Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Nasze fascynacje motoryzacją czyli .....

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 7 sty 2013, o 13:55

Ja miałem zawsze bzika na punkcie nietypowych, tudzież mało popularnych (przynajmniej w Polsce) samochodów francuskich. Zaczęło się od Ranault 11 GTD 1,6 diesel, czyli czegoś takiego:
Obrazek
w momencie gdy ją sprowadziłem, była to pierwsza 11 we Wrocławiu.

Gdy jednak 11 i podobnych do nich 19 na polskich drogach pojawiło się sporo nastąpiła przesiadka na Citroena XM 3.0 v6, który, dla niewtajemniczonych, wyglądał mniej więcej tak:
Obrazek
Ta sportowa bagażówka mieściła bezproblemowo w bagażniku pralkę, a 100 osiągała w niespełna 9 s i była naprawdę genialnym i pięknym samochodem (w końcu karoseria wyszła z biura projektów Bertone) jednak jak się okazało, miała jedną ogromną wadę - nie umiała latać.

Po nieudanej próbie lotu, trzeba się było pożegnać z resztkami cytrynki i poszukać czegoś nowego, i tak pojawił się Peugeot 504 2,2 l 180 hp R4 wyglądający mniej więcej tak:
Obrazek

Jakiś czas później pojawiła się w moim życiu żona, a potem dziecko i nad realizację motoryzacyjnych marzeń trzeba było przedłożyć potrzeby rodziny z wielkim żalem więc pożegnałem 504 i przesiadłem się do:
Obrazek
czyli pospolitego i nudnego (ale przynajmniej francuskiego) Peugota 406 kombi 1,6 którym bujamy się do dziś.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 7 sty 2013, o 15:15

Raszka !!! brawo - takiego wykorzystania small fiata jeszcze nie widziałam... :lool:

Taki właśnie czerwony był moim pierwszym autkiem... :-)
ewachw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 sty 2013, o 17:19

To byl mój drugi maluszek, a pierwsza "nówka". Pierwszy maluch mial super blachę i psujące się wszystko inne, drugi - na który wskakiwała Raszka - fenomenalny silnik i tragiczną blachę, rozpadającą się w strzępy po dwóch latach, ale nie przez psicę:-))
Teraz jest stareńkie seicento z trzecich rąk - jeździ i dość. Ja mam autko już tylko po to, aby psa na spacery za miasto wozić:-))

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 7 sty 2013, o 19:49

Maluszki już to do siebie miały, że albo blacha albo mechanika była na dzień dobry do roboty, taki już był ich urok, ale do dziś człowiek patrzy na nie z sentymentem na ulicach :D
reinevan
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje