Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Nałogowe wąchanie na spacerze.

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 31 sie 2013, o 12:06

Santa od czasu gdy ma cieczkę - można powiedzieć ze parę dni przed cieczka - na spacerach zaczęła wszystko wąchać, cały czas chodzi z nosem przy ziemi.. :mur:
Nigdy wcześniej tak się nie zachowywała, nie podoba mi się to, bo zostaje w tyle i muszę ja często dwa razy wołać.
Jak mam temu zapobiec?
na razie staram sie w ogóle unikać żeby ona się "za wąchała" przy jakimś zapachu, i klepie ją smycz a - skutkuje, ale odejdzie i idzie do następnej kupki trawy..
Rozumiem, ze psy lubią wąchać i tak dalej, ale to jest jakieś nałogowe wąchanie, tym bardziej, ze ona nigdy wcześniej nie wąchała tak intensywnie - coś obwąchała, ale na zawołanie od razu była przy mnie.
Maansa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Re: Nałogowe wąchanie na spacerze.

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 31 sie 2013, o 13:51

Maansa napisał(a):
Jak mam temu zapobiec?

A może, zamiast walczyć z wiatrakami, wykorzystać zapał psa do tropienia? Ukierunkować jakoś?
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 31 sie 2013, o 15:02

BarbaraS napisał(a):
Maansa napisał(a):
Jak mam temu zapobiec?

A może, zamiast walczyć z wiatrakami, wykorzystać zapał psa do tropienia? Ukierunkować jakoś?

Robie z nia ślady, na razie etap smaczków, ale zawsze cos :P
Maansa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 1 wrz 2013, o 13:13

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam - puszczasz luzem sukę w cieczce? :przerażenie:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 1 wrz 2013, o 17:45

Zintensyfikowanie węszenia na spacerach jest absolutnie normalne w czasie cieczki. Jak również zmiana nastroju, "głuchnięcie" itp. :roftl:
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 1 wrz 2013, o 17:51

To dobrze, bo juz myślałam, że mnie "nie lubi" :D
Maansa
Owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje