Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Namaczanie karmy.

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 sty 2014, o 12:57

Ja namaczałam i dalej namaczam psu (znaczy po prostu zalewam, mieszam i podaje psu), bo inaczej nie zje mi proszków (Can Vit, algi, siemie)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Mia0713 » 15 lut 2014, o 21:05

:hi: Powiedzcie mi prosze czy mieszanie suchej karmy z mokra z puszki jest zdrowe dla psa .... mam straszne niejadki w domu i tez kombinuje jak mogę a to im najlepiej smakuje oczywiście jeszcze lepiej jak dorzucę troszkę oleju rzepakowego wtedy jest mniam
Mia0713
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 15 lut 2014, o 21:15

Mokra z puszki ma 80% wody conajmniej, więc to głównie woda (i różne dosmaczacze). Moi rodzice się uparli, "że psu coś od życia się należy" w opaczny sposób i moja na obiad ciamkusia puszkę wymieszaną z suchym (z suplementami) i zalane ciepła woda i ma taki ciepły posiłek. Więc nie szkodzi.
Pytanie tylko czy chcemy brnąć w ten zakątek z błaganiem niejadka o jedzenie. Jeśli jest przebadana i zdrowa i kwestia braku apetytu to faktycznie po prostu niejadkowość, to nie ma sensu prosić pieska o jedzenie. Można spróbować poszukać karmy, która akurat jej zasmakuje, ale ja bym nie brnęła w puszki. Bo po prostu to po kieszeni daje, a potem się może okazać, że pies bez dodatku puszeczki czy saszetki ani rusz ;) bo on wie że jak się przegłodzi, to w końcu pani się ulituje i da lepsiejsze.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 16 lut 2014, o 10:43

Moja zjada bardzo chętnie sucha karmę o ile jest "okraszona" przynajmniej odrobiną czegoś, np. pokrojonym serduszkiem drobiowym, kilkoma szczyptami surowego lub ugotowanego mięska, łyżeczką mokrej karmy z puszeczki. Są to ilości śladowe. Bez tych malutkich "polepszaczy" też zjada ale jak są to ma większą przyjemność. A mi miło sprawiać jej te przyjemność.
Czasem namaczam chwilkę, ale zasadniczo nie.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 26 lut 2014, o 20:42

No właśnie, pies jak zje suchą karmę, to i tak zaraz potem pije wodę i wszystko mu pęcznieje w żołądku. Więc w sumie na jedno wychodzi. ;)
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje