Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 05 lis 2011, 18:41

Witam. Mam problem gdyż mój pies nie chce lub nie umie jeść, ma 2 miesiące. Jedynie surowe mięso zje bez problemu, nic innego nie dotknie. Codziennie dostaje mleko z żółtkiem ze smoczka, oraz jedzenie z puszki dla suk w ciąży i szczeniąt firmy Royal Canin w strzykawce. W miejscu z którego go mam nie miał dobrych warunków, właściciel dawał suce tylko kość wiec nie miała nawet jak go karmić :cry:. Proszę o porady.
Ostatnio edytowano 05 lis 2011, 18:50 przez ziom1993, łącznie edytowano 1 raz
ziom1993
Losowy avatar

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 lis 2011, 18:48

Nie ma łaknienia? Byłeś z nim u weterynarza?

Próbowałeś podawać np. rozgotowany ryż z drobno posiekaną, ugotowaną piersią z kurczaka?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 05 lis 2011, 18:52

Ma apetyt tylko na surowe mięso, nic innego nie tknie. Próbowałem różnych mieszanek ale nic nie zjadł. Nawet mięso ugotowane mu nie smakuje. Weterynarz mówi, że to nic złego, że trzeba go nauczyć jeść.
ziom1993
Losowy avatar

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 lis 2011, 18:56

Czym chcesz go docelowo żywić? Surowizną (BARF), gotowanym, suchą czy mokrą gotową karmą?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 05 lis 2011, 19:00

Sucha+ surowe mięso wołowe ( w kostkach takie)
ziom1993
Losowy avatar

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 05 lis 2011, 19:08

Ja bym nie mieszał. Albo surowizna albo sucha karma.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 05 lis 2011, 19:11

Taką mieszankę zaproponował znajomy który ma owczarka tylko ze już starszego. Daje mu porcję suchej+ kostka mięsna.
ziom1993
Losowy avatar

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 05 lis 2011, 21:14

ziom1993 napisał(a):Ma apetyt tylko na surowe mięso, nic innego nie tknie. Próbowałem różnych mieszanek ale nic nie zjadł. Nawet mięso ugotowane mu nie smakuje. Weterynarz mówi, że to nic złego, że trzeba go nauczyć jeść.

Widzisz jaki mądry? Mądrzejszy od tego weta. Mistrzostwo świata .." trzeba go nauczyć jeść"... Poczytaj w necie na temat barfa, czyli żywienia surowym. Ale radzę samemu robić, nie mam przekonania, ani jakościowo ani tym bardziej cenowo do gotowych kostek. Pies to drapieżny mięsożerca. Co byś chciał, żeby jadł sałatę?

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez ziom1993 » 05 lis 2011, 21:17

Nie no sałaty jeść nie musi :PTylko to troche dziwne żeby jadł tylko surowe mięso, nic innego nie tknie
ziom1993
Losowy avatar

Re: nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 05 lis 2011, 22:47

Pies to mięsożerne owszem ale do prawidłowego rozwoju potrzebuje także innych składników pokarmowych.
Jajko ok ale spróbuj w całości ze skorupką oczywiście wcześniej wyparzone rozgotowana marchewka. Zastanawiam się jeszcze nad jednym wariantem
mówisz że pies nie był wzięty z dobrych warunków.
To mogło spowodować u niego nieodwracalne zmiany struktury wewnętrznej jelit i żołądka. Dawanie suce kości w trakcie ciąży i po niej jest niedozwolone.
mimo wszystko skoro piesek je mięso surowe warto spróbować przemieszać po uprzednim zmieleniu mięso z warzywami to może pomóc.
Ponadto gdyby zjadł sałatę czy inne warzywo to zapewne wyszło by mu to na zdrowie
:D
pozdrawiam
Maksio1
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post