Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Nawracający stan zapalny jelita grubego

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 7 lut 2015, o 19:25

Czy ktoś również boryka się z tym problemem u swego psa? My odkąd Dasko je RC Hypoallergenic mamy spokój z biegunkami. Jednak chcielibyśmy karmić go naturalnie. Stąd moje pytanie... Może komuś udało się tak skomponować posiłki, aby odstawić karmę weterynaryjną. Nie chodzi nam o oszczędzenie na jedzeniu, ale o to, by psu smakowało- z pewnością wyjdzie drożej, jeśli będziemy samodzielnie komponować posiłki. Póki co Dasko suchą je niechętnie i wygląda bardziej jak "nasza szkapa", niż owczarek :-(
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Re: Nawracający stan zapalny jelita grubego

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 lut 2015, o 19:43

Aria też miała powracające biegunki. Już nam ręce opadały :( Od jakiegoś czasu tfu tfu spokój. Kupuję w AS POl mięso - cielęcinę i gotuję ją z ryżem i marchewką. Psu smakuje i rewolucji brak.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 7 lut 2015, o 19:48

Czyli jest dla nas nadzieja. Czy z warzyw tylko marchewkę podajesz? ASPOl kiedyś zamówiliśmy, ale jak przywieźli zwykłym samochodem, a nie chłodnią to się trochę bałam to psu dawać... Ale skoro tak mówisz, to spróbujemy :-)
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 7 lut 2015, o 20:39

Witaj Aniu... Ja też z czystym sercem bym Daskowi poleciła gotowany ryż z kurczakiem,lub jak piszesz z jagnięciną,ryż może być nawet taki rozgotowany.Pozdrawiamy wraz z Korą i dużo zdrówka dla Dasko.
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 7 lut 2015, o 20:43

Dziękujemy serdecznie :-) My już przerabialiśmy gotowane. Przez 3 mce było ok, a potem powtórka... Stąd znowu karma hipoalergiczna. Ale Dasko jest na niej wychudzony i widać, że zjada ją za karę... Dlatego chcę jeszcze raz spróbować. Możliwe, że to wołowina i tuńczyk mu wtedy zaszkodziły- czytałam o ludzkiej diecie w takich przypadkach... Do tego jadł czasem kalafiora i makaron pełnoziarnisty- a to też wykluczone. Mam nadzieję, że tym razem się uda i odstawimy suche chrupki na zawsze;-)
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 8 lut 2015, o 16:11

Nie daję tylko marchewki, inne warzywka też :) ale marchew to podstawa, bo Aria najbardziej ją lubi ;) z mięs najbardziej sprawdza się u nas cielęcina, indyk, wołowina - oczywiście bez kości, skoro ma być gotowane.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 8 lut 2015, o 17:52

Dzięki :-) Czytałam, że wołowina odpada przy stanach zapalnych jelit- przynajmniej u ludzi :P Ale jest jeszcze indyk i cielęcina i na tym będziemy bazować. Tylko chyba poczekamy, bo to pierwszy worek RC Hypoallergenic, wcześniej 2 mce RC Gastro Intestinal. Po jednym worku nie chcę mu znowu zmieniać, ale jak zje dwa wory hypoallergenica to przechodzimy na gotowane. Teraz musi się udać :-D Dziękujemy za wszystkie rady :-)
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 8 lut 2015, o 18:13

Uda się :) Gotowane na bank mu nie zaszkodzi. Jeśli masz fajnego weta, to poproś by Ci zrobił przykładowy jadłospis ;) Co może i w jakich proporcjach, by było pełnowartościowo, a zarazem lekko ze względu na jelita. 3mam kciuki i czekam na wieści :)

Ps. My też byliśmy na Hypoallergenic - było super, ale jednak suche, to suche :/ już wolę gotować.
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 9 lut 2015, o 00:55

Ja też wolę gotować. Ważne, żeby pieseczek był zadowolony i nie chodził głodny. Teraz naprawdę niewiele je... Zabieranie miski i głodzenie praktycznie nic nie daje. Dasko już był na gotowanym. Przez 3 mce było ok, a potem biegunki wróciły. Wet odrazu zalecił Hypoallergenic, ale zapytam o ten jadłospis. Pani doktor fajna, może coś wymyśli. Póki co polegam na zaleceniach ludzkiej diety przy tym schorzeniu :P Powinno być ok. Hypoallergenic mu służy- juz kiedyś testowaliśmy. Przeszliśmy na gastro, bo na początku chętniej ją jadł- ale qpy już nie te, choć tragedii nie było. Jednak co gotowane to gotowane :-) Pozdrawiamy
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje