercą z przewagą mięsożercy potrzebuje jednak więcej białka w diecie niż człowiek. Z resztą na zdrowy rozum - czy lepiej karmić psa karmą zawierającą w znacznej przewadze mięso czy zboża/ziemniaki/kukuryczę/ryż?

A te karmy "niby dobre" to sama muszę dokładnie przeanalizować, zanim uznam, że karma faktycznie się nadaje. Weźmy na ten przykład Royal Canin (który nawet nie podaje składu) bądź Eukanubę, w których zawartość mięsa jest żenująca (ok 20%) a reszta to same zbożowe wypełniacze a zawartość węglowodanów jest w granicach 50%! Te karmy są powszechnie uważane za "dobre" i co z tego. Albo np słynny, zaskakująco drogi Hill's, zupełnie nie wiem dlaczego uważany za "dobry", której skład wygląda następująco:
kukurydza, pszenica, mączka drobiowa, tłuszcze zwierzęce, śruta sojowa, gluten kukurydziany, hydrolizat białkowy, olej roślinny, pulpa buraczana, minerały, siemię lniane, ryż, hydrolizat z chrząstek (źródło siarczanu chondroiny), hydrolizat ze skorupek skorupiaków (źródło glukozaminy)

Pies to nie świnka morska ani nie koń, zbożem się nie żywi. Stąd biorą się problemy z alergiami, otyłością, ospałością, cukrzycą.

W naprawdę dobrej karmie zawartość węglowodanów nie przekracza 30-35% a cena wcale nie musi zwalać z nóg.

Wg mnie dobre karmy to np:
- Purizon (zawartość mięsa w suchej masie ok 50% w przypadku wersji kurczakowo-rybnej i szczenięcej, w pozostałych około 35-40%)
- Brit Carnilove i nawet Brit Care (chociaż po tym kupy były wielkie, więc nie wiem czy deklarowany skład jest zgodny z rzeczywistością)
- Applaws (zawartość suszonego mięsa 68%)
- Nutrivet
- Acana bezzbożowa (chociaż zbożowa też ma niezłą zawartość mięsa)
- Doctor Dog (tutaj skład jest naprawdę imponujący, jeśli faktycznie pokrywa się z rzeczywistością to jest to chyba najlepsza składowo karma na rynku, jednak niestety nie mają żadnych certyfikatów i trochę trudno mi uwierzyć w tak perfekcyjny skład)
- Orijen
- Simpsons Premium (najlepsza jest ta 80/20 ale pozostałe też nie wyglądają najgorzej)
- Exclusive of Gosbi (niestety tutaj wypełniaczem jest ryż, ale zawartość mięsa naprawdę spora)
- White Wolf

Doczytałam, że zależy Ci na karmie bez kurczaka, z tych wymienionych przeze mnie to bezkurczakowe dostępne są:
- bezzbożowa Acana
- Orijen
- Purizon (rybna i jagnięcina z łosoniem)
- White Wolf
- Brit Carnilove (ryby z indykiem, dziczyzna, biała ryba z łososiem)
- Doctor Dog (ja jestem coraz bliższa spróbowania wersji jednobiałkowa wołowina)
- Simpson's Premium

Autor postu otrzymał pochwałę
lalesia
Początkujący owczarkarz
Imię: Ewa
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Onka » 21 sie 2014, o 20:22

Na ilość mięsa, dodatki poprawiające wygląd sierści np. oleje, minerały dobrze kiedy są naturalne aromaty. Jednak karmę traktuję jako dodatek żywieniowy, dzienna 1 porcja bo nic nie zastąpi prawdziwego mięsa i jego właściwości, daję tez gotowane żarełko. Więc jeśli będziesz karmić gotowanym itp. to nie przejmuj się bardzo składem. nie znaczy to by kupować te z najniższej półki.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje