Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Nasze fretki =)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 21 lip 2014, 10:32

Właśnie wiele zależy od płci, indywidualnych predyspozycji, itp. :)

Fretkom najpierw jest najlepiej wszczepić implant anty-testosteronowy, zamiast chirurgicznej kastracji. Kastracja, jeśli w ogóle, jest polecana od ok 3 roku życia, a najlepiej od 5.
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Nasze fretki =)

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 22 lip 2014, 08:37

A czy takie implanty nie wpływają negatywnie na zdrowie futrzaków?
Jak u psów?
I jakie są argumenty za tak późną kastracją?

Pytam z ciekawości - z fretkami doświadczenia nikłe - z tchórzami większe, ale na fermach futrzarskich....
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Nasze fretki =)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 22 lip 2014, 09:34

Hmmm, u psów też raczej nie powodują problemów, a często bardzo pomagają. Przynajmniej z tego, co wiem. Ale nie zgłębiałam tego tematu aż tak bardzo. ;)

U fretek implanty są bardziej polecane niż kastracja chirurgiczna, bo powodują mniej problemów zdrowotnych. Kastrować można też wcześniej, od 6 - 7 miesiąca życia, ale najlepiej najpierw dać implant, a dopiero później wykastrować, gdy fretka jest nawet dużo starsza niż 3 lata, aby uniknąć np. nowotworów nadnerczy, jąder, itp. Ale oczywiście opinie są podzielone, niektórzy do końca życia fretek stosują implanty, inni kastrują wcześnie.

My zamierzamy zaimplantować frecisza gdy ich zapach się mocno nasili - ok 6 - 7 mc życia, może później, zobaczymy. Będziemy stosować implanty pewien czas, a potem pewnie również wykastrujemy chirurgicznie. Ale to się zobaczy. Implanty za to dostaną na 1000%.

3 lata o ile wcześniej był implant. :POgólnie podobno lepiej kastrować po pierwszej rui, u samców to wychodzi w wieku ok 1 roku.
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Nasze fretki =)

Nieprzeczytany postprzez Karolinaadamczyk » 27 kwi 2016, 12:51

Jakie pięne zwierzaki! :)Ja swojego szynszyla dostałam w prezencie, nie zdawałam sobie sprawy, że domowe żywienie tego typu zwierząt może być tak trudne! Przy pierwszych problemach z uzębieniem, zdecydowałam się na fachową pomoc. Na szczęście pani Joanna z Przychodni Zalesie: http://przychodniazalesie.pl/ wytłumaczyła mi dlaczego warto podawać zioła i siano, pomogła w dobraniu odpowiedniej karmy. Zmiana diety na szczęście poskutkowała :D
Karolinaadamczyk
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Karolina
Wiek: 23
Lokalizacja: Rzeszów
Dołączył(a): 27 kwi 2016, 11:56

Re: Nasze fretki =)

Nieprzeczytany postprzez Silka » 07 lis 2016, 15:53

Cudowne są <3 Moja koleżanka ma 4 frecie takie pocieszne stworzenia :)
Silka
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Sylwia
Wiek: 25
Lokalizacja: Ustroń
Dołączył(a): 07 lis 2016, 15:18

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post