Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 04 mar 2012, 20:39

Dziwne, szczeniak to zwykle konia z kopytami by zjadł i nie wybrzydza.
Czy wet badania krwi zrobił?
Za mało jedzenia to za mało wapnia i witamin, a to upośledza nerki i płuca, nie mówiąc o krzywicy kości.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 mar 2012, 07:42

Co słychać u małej Arii? Jest poprawa?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 23 mar 2012, 10:27

A może ona jest po prostu niejadkiem? Taki jest mój Gamoń. Odkąd pamiętam musiałam go prosić by jadł. Jak dostanie coś super-ekstra to łaskawie zje. Jak dostanie zwykłe jedzenie - podejdzie powącha i odejdzie. Potrafi 2, 3 dni nic nie jeść. Nawet mięsne kości je, bo je, ale żeby jakiś szał ... Mój pies je, żeby żyć, na pewno nie żyje po to żeby jeść. ;-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 45
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 29
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Małgo » 20 lip 2012, 13:16

U nas z jedzeniem bywa różnie. Jak Jamal był malutki, to stawaliśmy na głowie, żeby jadł, normalnie cuda wianki - bo wet powiedział, że szczeniak musi jeść. Dorosły pies może powybrzydzać, nie je dzień lub dwa - nie ma kłopotu, ale szczeniak, który rośnie musi jeść i koniec. Jamal ma teraz 10, 5 miesiąca. Raczej je, czasem z entuajazmem (szczególnie BARFa), czasem z łaską, ale je i to jest naważniejsze :)
Małgo
Losowy avatar

Re: Nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 30 lip 2012, 12:22

hej, Aria niejadkiem jest dalej takim jak była. Myślałam sobie, ze taka jej natura i tyle. teraz ma prawie 7 miesięcy i wazy ledwie 22kg. rano nie je wcale, dopiero kolo 15 szczeknie na mnie albo kąśnie w kostkę, ze może teraz by coś zjadła. Też stawałam na głowie, kombinowałam, cuda na kiju, nic nie pomagało. Mieszkając jeszcze w Kilkenny chodziła na szkolenie co tydzień ale jakoś nie specjalnie dało ono rezultaty i do posłuszeństwa i do jedzenia. 2 miesiące temu wyprowadziliśmy się na wybrzeże, problem z jedzeniem był nadal ale doszedł kolejny czyli nocne szczekanie, nie da się położyć bo Aria ujada jakby ja kroili zgodnie z czasem, zaczyna równo o 21 i kończy kolo 2. zaczęłam rozglądać się za treningiem i znalazłam a1-k9. pojechałam na spotkanie z trenerem z głównym zapytaniem co i jak zrobić żeby pies zaczął jeść. odpowiedz była prosta: wprowadź system naturalny taki jak jest w przyrodzie. suka ma młode, jak się położy i szczeniak nie podejdzie przez 30 sekund, suka wstaje i idzie, jak młody zacznie jeść i odejdzie od cyca zaraz pcha się następny i już traci swoja kolejkę, i tak tez zrobiłam, postawiłam miskę rano, nie podeszła w ciągu 30 sekund, zabrałam, kolejna pora karmienia postawiłam miskę z tą samą porcją której nie zjadła rano i ...zjadła wszystko. kolejny dzień rano powtórka z rozrywki, miska na stojak Aria zjada 6 kulek odchodzi, miska zabrana, wieczór dostaje to co zostawiła rano i...zjada wszystko. i tak przez kilka dni i Aria ładnie je, poza tym trener powiedział mi tez ze do treningu mam używać tej samej karmy którą ma na co dzień i ze pies wcale nie MUSI jeść z miski, jeśli rano nie specjalnie chce jeść z michy to może zjeść porcje śniadaniową podczas treningu. ja dzielę porcje np. gdy ma zjeść dziennie 0.5kg to dziele 200 rano, 200 wieczorem a 100 zostaje na trening. wilk syty i owca cala:)

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 35
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 07 sie 2012, 18:01

Witam
Mam pewien problem. Mój Buster dostaję karmę Josera Kids, dorzucam mu zawsze trochę puszki dla smaku. Zawsze zjadał to od razu ze smakiem,nie zastanawiając się. Niestety od jakiegoś czasu (około 10 dni) w ogóle przestał jeść. Wręcz muszę się prosić, żeby cokolwiek skubnął. Jak wołam go na posiłek, to nawet nie podchodzi do miski, żeby powąchać co dostał. Myślicie, że to pora na zmianę karmy, czy może przechodzi jakiś "bunt"? Mieliście podobne przypadki lub może znacie jakieś sposoby aby zachęcić go do jedzenia?
mlodaoi
Losowy avatar

Re: Nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 07 sie 2012, 18:27

Nie jest głodny. Może ktoś z rodziny go dokarmia?
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 07 sie 2012, 18:54

Nie ma takiej opcji, żeby go ktoś dokarmiał. A nieraz jak leży to słychać jak mu w brzuchu burczy... :(
mlodaoi
Losowy avatar

Re: Nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 07 sie 2012, 20:24

A może jakichś robaków załapał? My tak mieliśmy jak Sparrow był mały bo wszystko chciał przememlać :-(po odrobaczeniu zwymiotował robakami :mur:ale potem już jadł wszyściutko.
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 25
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 08 sie 2012, 13:39

Robaki raczej też nie wchodzą w grę, bo regularnie go odrobaczamy,a Buster nie jest typem "odkurzacza" na spacerach.
mlodaoi
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post