Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Nienawiść do suchych karm.

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 13 lip 2012, o 19:35

Dagi napisał(a):Mieszanie suchej z czymś - raz z tym, raz z tamtym, żeby tylko smakowało jeszcze bardziej wpływa na to, że pies wybrzydza...
"Bo po co mam jeść, skoro zaraz Pańcia coś dobrego mi doda...ciekawe co ? " ;)

Ja nie pozwalam na wybrzydzanie. Micha stoi ok 10 min o stałych 2 porach - nie zjesz - Twój problem ! i do następnego posiłku.

W końcu (nieraz to trwa kilka dni) pies zgłodnieje i się złamie. Trzeba być konsekwentnym.
Dorosłego psa można też próbować karmić po dużym wysiłku, późno wieczorem - tylko nie bezpośrednio po, bo to niezdrowe.

Aria jest wszystkożerna. Czego by się jej nie dało, to zje i prosi o więcej. Kocha suche, kocha mokre. Trzeba jej pilnować, bo kradnie reszcie stada ;) miska stoi kilka sekund - taki typ :)

Nie chcę jej głodzić, bo w końcu rośnie i musi mieć te witaminy. Nawet bym spróbowała ,ale i tak raz dziennie muszę jej dać coś lepszego bo mieszam z witaminkami.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 13 lip 2012, o 20:40

Tanorja napisał(a):
Dagi napisał(a):Mieszanie suchej z czymś - raz z tym, raz z tamtym, żeby tylko smakowało jeszcze bardziej wpływa na to, że pies wybrzydza...
"Bo po co mam jeść, skoro zaraz Pańcia coś dobrego mi doda...ciekawe co ? " ;)

Ja nie pozwalam na wybrzydzanie. Micha stoi ok 10 min o stałych 2 porach - nie zjesz - Twój problem ! i do następnego posiłku.

W końcu (nieraz to trwa kilka dni) pies zgłodnieje i się złamie. Trzeba być konsekwentnym.
Dorosłego psa można też próbować karmić po dużym wysiłku, późno wieczorem - tylko nie bezpośrednio po, bo to niezdrowe.

Aria jest wszystkożerna. Czego by się jej nie dało, to zje i prosi o więcej. Kocha suche, kocha mokre. Trzeba jej pilnować, bo kradnie reszcie stada ;) miska stoi kilka sekund - taki typ :)

Nie chcę jej głodzić, bo w końcu rośnie i musi mieć te witaminy. Nawet bym spróbowała ,ale i tak raz dziennie muszę jej dać coś lepszego bo mieszam z witaminkami.

Skoro i tak nie je, to co masz do stracenia? Chyba lepiej i zdrowiej ,by jadła ze smakiem wszystko? Poświęcisz tylko kilka dni a później będzie zajadać wszystko co dasz. Załapie raz dwa, że jeśli nie zje od razu tego co jej dajesz, to nie dostanie nic innego. Uważam, że mniejszą krzywdą dla psa jest kilkudniowa głodówka, niż "dziamdzianie" po troszku przez całe życie.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 13 lip 2012, o 21:13

małe dzieci też wybrzydzają i co ? zamiast rosołu szybko będziecie gotować pomidorową? no tak sie przecież nie da...
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez hulan » 13 lip 2012, o 21:40

Raspberrydream napisał(a):małe dzieci też wybrzydzają i co ? zamiast rosołu szybko będziecie gotować pomidorową? no tak sie przecież nie da...

a kto powiedzial ze psy musza jesc suche? wlasciwIe dlaczego? czy TY tez jesz to co CI nie smakuje tylko dlatego bo inni uwazaja to za dobre?
PIES nie czyta skladu ale ma nos ktory mu powie co tam siedzi.

ja proponuje Barf i zobaczysz czy dalej bedzie wybrzadzac. Tanio i zdrowo
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dora
Imię: Joanna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 13 lip 2012, o 21:43

ale tu nie ma wyboru pt. 'mój pies nie chce jeść cielęciny, czy mam mu dać kurczaka' tylko 'mój pies nie chce jeść przetworzonych, bezsmakowych chrupek, więc to porównanie nietrafione.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 13 lip 2012, o 22:14

a też nie powiedziałam ze karmiłam ją tylko tym. chrupki na zmiane z innymi rzeczami. jak mi cos nie smakuje to po prostu nie jem . :) a Kaja nie odróżnia cielęciny od kurczaka. mięsko to mięsko.
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez TomaFog » 14 lip 2012, o 06:56

porównywanie do psów do ludzi nie ma sensu, zaraz będziecie szukać problemu dlaczego pies nie je sztućcami...

Pies jest w tym wieku w którym wymienia zęby z mlecznych na stałe, pies może nie ma czym gryść, karma podrażnia mu dziąsła, boli psa podczas gryzienia.
Moim zdaniem warto zainwestować 40 zł i przejść się do weta niech sprawdzi psu uzębienie, może są jakieś owrzodzenie albo infekcja.
Jeśli pies nie jest chory tylko cholernie wybredny to polecam barf, a z wiekiem można przejść na suchą karmę. W moim przypadku łatwiej było przekonać do 'chrupków' 1,5 rocznego onka niż 5 miesięcznego szczeniaka.

Co do głodówki: jeśli pies nauczy się w ciągu 4 dni jeść karmę to jeszcze jest w normie, ale jeśli pies przez tydzień nie ruszył miski, po tygodniu zjadł 1/3 i potem znów 5-6 dni nic nie je to coś tu jest nie tak... każdy pies jest inny, że jednemu udało się nauczyć psa głodówką to nie znaczy że innym też się uda.
TomaFog
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 14 lip 2012, o 10:39

Mnie sie tak udało, to był tylko jednorazowe wybrzydzenia. Co do uzębienia to nie wiem, dlatego moczyłam chrupki w mleku :D ale dawałam dużo innych dobrych rzeczy zawierających wapń i piesek jadł wszystko, teraz jest dużą dwuletnią zdrową suczką. Każdy pies jest inny wiadomo i bedzie jadł inaczej ;)
Raspberrydream
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje