Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Nasze samopoczucie/zdrowie,a zachowanie psa.

Nieprzeczytany postprzez Joan » 31 sty 2014, o 08:51

A no właśnie... Tak jest.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Re: Nasze samopoczucie/zdrowie,a zachowanie psa.

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 31 sty 2014, o 10:10

...no właśnie, o związek emocjonalny tu przede wszystkim chodzi ;)
Ani poprzedni pies,ani obecny nie jest tak mocno związany z pozostałymi domownikami, jak ze mną.
Pomijam fakt,że nic nie zje, gdy nie ma mnie w domu, posila się dopiero, jak wrócę- z kaukazem było dokładnie tak samo.
To mój osobisty cień, choć potrafi odpoczywać, czy zająć się sobą bez mojego udziału, ale zawsze czujny,czy przypadkiem się nie przemieściłam w domu.
W kwestii głaskania i "niuniania" nie jestem jakoś nadgorliwym przewodnikiem, a ze strony psa nie widać chorobliwej zazdrości w stosunku do domowników, czasem zdarzy się,że będzie chciał być tym pierwszym w przytulaniu,ale natychmiast zostaje przywołany do porządku.
Przyznam,że takie bycie moim cieniem czasem jest dość uciążliwe przy szkoleniu, bo potrafi dobitnie pokazać podchodzącemu psu,że "spadaj, szykuję się do pracy, won, teraz ja i pańcia pracujemy". Ot, taki maniak-barometr.
Drodzy forumowicze, taki jest Rudzielec, staram się go zrozumieć,by móc wypracować pewne rzeczy, dlatego też pytam i szukam rozwiązania.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ahrefs i 0 gości

Opcje