Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 05 wrz 2012, 20:53

Bazooka napisał(a):ogladnelismy film 6 razy, dyskusja byla w 4 osoby...doszlismy do wniosku ze to prawa przednia! Dlaczego? bo wg. nas kladzie lape "oszczednie" i nie stawia calej "stopy" tylko szybciej odrywa (stad wlasnie kulawizna)...ale to tylko nasze spostrzezenia


Teraz to ja zgłupiałam :nea:obejrzałam jeszcze kilkanaście razy ten filmik i Bazooka ma chyba rację. Rzeczywiście jak idzie to prawą łapę szybciej odrywa i nie stawia jej całej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa/Żelechów
Pochwały: 16
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 05 wrz 2012, 20:53

Brawurka napisał(a):Szczerze mówiąc ja mam podobne wrażenie jak Bazooka. :ooops:
Sabina wstając oparła się najpierw na prawej łapie i natychmiast podparła się lewą, jakby stąpnięcie na prawą sprawiło jej ból. Idąc prawą łapę stawia "rozważnie", na lewą przerzuca cały ciężar ciała, przez co przy stawaniu na lewej łapie ma bardziej rozczapierzone palce, a prawa nawet jak Sabina na niej stoi jest bardziej skulona. Widać to w 15. sekundzie, jak ogląda się klatka po klatce.


dokladnie tak! :dzięki:
Bazooka
Losowy avatar

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 wrz 2012, 20:58

dor_cia napisał(a):
Bazooka napisał(a):ogladnelismy film 6 razy, dyskusja byla w 4 osoby...doszlismy do wniosku ze to prawa przednia! Dlaczego? bo wg. nas kladzie lape "oszczednie" i nie stawia calej "stopy" tylko szybciej odrywa (stad wlasnie kulawizna)...ale to tylko nasze spostrzezenia


Teraz to ja zgłupiałam :nea:obejrzałam jeszcze kilkanaście razy ten filmik i Bazooka ma chyba rację. Rzeczywiście jak idzie to prawą łapę szybciej odrywa i nie stawia jej całej.


Zaraz wszyscy wycofamy się z poprzedniej oceny. Moje pierwsze wrażenie podpowiadało mi że coś jest nie tak z łapką prawą gdy Sabinka wstaje. Potem miałem nieodparte wrażenie że jednak lewa, po czym przeczytałem Wasze posty i to mnie utwierdziło w tym przekonaniu. Jednak, to co napisała Bazooka i Brawurka ma sens, także nie jestem już pewien swego. :ooops:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 05 wrz 2012, 21:01

No pieknie. Jutro wysylam film do 'naszego' ortopedy. On powinien chyba wiedziec ;-)

Ja, jak Bazooka, na poczatku myslalam, ze prawa lapa. Ale potem moj mezyczyzna przekonal mnie, ze to lewa. No i trwalam ostatnio przy lewej. Ale teraz to juz sama nie wiem. Jak bylismy u ortopeddy, to oczywiscie Sabina nie kulala w ogole. Wykrecanie lap w kazdym mozliwym stawie tez nie wywolalo zadnej bolesnej reakcji. Ach, zeby te nasze psy potrafily mowic... ;-):roftl:
Ostatnio edytowano 05 wrz 2012, 21:04 przez nebrot, łącznie edytowano 1 raz
nebrot
Losowy avatar

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 05 wrz 2012, 21:01

Tomku tu nie chodzi o konkurs..."kto ma racje"- przeciez wszyscy chcemy pomoc psiakowi..prawda?..dlatego sie zastanawiamy i analizujemy a nebrot sama musi podjac decyzje.
Bazooka
Losowy avatar

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 05 wrz 2012, 21:02

Ja tak intensywnie oglądałam filmik, że za którymś razem machnęłam ręką w stronę monitora, żeby odsunąć Maxa, bo mi zasłaniał! :mur:
:roftl::roftl::roftl:

-- 5 wrz 2012, o 22:04 --

nebrot napisał(a):No pieknie. Jutro wysylam film do 'naszego' ortopedy. On powinien chyba wiedziec ;-)


To chyba jedyne rozsądne wyjście. :ok:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 47
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 05 wrz 2012, 21:06

Brawurka napisał(a):Ja tak intensywnie oglądałam filmik, że za którymś razem machnęłam ręką w stronę monitora, żeby odsunąć Maxa, bo mi zasłaniał! :mur:
:roftl::roftl::roftl:




:roftl::roftl::roftl::roftl:Dobre!
Ja musialam usunac oryginalny dzwiek z filmiku, zeby nie wyszlo na jaw, jak bardzo Max mnie wkurzal :ooops::ooops::ooops:
nebrot
Losowy avatar

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 wrz 2012, 21:12

Bazooka napisał(a):Tomku tu nie chodzi o konkurs..."kto ma racje"- przeciez wszyscy chcemy pomoc psiakowi..prawda?..dlatego sie zastanawiamy i analizujemy a nebrot sama musi podjac decyzje.

Oczywiście że tak.

Brawurka napisał(a):Ja tak intensywnie oglądałam filmik, że za którymś razem machnęłam ręką w stronę monitora, żeby odsunąć Maxa, bo mi zasłaniał! :mur:
:roftl::roftl::roftl:

:lool:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 05 wrz 2012, 21:14

Brawurka napisał(a):Ja tak intensywnie oglądałam filmik, że za którymś razem machnęłam ręką w stronę monitora, żeby odsunąć Maxa, bo mi zasłaniał!

Obrazek

nebrot - a sprawdzałaś czy jej się coś pod opuszkę nie wbiło? Tak pytam, bo skoro
nebrot napisał(a):Jak bylismy u ortopeddy, to oczywiscie Sabina nie kulala w ogole. Wykrecanie lap w kazdym mozliwym stawie tez nie wywolalo zadnej bolesnej reakcji
to może ma jakiś uraz w samą stopę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa/Żelechów
Pochwały: 16
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Na ktora lape kuleje?

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 05 wrz 2012, 21:21

Ortopeda sprawdzal stope, opuszki, miedzy palcami i w kazdym mozliwym miejscu. Ja zreszta tez wiele razy. W koncu problem jest juz od 2 miesiecy... To musi byc cos miesniowego, bo jak Sabina rozchodzi, to wszystko dziala, jak nalezy. Tak, jakby gdzies nie doplywala maz stawowa i byla infekcja. Tabletki przeciwzapalne juz byly podawane i nie ma poprawy. Pozostaje unieruchomienie calosci nogi z barkiem, zeby chociaz zapalenie odeszlo. Mam nadzieje, ze to nie wiek jeszcze, bo przeciez na dobra sprawe to Saba moze miec i 9 lat, ktoz to wie...
nebrot
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post