Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Naturalne leki dla psów - artykuł

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 15 wrz 2013, 21:15

Tomek napisał(a):
Brawurka napisał(a):Dzięki, Bejti! :ok:
Zaraz sobie to wydrukuję i schowam do segregatora "psy". :yahoo:
Ja w medycynę naturalną wierzę mocno od kiedy w ciągu tygodnia miodem manuka wyleczyłam Amonowi babrzącą się 2 miesiące ranę pooperacyjną biodra

Jakiejś konkretnej firmy ten miód kupujesz?


Ja kupuję zawsze ten
Obrazek
I sosuję na wszystko :roftl:
Kiedyś coś smażyłam o gorący tłuszcz opryskał mi rękę. Oczywiście posmarowałam miodem. :roftl:Przez kilka dni miałam różową plamkę i tyle. Żadnego bąbla, sączenia się itp.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 42
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 21
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Naturalne leki dla psów - artykuł

Nieprzeczytany postprzez wolfmother » 16 paź 2013, 14:43

Fantastycznie ze piszecie o naturalnych lekach dla psow :lool:
Mialabym tylko prosbe - moglibyscie napisac w jaki sposob stosujecie te specyfiki?

Mam nadzieje ze nie tylko ja skorzystam z tej wiedzy.
Serdecznie pozdrawiam.
wolfmother
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Imię: Grażyna
Wiek: 54
Lokalizacja: Finlandia, Kotka
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 lut 2013, 13:59

Re: Naturalne leki dla psów - artykuł

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 16 paź 2013, 15:04

Ja stosuję olej kokosowy następująco... nabieram łyżkę oleju a Aria i Drago stoją w kolejce do zlizywania ;)Czasem wrzucam do miski z żarciem albo mieszam z jogurtem. Algi mieszam zawsze z jogurtem.

edit: olejem kokosowym można też czyścić zęby ;)

Spotkałam się też z taką opcją. Olej kokosowy jest rozpuszczany na gorącej parze a później przelewany do kostkarki :Dwkładany do lodówki i podawany jako smakol :)

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 32
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 14
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Naturalne leki dla psów - artykuł

Nieprzeczytany postprzez Bejti » wczoraj, 19:20

Wrzucę tutaj coś więcej o occie jabłkowym :)
Moje kolejne koślawe tłumaczenie ;)

Obrazek

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy szybko staje się popularny jako dodatek w holistycznej opiece nad zwierzętami. Po ogromnym sukcesie w szerokiej gamie dolegliwości u ludzi, teraz jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć ile korzyści dla psów ma ocet jabłkowy.

Surowy, niefiltrowany ocet jabłkowy jest zrobiony z jabłek i powinien zawierać mglistą substancję składającą się z pektyn i innych cząstek z jabłek, która potwierdza swoją wysoką jakość. Ocet jabłkowy powinien mieć pomarańczowy lub brązowy kolor a odcień może wahać się między jasnym a bardzo ciemnym.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, USDA twierdzi, że ocet jabłkowy w rzeczywistości nie posiada wiele wartości odżywczych. Korzyści, znajdują się jednak w różnych właściwościach octu jabłkowego, które mogą być używane w leczeniu różnych schorzeń. Ocet jabłkowy zawiera enzymy, taninę i potas i działa przede wszystkim jako doskonała pomoc przy problemach układu pokarmowego zarówno u ludzi jak i zwierząt.

Najczęściej ocet jabłkowy jest dodawany do wody lub nanoszony miejscowo. Dla psów, które nie wypiją wody z dodatkami , można również zmieszać go z jogurtem lub twarogiem, oferując jako przekąskę.

Ocet jabłkowy jest obecnie stosowany w leczeniu chorób skóry u psów. Jeśli chodzi o leczenie hotspotów, można wypełnić butelkę z atomizerem i spryskać futro oraz bezpośrednio na hotspot, Jeśli rana jest otwarta, rozcieńczyć ocet jabłkowy z wodą 1:1 .

Alergia - ocet jabłkowy może być stosowany bezpośrednio na sierść poprzez spryskanie atomizerem. Po kąpieli spryskać mokrą sierść octem i zostawić aż wyschnie. Jeśli pies notorycznie liże bądź gryzie łapy można każdą łapę cha chwilę zamoczyć w occie jabłkowym co złagodzi swędzenie.

Dla ogólnego zdrowia sierści i skóry , można codziennie dodawać jedną łyżkę do jedzenia lub wody. Ocet jabłkowy działa również jako dezodorant, gdy jest stosowany miejscowo na skórę.

Ocet jabłkowy jest również skuteczny w odstraszaniu pcheł i kleszczy, wystarczy dodawać łyżeczkę octu do miski z wodą każdego dnia, a gdy pies już złapał pchły należy spryskać octem mokrą sierść .

Ocet jabłkowy może być również stosowany jako środek do czyszczenia uszu. Wystarczy namoczyć waciki delikatnie wyczyścić uszy psa.

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 32
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 14
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post