Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 9 lis 2011, o 14:44

Moja Torcia też uwielbia surowe mięsio, ale z tego co wiem jadała je już w hodowli.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 15 lis 2011, o 19:44

Zaczął jeść suchą karmę, lecz dziś zwymiotował ją (była w całości) co o tym sądzicie?
ziom1993
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 15 lis 2011, o 20:03

Co to jest za karma?
Jak mu ją wprowadziłeś, od jakich proporcji zaczynałeś w jakim czasie? Więcej informacji prosimy.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 15 lis 2011, o 20:06

Karma to RC junior weterynaryjna, początkowo jadł tylko surowe mięso, codziennie dodawałem mu coraz więcej karmy i coraz mniej surowego bo go po nim czyściło, kilka dni już jadł ta karmę samą i bylo wszystko ok, dopiero dzis wieczorem wymiotował.
ziom1993
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 24 lis 2011, o 22:26

To paradoks - im bardziej właściciel psu dogadza, tym mniej chętnie pies je, najpierw trzeba mu polewać wszystko rosołkiem, potem nie spojrzy na posiłek, w którym nie ma np. ukochanej kiełbaski czy rybki, a nierzadko kończy się na tym, że pies je np. wyłącznie z ręki i coraz częściej odmawia jedzenia.
Jedyną radą jest konsekwentne podawanie wyłącznie zwykłej karmy psa - stawia się miskę przed psem i jeśli w ciągu minuty nie zacznie jeść, miska po prostu znika mu sprzed nosa i wraca dopiero następnego dnia.
Pies prędzej czy później zacznie jeść, widząc że nie dostanie na pewno nic innego.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 27 lis 2011, o 23:05

Święte słowa.
Mama mojej koleżanki doprowadziła swojego pudla do tego, że jadł tylko leżąc na kanapie karmiony łyżką.

-- 28 lis 2011, o 00:07 --

ziom1993 napisał(a):Karma to RC junior weterynaryjna, początkowo jadł tylko surowe mięso, codziennie dodawałem mu coraz więcej karmy i coraz mniej surowego bo go po nim czyściło, kilka dni już jadł ta karmę samą i bylo wszystko ok, dopiero dzis wieczorem wymiotował.

Może był przekarmiony?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 lis 2011, o 23:17

Jangcy napisał(a):To paradoks - im bardziej właściciel psu dogadza, tym mniej chętnie pies je, najpierw trzeba mu polewać wszystko rosołkiem, potem nie spojrzy na posiłek, w którym nie ma np. ukochanej kiełbaski czy rybki, a nierzadko kończy się na tym, że pies je np. wyłącznie z ręki i coraz częściej odmawia jedzenia.

o właśnie! mnie tak Ciapek próbuje wykorzystać :ooops: bo przy BARFie musi dostawać owoce i warzywa, co mu nie podchodzą bo on chce tylko mięso i kości wcinać. ja konsekwentnie postawiam mu miskę, nie chce jeść to zabieram. jak widzę, że jest głodny to postawiam znowu i nie dostanie nic innego. Czasem kilka godzin płacze, po czym wcina z apetytem. I jednak da się zjeść trochę witamin :-P a już szał jest jak Sonia patrzy mu na to jedzenie to nawet nie patrzy, że są tam buraczki, których nie lubi :-P

a ile nasłucham się od mojej mamy, że psa głodzę itp :ireful
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 28 lis 2011, o 00:05

Jangcy napisał(a):To paradoks - im bardziej właściciel psu dogadza, tym mniej chętnie pies je, najpierw trzeba mu polewać wszystko rosołkiem, potem nie spojrzy na posiłek, w którym nie ma np. ukochanej kiełbaski czy rybki, a nierzadko kończy się na tym, że pies je np. wyłącznie z ręki i coraz częściej odmawia jedzenia.
Jedyną radą jest konsekwentne podawanie wyłącznie zwykłej karmy psa - stawia się miskę przed psem i jeśli w ciągu minuty nie zacznie jeść, miska po prostu znika mu sprzed nosa i wraca dopiero następnego dnia.
Pies prędzej czy później zacznie jeść, widząc że nie dostanie na pewno nic innego.

Janek uwielbiam Cie za zdrowe/normalne podejście do sprawy :ok
pamiętam, że jako dziecku serce mi pękało, kiedy mój tata zastosował tą metodę u naszej sznaucerki... po tygodniu Dula chciała zjeść karme razem z miską :lol: i skończyły się wydziwiania, potem ja to samo stosowałam u Szamana... bo panicz w pewnym wieku stwierdził, że przecież on francuskim pieskiem się stanie...
wiadomo nic do przesady, trzeba obserwować psa czy nie są to problemy , z którymi trzeba się pojawić u weta...
ale IMO zdroworozsądkowe podejście, przede wszystkim!
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 30 lis 2011, o 23:40

Zrobiłem tak jak radził Jangcy i już problemu nie ma :)
ziom1993
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 29 lut 2012, o 10:25

hej, podepnę się pod ten post. mam problem z moim szczylem. chociaż nie wiem czy znów czegoś sobie nie wyolbrzymiam ale postanowiłam przedstawić sytuacje i dowiedzieć się co o tym myślicie.
no dobrze, moja Aria je bardzo bardzo mało, po zmianie karmy ( clinivet for puppy ) pierwszy dzień wcinała aż jej się uszy trzęsły ale później przestała, sugerowana porcja na opakowaniu dla niej to miedzy 120 -350g . a ona je 80g dziennie max. zaczęłam karmienia 4 razy dziennie, następnego dnia zdecydowałam ze dostanie 3 razy i myślałam ze się poprawi ale nic, rano jak wstanie, zje może, mooooooze 20g, na obiad jak Bóg da to może 40 ale tez z wielkim trudem, kolacja 30-40g . Nie zostawiam jej miski. jak nie zje, dostanie dopiero w następnej porze karmienia, no i przy tym wszystkim muszę zaznaczyć, ze ma niespożyte zasoby energii. oprócz jedzenia dostaje jeszcze dwa ciasteczka dziennie i pigułę-ciasteczko przeciwko jedzeniu qpki. no i jak trenujemy to oczywiście smakołyki. teraz tak przeczytałam to co napisałam i może ona wcale nie jest głodna i wystarcza jej tyle ile sama zdecyduje zjeść? wczoraj podjechalam do mojego veta żeby ja zobaczył, czy wygląda dobrze, czy nie za chuda. powiedział mi ze jest w normie, ( olbrzym wazy cale 3,12 kg, z czego od 5 dni przytyła tylko to 0,12 :] ) ze lepiej jak pies jest chudy niż gruby. no może racja w tym co powiedział ale nie chce mieć anorektyczki w domu;]
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje