Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Nazgul Nazguliński - im starszy, tym lepszy :)

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 gru 2013, o 18:49

Do własnego to jest kotomemlacz, do obcych.... a no właśnie, już piszę. Mam takie miejsce za blokami, gdzie rzadko kiedy chodzę, bo możliwość spotkania kota na 1 z 3 dziennych spacerów, jest większe jak wygranie w totka min. tysiaka przez całe życie ;-).

Dzisiejszy TEST.
Nazgul jak tamtędy chodzi, to zamienia się w czujnego psa, zagląda okiem w każdy krzak, pod każdą klatkę....... (po za tym obszarem nie wypatruje kotecków).

Ale wystarczyło tylko Nazgula przeprowadzić przez to terytorium bez smyczy i "pobawić się" w siad/stój z marszu (tak prosto z mostu wydane komendy, bez nakręcania na piłkę itd) i........ PIES PRZEŁĄCZYŁ SIĘ W TRYB PRACY. :-O

On jest strasznie nakręcony na pracę z człowiekiem, tylko ja kiepsko potrafię to wykorzystać. :diabeł: Ale każdego dnia jesteśmy o jeden krok do przodu. :lool:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 gru 2013, o 20:17

Jeśli można psa włączyć w tryb pracy, to najtrudniejsza robota już zrobiona, teraz tylko utrwalać i wzmacniać ten efekt...
Wszystko będzie z górki, a góry po kolana!

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 gru 2013, o 22:12

Wpadłam na ten pomysł już dawno, ale nigdy nie miałam odwagi (?) wypróbować - Nazgula w tryb pracy wprowadzają dynamiczne ćwiczenia. Szczególnie rewir [lubi sobie czasami radośnie kwiknąć jak go wysyłam na obiegnięcie drzewa :lool: ] i pozycje z marszu. Dołączyć pewnie będzie można do tego stosunkową "nowość", czyli świadomość zadu - oj, już mam co z nim ćwiczyć "na tych" terenach :yahoo: .
On strasznie kocha biegać........ może to jest taki substytut pogoni za koteckiem te dynamiczne komendy - albo i na odwrót ;-).

Dziękuję za wszystko, pozdrawiam serdecznie i drapanko dla Raszki. :-)

Czy Nazgul pamięta o komendzie trzymania jadalnego aportu??? Nawet wtedy, kiedy języczek ciągnie sam do żarełka? Początkowo mózg nie przetworzył na czyny słowa 'trzymaj" - zatrybił po chwili. :lool: Wybaczcie za jakość. :ooops:

Obrazek
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 gru 2013, o 08:18

Bardzo smakowita fotka :lool:

A potem dochodzi się do etapu, gdzie w tryb pracy wprowadza spojrzenie właściciela na psa; no i mamy obok siebie pracoholika.
I sami nie możemy już nigdy zalenić się przy takim zwierzątku - wstyd byłoby przed psem...

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2013, o 11:17

Drogie Panie!
Ten pracoholizm,to najcudowniejsza rzecz na świecie :)
Swoją drogą, Pani Zosiu, czy psy znają się na zegarku ? :D
Moja morda w określonych godzinach robi straszny raban o wyjście na dwór do pracy ;)Nie mogę spokojnie kawy dopić ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 gru 2013, o 12:18

Nasze zwierzątka mają doskonałe wyczucie czasu - lekkomyślna byłam niesłychanie, wychodząc w lecie na pierwszy spacer ze szczeniakiem o szóstej rano...

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 gru 2013, o 14:19

Zofia napisał(a):Nasze zwierzątka mają doskonałe wyczucie czasu - lekkomyślna byłam niesłychanie, wychodząc w lecie na pierwszy spacer ze szczeniakiem o szóstej rano...

Zofia

Przyznaję, popełniliśmy to samo " przestępstwo". :D Pokutujemy do dziś ;)
Aga, torturuj dalej Nazgulińskiego, widok jego rozjarzonych oczu i roześmianej paszczy przy kolejnym zadaniu do wykonania-bezcenny :lool:
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 gru 2013, o 12:21

Aga i N napisał(a):
Obrazek

Marzę, że i my kiedyś do tego dojdziemy :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje