Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Nasze suche karmy

Postprzez vega_bw » 27 paź 2015, 09:05

Skład karmy wygląda zachęcająco,a i cena całkiem do rzeczy, zważywszy na wielkość worka.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Nasze suche karmy

Postprzez gryzli » 27 paź 2015, 11:11

Dla mnie rewelacja:)
Obrazek
gryzli
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ninja
Imię: Bartek
Wiek: 29
Lokalizacja: Lublin
Dołączył(a): 16 paź 2014, 22:02

Re: Nasze suche karmy

Postprzez Janneke » 27 paź 2015, 18:58

Bartku, gdzie zamawiasz tę karmę? Uzo jest teraz na Bricie z dziczyzną, wcześniej była z łososiem, bo jakoś też obawiałam się do tej pory kurczaka.
Jeśli jednak tak zachwalasz, to może się skuszę? ;-)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)


Obrazek
Janneke
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Wiek: 49
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 16 paź 2013, 15:47

Re: Nasze suche karmy

Postprzez gryzli » 27 paź 2015, 21:34

Jedynym dystrybutorem w Polsce jakiego udało mi się znaleźć jest sklep e-karma.pl. Moja koleżanka, która zajmuje się szkoleniem psów, a sama trenuje ze swoimi psiakami agility również chwali sobie tę Enovę. Ninja też bardzo długo jadł Brit Care Lamb&Rice, ale któregoś dnia zastrajkował i w ogroomnych mękach skończył worek. Później różnych rzeczy próbowaliśmy i różnie mu one pasowały. Miałem wcześniej inną wersję Enovy, ze zbożami i jagnięciną (tu z kolei bardzo podobnie do brita, ale jednak kupki były luźniejsze). Ta zdecydowanie lepiej mu służy, chociaż przez tydzień-dwa też miewał luźniejsze kupy - później się unormowało.
Obrazek
gryzli
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ninja
Imię: Bartek
Wiek: 29
Lokalizacja: Lublin
Dołączył(a): 16 paź 2014, 22:02

Re: Nasze suche karmy

Postprzez Sam-Abb » 02 lis 2015, 15:33

Pomóżcie dobrać karmę jako ewentualność Barfa. Potrzebuję takowej w razie wyjazdu i braku dostępu do mięsa. Karma najlepiej z kaczuchą bo moja sucz ma wysublimowany gust ,dla psów aktywnych. Czy wgl zmiana z surowego na suche z dnia na dzień może zaszkodzić? Suczka kiedyś była karmiona odpadkami z obiadu i najtańszymi karmami.
Wyszukałam kilka karm i po weryfikacji wybrałam te, które najbardziej opowiadają, ale czy waszym zdaniem będą dobrym zamiennikiem na krótki czas:
Simpson Premium Sensitive Adult Duck & Potato
Taste of the wild Wetlands
Brit Premium Sport
Canidae Pure Sky (z kaczką)


Zależy mi na karmie bez zbóż (wyjątkiem jest Brit Sport, który smakuje Sam jednak sierść delikatnie matowieje),wydajnej (małe porcje dzienne). Może polecacie inną karmę??
Z góry wszystkim dziękuję.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1
Dołączył(a): 19 paź 2015, 09:34

Re: Nasze suche karmy

Postprzez puma » 09 lis 2015, 21:48

Cześć wszystkim :-)

W związku z przeprowadzką zmuszeni będziemy wrócić do karmienia suchym i stąd moja prośba o poradę w kwestii wyboru:

potrzebujemy karmy przede wszystkim wydajnej, tj. takiej której pies nie będzie wydalał kilka razy dziennie w luźnych kupach.

Swego czasu testowaliśmy już: Markus-Muhle, Josera Festival, Bosch, Brit Large, Brit Care Lamb&Rice, Fitmin Maxi, Happy Dog Maxi, Granu Lamb&Rice i w każdym przypadku efekt był podobny: luźne kupy kilka razy dziennie.

Czy ktoś miał podobne doświadczenia ze swoim ONkiem i mógłby polecić coś lepszego co mogłoby pomóc w opisanym wyżej przypadku ? W skrócie chodzi mi o karmę wydajna, w rozsądnej cenie, która nie będzie przelatywała przez psa jak pasza dla kur. Z tego co się orientuję i o ile się nie mylę to warto w takich przypadkach zwracać uwagę na ilość włókna/błonnika w karmie ale nawet w przypadkach w których procentowy udział błonnika wahał się na poziomie 3% (np. Markus-Muhle) wydalanie u suki było dosyć duże.

Z góry dzięki za podpowiedzi :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 24
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Nasze suche karmy

Postprzez Paulina K. » 09 lis 2015, 22:17

może spróbuj acane albo orijen...
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Nasze suche karmy

Postprzez Sam-Abb » 12 lis 2015, 07:29

Czy miał ktoś styczność z karmą Lupo Sensitiv 24/10 lub 20/8? Karma wydaje się ciekawa bo nie zawiera zbóż, ma za to "Suchy torf" i "Ziemię leczniczą" oraz suszoną pokrzywę. I nie ma "standardowych" granulek a jakby hmm... granulat dla koni.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1
Dołączył(a): 19 paź 2015, 09:34

Re: Nasze suche karmy

Postprzez Ksena » 16 sty 2016, 23:35

Przeleciałam posty z ostatnich dwóch lat szukajac karmy idealnej. Moja gówniara od początku jest na bricie. Najpierw dla szczeniąt teraz junior. Kupy są...normalnego zapachu i faktury ale raczej miętkie ;), za miętkie. Odstawiłam nagrody jakie dostawała, pilnowałam, żeby nie zebrała czegoś na spacerach ale kupska nadal są nie takie jak powinny. Poszło 10 kg Brita już więc gdyby miało być dobrze, to już powinno a nie jest. Dziś ugotowałam ryż z warzywami i kurakiem. Zobaczę jaka będzie reakcja. Po Waszych wpisach stwierdziłam jednak, że spróbuję jeszcze z Britem z jagnięciną...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: Nasze suche karmy

Postprzez gumiskrosno » 17 sty 2016, 13:00

Witam ja może narażę się komuś ale poleciłbym karmę Markus Muhle można ją w dość dobrej cenie kupić tu. Moja suczka pomimo że miała niecałe 5 miesięcy przerobiliśmy kilka karm szczególnie że nie chciała jeść i trafiliśmy ma Markusa teraz nie ma problemu z jedzeniem sierść mięciutka i lśniąca na spacerach co najwyżej powącha inne kupy a zdarzało się wcześniej że je jadła jej kupy są ok nawet że mieszam jej surowe z suchym i to codziennie co też wiem że według niektórych jest złe.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post