Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 28 kwi 2013, 22:27

Ktoś kiedyś prosił mnie w temacie, żebym napisała coś o szczurach.

Zatem zakładam im odrębny temat. :)Szczury mam u siebie od lipca 2004 r. W lipcu 2008 r. założyłam hodowlę szczurów rodowodowych Anahata, którą prowadzę do dzisiaj. Aktualnie mam jednego adoptowanego ogonka, reszta to "rasiaki", z polskich i czeskich hodowli. Współpracowałam też z hodowlami z Finlandii, Norwegii, Holandii i USA. Miałam u siebie 2 dzikie szczury, wędrowne, niestety już odeszły... Szczury to moja wielka pasja. :)

Odmiany są opisane według schematu: uszy, sierść, kolor, znaczenie

Juuko - ma 3 lata i 4 miesiące - standard, russian blue, self (to bardzo, bardzo długo jak na szczura, po przeliczeniu na ludzkie ma 100 lat)




Sari - 2 lata i 6 miesięcy - dumbo, rex, agouti, spotted variegated




Kitsune SunRat's - 2 lata i 4 miesiące - standard, velveteen, russian topaz, self




Haruna SunRat's - 2 lata i 4 miesiące - standard, velveteen, burmese, self



Kitsune i Haruna



Yume of Anahata - 2 lata i 2 miesiące - standard, agouti, spotted, variegated




Qiuyue SunRat's - 2 lata i 2 miesiące i jej córka Umóki SunRat's - 1 rok i 6 miesięcy - obie dumbo, rex, russian burmese, self




Ganix von Percy - 1 rok i 2 miesiące - standard, devil, berkshire, brat Gunju, z Czech




Gunju von Percy - 1 rok i 2 miesiące - standard, devil agouti, varieberk, z Czech




Yetta Beris - 1 rok i miesiąc - dumbo, standard, burmese, irish, z Czech




Cerridwen of Anahata - 2,5 miesiąca - standard, sable burmese, self, córka Yetty




Ceres of Anahata - 2,5 miesiąca - standard, fuzz, dove burmese, self, córka Yetty

Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 28 kwi 2013, 22:36

Jakie śliczne :zakochany:
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 28 kwi 2013, 22:38

Dziękuję. ;)Dodam, że Ganix i Gunju to wykastrowani panowie.
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 29 kwi 2013, 08:36

Woooow, ale ich dużo masz :brawo:
A myślałam, że szczurki dłużej mogą cieszyć się życiem :-(
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 kwi 2013, 08:54

I jak się Juko miewa? Pośród takiej gromadki, to ma zatem dużo optymizmu w sobie aby sobie jeszcze troszkę pożyć :).
Kitsune i Haruna - cudne :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 29 kwi 2013, 10:09

Przepiękne :)
Moja rodzinka też uwielbia ogony :)
Mamy dwa: Gobiego-albinosa i Toffiego w kolorze toffi (to bracia z jednego miotu) :)
Są zwyczajne-bezrasowce,ale są cudowne i mądre.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 29 kwi 2013, 18:49

Niestety szczury żyją bardzo krótko, przeciętnie tylko 2 - 2,5 roku. A to są wspaniałe, inteligentne i cudownie przywiązane do człowieka stworzenia. :)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 kwi 2013, 09:15

Dokładnie, ogonki żyją króciutko :(
Nasz pierwszy chłopak zwany Tazo Pitek Pitosław odszedł w wieku 1,5 roku. Nie wiedzieliśmy,że ma chore serduszko. Odszedł na moich rękach.
Nawet weterynarz płakał.
Nasze łobuzy mają 1,5 roku, jak na razie są zdrowiutkie i pełne werwy. Mam nadzieję,że będą z nami długo. <3
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 03 maja 2013, 11:05

zazdraszczam ...cudne!!! :ok:też mam dwa cuda, wężowi z paszczy wyrwane ;-)co prawda to już seniorki,ale kocham je okrutnie....te paskudy są cuuudne i kropka :lool:myślę ze szczury będą mi towarzyszyć do końca życia :ok:
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Nasze szczurki. :)

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 03 maja 2013, 11:18

Ooooo cześć Ewa :))))
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post