Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Nadwrażliwość na otoczenie u starszego psa (szczekanie)

Nieprzeczytany postprzez dariex » 2 kwi 2012, o 15:06

Nie znalazłam tematu o interesującej mnie treści,zatem zakładam nowy,jesli jednak takowy istnieje,to prosze o przeniesienie.

Prosiłabym o przykłady dobrych obroży antyszczekowych oraz opinie nt jej zastosowania.
Mam starszego,10cio letniego psa,który zawsze był hałasliwy ale od pewnego czasu stał się bardzo nadwrażliwy na dzwięki,na które reaguje straszliwym szczekiem,ciężkim do opanowania.
Próbowałam odwrócenia uwagi i w chwili ciszy - nagradzania-ćwiczenie powtarzane kilkanaście razy dziennie od powiedzmy 2mcy-nie odniosło żadnego efektu.Pies wycisza się na chwilę aby przy każdym dzwięku natychmiast znów podnieść rejwach,czasem profilaktycznie jak odnoszę wrażenie.
Pies zdaje się,stał się nadwrażliwy z chwilą pogorszenia się widzenia ( pies ma jaskrę).
Nie przeszkadzałoby mi szczekanie Rokiego ale mamy sąsiadów raczej niechętnych psom.
Pies reaguje histerycznym szczekiem,bardzo często także na dzwięk telefonu komórkowego,nie mówiąc o tym,jak reaguje na najmniejszy nawet szelest na korytarzu.
Nie chcemy aby sąsiedzi zaczęli się skarżyć,zwłaszcza ,ze nie wiem jak zachowuje się pies wtedy,kiedy nas nie ma,a przecież może być gorzej.

Pomyślałam o obroży antyszczekowej ale nie wiem czy ma ona sens przy starszym psie,z wadą wzroku,nadwrażliwym ( pies z azylu,mocno skrzywdzony przez człowieka)

Jeśli nie obroża,to może jakiś inny sposób?
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Re: Obroża antyszczekowa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 2 kwi 2012, o 19:08

Jestem pewna, że pojawienie się nadmiernej wrażliwości i szczekanie na każdy dźwięk wiąże się z wiekiem, osłabieniem systemu nerwowego (słabego już z powodu tego co pies juz w życiu złego przeszedł) i pogorszeniem się wzroku! Najprawdopodobniej traci poczucie bezpieczeństwa. Nie wyobrażam sobie dodatkowej dolegliwości wobec niego jaką byłoby zastosowanie lekkiego nawet, ale jednak, rażenia prądem.
Oczywiście jest jeszcze kwestia jak rozwiązać ten problem. Nie wiem, też czułabym się bezradna.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 2 kwi 2012, o 20:58

Pies ma swoje lata i niestety każdy wiek ma swoje prawa... uważam podobnie jak Lena, że to nadwrażliwość na dźwięki spowodowana wiekiem i tym co w organizmie nie funkcjonuje tak wyśmienicie jak kiedyś. Może zaizolujesz lepiej drzwi wejściowe jeśli tędy idzie odgłos do sąsiada samoprzylepną pianką do okien, lub włączysz mu radio tak żeby Tobie nie przeszkadzało? Może to chociaż troszkę pomoże?
Ja też obok w klatce mam staruszka pieska... i dzieli mój pokój od jego mieszkania nasza kuchnia, a nadal go słyszę jak zasypiam... Bo też lubi sobie na starość poszczekać, ale to już taki dziadzio... i rozumiem to, ale takich ludzi jest niestety mało :(
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez dariex » 2 kwi 2012, o 21:38

Aga,mnie to nie przeszkadza.Problem z sąsiadami.Tzn póki co nikt mi uwagi nie zwracał ale gorzej jak zacznie.Za ścianą mam takich pso-fobow z małym dzieckiem,co jak usłyszą szczeknięcie psa w zabawie,to dziecko uspakajają ("Synuś ale nie bój sie nic,ogrodzenie jest,piesek cie nie pogryzie .." - tonem niezbyt przekonywującym..)
Już dla sąsiadów zrobiłam wyższe ,stabilniejsze ogrodzenie ( bo dzieci własnie się boją szczekania)- chociaż to ogródek 100m2 pod blokiem,dla sąsiadów robię wszystko,aby się im nie naprzykrzać ( w całym bloku tylko ja mam psy,na całym osiedlu psów jest sztuk 5 z czego moje 2).
Mieszkam w nowym bloku,nie mam szczelin w oknach ani w drzwiach ale echo niesie całkiem całkiem.
Chivas jest duży,robi wrażenie,Roki to staruszek ale też nie mały, hałas głownie on czyni,a zza sciany ludziom wszystko jedno bo "Bydlę szczeka,pewnie groźne".
Już raz mi się sąsiedzi z góry ,wynajmuący mieszkanie ,z domu wyniesli na szczęscie,bo do ogródka włąsnego wyjść z psem nie mogłam,bo kobieta stojąca na balkonie złorzeczyła,ze ona sie boi na balkon wyjść,bo jej pewnie pies na balkon wskoczy :(
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 kwi 2012, o 18:05

Eh Ci sąsiedzi... nie rozróżniają podstawowego języka psów a niektórzy się zachowywują jak by nawet nie chcieli go zrozumieć... :głupek:
p.s. sugerowałabym zmianę nazwy tematu na coś na podobę - 'nadwrażliwość na otoczenie u starszego psa', bo osoba która będzie chciała szukać inf. o obroży antyszczekowej za wiele póki co tutaj nie poczyta na jej temat. A sama będę szukać inf. na temat takiej obroży
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje