Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: Nie potrafię rzucić papierosów

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 10 lut 2014, o 19:21

Unia chce ograniczyć dostępność e-papierosów, więc niedługo rzucenie palenia będzie jeszcze trudniejsze :(
Tutaj można podpisać ankietę w tej sprawie:

https://www.facebook.com/events/1408434799405266/
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 10 lut 2014, o 19:51

Taka roślinka kiedyś była, lobelia sie nazywała, oh jak ona awersyjnie dzialała - że sie papierosów odechciewało :D

A tak na poważnie, nie mam bladego pojęcia jak to jest być uzależnionym od fajek - jedyną substancją która mnie uzależnia, jest CZEKOLADA ;)

Domyślam się, że trzeba mieć bardzo silny motywator - dla dużego udziału moich koleżanek takim motywatorem była ciąża. O dziwo, od razu rzucały palenie, bo przeciez szkodzi dziecku "w brzuchu". O dziwo to palenie przestawało już szkodzić gdy dziecko sie urodziło.... Taki paradoks, którego nigdy nie byłam w stanie zrozumieć. Może warto rzucić fajki dla KOGOŚ? Jak nie dla dziecka, to dla psa ;)

No i zrobić sobie małe doświadczenie - raz w tygodniu zwinąć w rulonik 100 zł, podpalić i puścić z dymem? ;) Patrzeć jak sie banknocik spala...
To takie bardziej drastyczne niż odkładanie do skarbonki ;)

Albo zrobic sobie takie zestawienie minusów:
śmierdzi pranie, śmierdzą ciuchy, śmierdzi oddech ;) żółkną palce...

Najważniejsze to chyba to, aby znaleźć w sobie cel?
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 lut 2014, o 19:54

e-papierosy nie pomagają tak naprawdę rzucić palenia. Chodzi o to by wyzbyć się nawyku sięgania po fajkę, nawyku palenia. E-papieros w tym nie pomaga - wręcz przeciwnie. Nikotyna to jedno, ale ten nawyk najgorszy :/
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez niya » 10 lut 2014, o 21:43

Nigdy nie paliłam i nigdy palić nie będę więc nie wiem jak to jest.

Życzę zdrowia dla mamy i sił dla Ciebie. Ile ludzi tyle sposobów na rzucenie papierosów. Mój kolega po 10 latach palenia powiedział sobie "to mój ostatni papieros" i tak było :) Odżył, poprawiła mu się kondycja, cera, przestał cuchnąć papierosami i jest naprawdę inną osobą :)
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Joan » 10 lut 2014, o 21:58

"Dagi" a co palisz?
Dagi napisał(a):e-papierosy nie pomagają tak naprawdę rzucić palenia. Chodzi o to by wyzbyć się nawyku sięgania po fajkę, nawyku palenia. E-papieros w tym nie pomaga - wręcz przeciwnie. Nikotyna to jedno, ale ten nawyk najgorszy :/

Nawet gdyby tak było, jak twierdzisz, to nie widzę powodu dlaczego należałoby się pozbywać nałogu wapowania - nie szkodzi otoczeniu - nie szkodzi korzystającemu... A gdybym się nałogowo trzymała za ucho, też uważałabyś, że "to jest najgorsze"?
Myślę Dagi, że ani nie palisz, ani nie próbowałaś e-papierosa i zupełnie nie wiesz czym się jedno różni od drugiego.

"Wadera" - oczywiście, że się podpisałam. Gdybym nawet nie korzystała z e-papierosów podpisałabym, ponieważ regulowanie odgórne korzystania z urządzenia nie wadzącego nikomu, jest ingerencją w wolność obywatelską. Jasna sprawa, że chodzi tu o interesy przemysłu tytoniowego, oraz koncernów farmaceutycznych.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 10 lut 2014, o 23:03

Joan napisał(a):"Dagi" a co palisz?
Myślę Dagi, że ani nie palisz, ani nie próbowałaś e-papierosa i zupełnie nie wiesz czym się jedno różni od drugiego.

Echhh Joan, jak zwykle wiesz wszystko najlepiej.
Dla Twojej wiadomości - paliłam 11 lat, a po drugie ponad 7 lat pracowałam w Centrum Profilaktyki Uzależnień i studiowałam również w tym kierunku.

W każdym z uzależnień ( bardzo po krótce) ważne jest wyzbycie się NAWYKU, zmiana stylu życia, otoczenia, wyzbycie się pewnych przyzwyczajeń itp.
Detox to jedno, ale co dalej? A u palacza wyzbycie się nawyku sięgania "po fajkę" jest trudne i e-papieros w tym nie pomaga.

W nerwach, czy jak to zwyczajowo przy piwku sięga się po e-papieroska, zaciąga się i jest jak dawniej...Więc nałóg pozostaje. Nie ma tylko substancji smolistych...

Owszem...otoczeniu nie smrodzisz i to jeden, jedyny plus.

Ps. Wspomniałam o plastrach, bo moi bliscy tego spróbowali i po kilku dniach na samą myśl mieli obrzydzenie. Nie twierdzę, że to dobre, ale od tamtej pory nie potrzebują ani fajek, ani e-fajek ( zastępstwa).

Autor postu otrzymał pochwałę
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Joan » 11 lut 2014, o 00:16

Nie, nie wiem najlepiej, ale znam z własnego doświadczenia i tylko to opisałam.
Co do uzależnień - to właśnie przez kilka semestrów tym się zajmowałam, tyle, że akurat nie nikotynizmem i nie pracowałam w Centrum Profilaktyki Uzależnień. Ponieważ wiem na czym polega ten odruch sięgania po papierosa, opisałam, myślę - dokładnie, że sięganie po e-papierosa jest czymś zupełnie innym niż sięganie po normalnego papierosa, więc tu odruch absolutnie nie gra roli, bo e-papieros tego odruchu nie zaspokaja. Mechanizm uruchamiania e-papierosa jest zupełnie inny i sposób "palenia" też. Niektórzy muszą się najpierw tego nauczyć. Również nie da się trzymać e-papierosa tak jak zwykłego papierosa, bo jest zbyt ciężki. Porównywanie bezwiednych odruchów palenia i wapowania, to jak porównywanie techniki gry na fortepianie z grą na gitarze.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 11 lut 2014, o 08:27

Akurat w klasie fortepianu, drugim zalecanym instrumentem, który wspomaga grę na klawiszach jest .... gitara :lool:

A tak poważnie, mnie się wydaje (podkreślam - wydaje, bo nigdy nie paliłam, i nawet specjalnie mnie nie ciągnęło) że problemy są dwa - i to uzależnienie, nazwijmy to chemiczne, i to uzależnienie odruchowe. Koleżanka moja starająca się już rzucić palenie 3 lata (nie paliła całą ciążę, po urodzeniu dziecka do nałogu wróciła natychmiast) strasznie się skarży, że w "wolnych chwilach" nie ma po prostu co zrobić z rękoma. Myślę, że jest w tym wiele racji, ponieważ już odruchy są w stanie pobudzić nasz mózg to pewnego działania. Całe palenie jest jak rytuał - i daleka byłabym sądzić, że można oddzielić odruch, od zapotrzebowania mózgu na nikotynę. Dla mnie idea e-papierosa może być pomocna, dla kogoś, kto powoli chce rzucić - ma objawy odstawiennie, nie wie co zrobić z rękoma. Najpierw pozbywa się zapotrzebowania, później odruchu.
Oczywiście do tego potrzebne jest naprawdę mocne postanowienie. Coś co będzie ważniejsze, niż papieros. Są tacy, którzy rzucają z dnia na dzień - i faktycznie im się udaje. Moja babcia nie paliła 23 lata, ze względu na chorobę. Odstawiła fajki, gdy tylko się o niej dowiedziała.

Autor postu otrzymał pochwałę
CanisFamiliaris
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 11 lut 2014, o 12:53

CanisFamiliaris napisał(a):(...) Dla mnie idea e-papierosa może być pomocna, dla kogoś, kto powoli chce rzucić - ma objawy odstawiennie, nie wie co zrobić z rękoma. Najpierw pozbywa się zapotrzebowania, później odruchu.
(...)

Proszę się nie śmiać, ale tu mogą pomóc robótki ręczne, szydełkowanie, haftowanie, origami itd. Słyszałam o osobach, które na głodzie nikotynowym produkują piękne narzuty :lool: w bardzo szybkim tempie!
Możnaby też kubraczki dla piesków wyszydełkować i obdarowywać znajomych :lool: .
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 11 lut 2014, o 15:51

Ach mi się marzy taki ażurkowy sweterek na szydełku. :D
CanisFamiliaris
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje