Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Nadaktywność a żywienie

Nieprzeczytany postprzez Joan » 10 sie 2011, o 17:40

Mnisi z New Skete
„Jak być najlepszym przyjacielem psa”
W rozdziale „Dieta a zaburzenia zachowania” Piszą tak:
„ W każdym wypadku zaburzeń zachowania u psa pożądane efekty przynieść może zmiana diety, choć poglądy na rodzaj tej modyfikacji bywają różne. Od dawna uważano na przykład, że w razie zachowań agresywnych wskazane jest wprowadzenie diety niskobiałkowej. Jak twierdzi William E. Campbell, zmniejszyć należy nie ilość białka , lecz węglowodanów. W swoich badaniach nad wpływem diety na zachowanie wykazał on, że zastosowanie pokarmu bogatego w białko i ubogiego w węglowodany przynosiło dwojakiego rodzaju skutki. Po pierwsze, żywione w ten sposób psy lepiej uczyły się reagowania na komendy i sygnały. Po drugie, nie były tak aktywne jak wcześniej i zwracały mniejszą uwagę na rozpraszające sygnały zewnętrzne, jak przejeżdżające samochody, szczekające psy i niespodziewane dźwięki. Campbell sugeruje, ze wzbogacenie diety preparatami, zawierającymi witaminy, substancje mineralne, aminokwasy i enzymy, a ponadto podawanie 100 do 500 mg niacyny tiaminy, aminokwasów jakich może brakować w diecie, zapobiega ich niedoborom, których skutkiem może być nadaktywność i słabe wytwarzanie odruchów, warunkujących proces uczenia się”…

Jestem przekonana, że coś w tym jest.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Re: Nadaktywność a żywienie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 sie 2011, o 18:04

Zdaje się że w książce N. Dodmana "Pies który kochał zbyt mocno" były opisane przypadki agresywnych psów którym dieta niskobiałkowa pomogła. Vigga wręcz roznosiło gdy był na diecie wysokobiałkowej i wysokokalorycznej, był wyraźnie bardziej pobudzony i "nerwowy".
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Joan » 10 sie 2011, o 18:25

Najbardziej agresywnym psem jakiego miałam, był pies wychowany w azylu na bułkach. Nie czytałam Dodmana, ale już niejeden badacz wyśmiał koncepcję "agresji z powodu karmienia mięsem". Może Viggo był pobudzony właśnie dawką węglowodanów... Oczywiście, ja snuję tylko przypuszczenia, bo moje obserwacje, to głównie obserwacje własnych psów. Moja dożyca (pies mojego życia) była karmiona wyłącznie mięsem, ze względu na skłonność do rozszerzeń żołądka. Była wybitnie mądrym psem. Oczywiście, trudno to uznać za skutek karmienia wysokobiałkowego, bo z większością swoich cech się po prostu urodziła. Niemniej, "trochę" tych psów miałam w życiu: rasowych, nierasowych, wychowanych przeze mnie i adoptowanych. Fragment tej książki zwrócił moją uwagę z jakiegoś powodu... Zaczęłam się zastanawiać i przypominać sobie różne okresy w życiu moich psów... Również na podstawie zachowania Wolanda i Uli a także Sharon i Draża... jakoś jestem skłonna przyznać Campellowi rację...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 sie 2011, o 20:57

żarełko należy dostosować do trybu życia psiaka, ale odniosłam wrażenie że Nazgulowi zjedzone dwa worki Hi Energy nie oddziałały na zachowanie, jaki jest żywy taki był.

Ciekawe czy taka dieta stosowana na dłuższa metę naprawdę działa i przy tym jest bezpieczna, naturalna, smaczna itd. itp. dla psa. Czytałam o niej dużo w książkach, ale gdyby chociaż o 20% zmiejszyłaby czujność psa na kotecki byłoby mega zarąbiście :lool: Cholernik jeden odróżnia kotecki od niskopodłogowych psów :cry:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 10 sie 2011, o 21:03

Ja musze sie przyznac, ze jestem kiepska obserwatorka. To znaczy nie widze roznic w moich psach (ani obecnych, ani bylych) przy stosowaniu roznych karm. Nie widze roznic ani fizycznych,ani psychicznych. Moze takowe sa, ale niespecjalnie silne, bo gdyby byly silne to pewnie bym wychwycila. Moje psa wczesniej jadaly wysokobialkowa karm Hi Energy, teraz jakas bytowke i fekt ten sam. Lsniace futerko, duzo energii i charakterki bez zmian. Jesli kupki sa ladne, futro i oko lsniace to zakladam, ze karma psom odpowiada. A jesli przepadkowe badania u weta wykaza, ze wsio ok to jestem szczesliwa :roll:
A kotecki (i u nas pieski) tylko recznie :pala :pala :pala
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 12 paź 2011, o 10:53

Torę mam krótko, dziewczynka nie ma jeszcze 3 miesięcy, ale coś i się wydaje, że po zjedzeniu na surowo szyjek z indyka po prostu przechodzi samą siebie (a muszę przyznać, że jest psiakiem którego naprawdę trudno zmęczyć i energia ja po prostu roznosi).
Ale po tych szyjach dostaje takiego powera, że "strach się bać".
Samo już otrzymanie takiej "kości" sprawia, że jest maksymalnie pobudzona. Warczy na każdego kto chciałby ją choćby pogłaskać, zjada ją tak szybko jak tylko się da, a myślelismy, że będzie się delektować i da nam trochę odpoczynku od swoich szaleństw. Ale gdzie tam, zeżarła i dała nam do wiwatu :o
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 28 gru 2011, o 13:39

Znalazłam bardzo ciekawy artykuł lek. weterynarii Artura Andrzejczaka na temat żywienia psa i jego wpływu na zachowanie i zdrowie.

"Bardzo niedobrze, że pies ma niestabilną dietę, ponieważ wpływa to pośrednio na jego pobudliwość.
Zaburzenia trawienia (które mają miejsce gdy zbyt często zmienia się sposób i rodzaj żywienia) mogą nasilać stres, którego wynikiem jest gryzienie. Pies powinien otrzymywać daną karmę suchą 2-3 posiłkach dziennie, jednego rodzaju przez przynajmniej kwartał (a zmieniamy karmy stopniowo mieszając przez kilka dni). Jeżeli chcesz mu coś „urozmaicić”, możesz odejmują 15% dziennej porcji karmy dać trochę czegoś innego (ale dla PSA, a nie produktów ludzkich czy resztek ze stołu) codziennie, np. jeżeli dawka dzienna pokarmu Twojego psa to 100g, to możesz mu dać 85g suchej karmy rozłożone na dwa posiłki i 15g gryzaków ze sklepu zoologicznego".
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 28 gru 2011, o 14:22

A mogłabyś podać link czy coś do artykułu w całości?
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 28 gru 2011, o 19:44

Luna napisał(a):A mogłabyś podać link czy coś do artykułu w całości?

Poszło na PW :-)
ObrazekObrazek

mój pies
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 28 gru 2011, o 19:47

mój pies napisał(a):
Luna napisał(a):A mogłabyś podać link czy coś do artykułu w całości?

Poszło na PW :-)

Dzięki, dzięki. Nawet zdążyłam już odpisać ;-)
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje