Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: Na ile można pozwolić w imię wolności wyznania?

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 cze 2013, o 11:35

Bejti, ale ta kobieta nie zgadza się na takie sytuacje jak ten wiec, na fanatyzm i zawłaszczanie wolności innych w imię ... wolności, a nie na samą obecność muzułmanów, czy ich religię. Przynajmniej ja to tak odebrałam. I w tej kwestii zgadzam się z nią w zupełności.

Autor postu otrzymał pochwałę
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 3 cze 2013, o 12:03

Bejti, jak dobry człowiek wierzy w niewłaściwego Boga (albo w niewłaściwe wersety) to wlatuje samolotem w budynki albo wysadza metro w powietrze. A dobra matka tego człowieka cieszy się i jest z niego dumna.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez Joan » 3 cze 2013, o 16:27

Ciekawe, co by było, jakby tak odwrócić sytuację i zrobić taki wiec katolicki na przykład w Arabii Saudyjskiej... albo w jakimkolwiek innym kraju muzułmańskim... Co myślicie?
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 3 cze 2013, o 17:05

Hahaha Joan, wolne żarty :roftl:
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Joan » 3 cze 2013, o 18:01

Bejti napisał(a):Nie wiem czy jest odważna czy nie, nie umiem określić też czy mam jej gratulować, kłaniać się czy też nie. Wiecie, nie każdy Muzułmanin jest terrorystą, nie każdy Niemiec nazistą.
Zawsze będziemy obwiniać innych, islam na bomby, Niemców za wojnę, "ruskich" za Katyń... Wydaje mi się, że najpierw powinniśmy przyjrzeć się sobie a później zacząć oceniać innych.

Nie wyznanie czy kolor skóry się liczy, człowiek się liczy, jeśli jest dobry to jakie to ma znaczenie w jakiego Boga wierzy?

edit: My Polacy też mieszkamy w innych krajach, nas też nie lubią, oczerniają i każą nam wracać do domu, jak myślicie, dlaczego tak jest?

Ja tak trochę do tej wypowiedzi "piłam"... No mieszkamy, mieszkamy w różnych krajach... lubić nas nie muszą... choć o takim wiecu nie słyszałam w wykonaniu ani Polaków, ani w ogóle katolików, w krajach Islamu...

Jeszcze coś. Koran znam, czytałam i jest tam sporo mądrych rzeczy, które mam grubo podkreślone. Wiara jak wiara : "Oko za oko, ząb za ząb, a najlepiej jak wybaczysz". I nie w tym problem. Jeśli ktoś chodzi za potrzeba za stodołę, to będąc u niego w gościach, nie znajdę toalety i, rzecz jasna, pójdę za stodołę. ;-) Jeśli z kolei ten ktoś złoży mi rewizytę, nie pozwolę mu pójść za potrzebą za garaż, bo mam w domu trzy toalety i nawet poinstruuję, jak z nich korzystać. Przykład wyssany z palca i podkolorowany, ale zasada ciągle ta sama : W moim domu panują moje obyczaje i już, i nikt nie będzie się awanturował , że chce po swojemu.

Pochwały przyznane za posta: 3
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez puma » 3 cze 2013, o 18:26

Zgadzam się z Joan. Problem zachodu polega na tym, że pozwolił zupełnie wejść sobie na głowę. W tym momencie każdy manewr dążący do zredukowania przywilejów imigrantów czy chociażby minimalnego kontrolowania ich chorych poczynań jest odbierany jako atak, brak tolerancji, blokady religijne, kulturowe, etc.
A Francja jest chyba sztandarowym przykładem tego jak została przez islamistów zmanipulowana.

http://www.youtube.com/watch?v=-Pa27qioBUM
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez mistiqe » 3 cze 2013, o 22:07

Ludzie robią wielki szum na temat tolerancji, ale w każdym państwie jest inna kultura. Prosty przykład: jeżeli idę z psem do znajomych to nie będę mu pozwalać wchodzić na łóżko w ich sypialni tylko dlatego, że u mnie śpi na łóżku. U nich są inne zasady. Jeżeli będę się fanatycznie upierać, że jednak powinien tam spać to mają prawo mi kolejny raz odmówić, albo nawet mnie wyprosić. Wszystko jest dla ludzi, islam, katolicyzm, spanie psa w łóżku ;) , ale każdy fanatyzm jest zły, bo nie ma nic wspólnego z kulturą i tolerancją.
mistiqe
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Joan » 3 cze 2013, o 22:35

To jeszcze inaczej... Ja nie zwróciłam uwagi, ale ten islamski kaznodzieja to Pierre Vogel - Niemiec. Aż dziwne, że może sobie tak na ulicy głosić swoje nauki i "fatwy" katolicy jeszcze na niego nie nałożyli... jak to spotkało kogoś innego. Dalej rozwijać tematu nie będę, bo nieopatrznie coś przytoczę, co będzie podlegało karze śmierci. ;-)

Niemka ma rację - takie tendencje trzeba dusić w zarodku, bo okaże się później - za późno...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 4 cze 2013, o 08:25

AnnaJagna napisał(a):A dla mnie to raczej burkini, czyli polaczenie burki i bikini, a dla psa barkini zamiast kaganca. Powaznie! Sa takie wynalazki.

Tak mi się skojarzyło ... ;-)
Obrazek
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 4 cze 2013, o 12:11

hahaha, niedługo będziemy burki i inne wynalazki oglądać w magazynach o modzie. :lool:
AnnaJagna
Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje