Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 18 lip 2017, 18:44

Witam jestem po wizycie u weta i za tydzień kolejna wizyta na usg i jeśli okaże się że jest w ciąży to stanę przed wyborem albo sterylizacja albo środki poronne. Co zrobilibyście na moim miejscu ? Dodam że pies sąsiada Golden przeskoczył przez siatkę która ma 150 cm wysokości jeśli dobrze liczyłem to w 18 dniu cieczki.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 18 lip 2017, 19:56

Jeśli Twoja suczka nie będzie hodowlana to zrobiłabym sterylizację.
Nie wiem, czy jak na USG będzie coś widoczne to czy można podać leki wczesnoporonne. Ale one i tak pewnie obciążają organizm. A tak za jednym razem wysterylizujesz suczkę i przy następnej cieczce nie będziesz mieć problemu. Nikt nie da gwarancji, że skoro raz przeskoczył, przeskoczy i kolejny raz.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 18 lip 2017, 20:07

Jeśli mam być szczera to ciachnełabym ją :(Środki poronne maja sens tylko w pierwszych dniach po zapłodnieniu im dłużej się czeka tym większe ryzyko komplikacji
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 18 lip 2017, 20:50

Najśmieszniejsze jest to że dzwoniłem zaraz po fakcie do kilku weterynarzy u mnie i każdy kazał czekać ten do którego się udałem przynajmniej powiedział że trzeba czekać ale najpierw usg i jedyny dostępny środek na polskim rynku daje przedział czasowy od kilku do chyba 45 dni po zaplodnieniu. Najbardziej zależy mi na zdrowiu Barcy ale nie ukrywam że chciałem żeby raz miała małe i zostawić po niej sobie jedna sukę bo Barca to dla mnie wyjątkowy pies
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 19 lip 2017, 09:46

I podanie środków poronnych i sterylizacja,jak by na to nie patrzeć,jest inwazyjna.
Sam musisz zdecydować, nikt nie zrobi tego za ciebie.
Jeżeli ciąża jest bardzo wczesna,to środek wczesnoporonny, jeżeli już za późno,to albo sterylka aborcyjna,albo poczekać aż urodzi i rozdać szczenięta-co zapewne nie będzie takie proste.
Każde z tych wyjść jest trudne i powiem Ci,że sama nie mam bladego pojęcia,co bym zrobiła.
Może być tak,że tej ciąży nie ma i dlatego każą czekać na USG.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 20 lip 2017, 08:12

Właśnie dla tego by nie podawać niepotrzebnie środków poronnych chcą zrobić usg aby być pewnym czy ona jest. Powiem szczerze że nieprzyjemna sytuacja ja ze swojej strony pilnowałem Barcy nie myśląc nawet o tym że tamten może przeskoczyć moją siatkę, a sąsiad ma to gdzieś ciekawi mnie jak to się ma do jego odpowiedzialności za swojego psa .
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez Cerro » 22 lip 2017, 08:49

Jeśli chcesz z suki zrobić w przyszłości hodowlaną, to imo tabletka poronna jest tu jedynym wyborem.
Na rozsądek sąsiada bym nie liczyła, na to że weźmie jakąś odpowiedzialność też nie. Niestety, to raczej ty musisz jakoś skuteczniej uniemożliwić psie amory, może brać sukę do domu jak ma cieczkę? Ewentualnie zamykać w jakimś pomieszczeniu gospodarczym czy solidnym kojcu - niezbyt przyjemne, ale lepsze niż ciąża...
Chyba że sąsiad raczy ciachnąć psa, ale znowu - wątpię. :(
Niestety takie sytuacje się zdarzają, niedaleko mnie kiedyś pies przelazł dwumetrowy parkan, żeby dostać się do rasowej suczki... właściciele nawet nie widzieli lowelasa, zorientowali się gdy suka była już w zaawansowanej ciąży i ostatecznie rozdali szczeniaki "po collie i psie-pająku".
Cerro
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: in progress
Imię: Magda
Wiek: 23
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 01 kwi 2016, 14:06

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 25 lip 2017, 19:04

Dobra wiadomość jesteśmy po usg i Barca nie jest w ciąży.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 25 lip 2017, 20:41

gumiskrosno napisał(a):Dobra wiadomość jesteśmy po usg i Barca nie jest w ciąży.

Ufff to bardzo dobra wiadomość :ok:
ale na przyszłość musicie bardziej pilnować psy, coby faktycznie w przyszłości dzieci z tego nie było ;)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Niechciana ciąża

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 26 lip 2017, 08:42

super wieści :)
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post