Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Nienawiść do suchych karm.

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 13 lip 2012, o 12:52

Nie ma co owijać w bawełnę. Moja 4-miesieczna suczka po prostu NIENAWIDZI suchych karm. Miała już Joserę, Purinę,Royal i teraz ma Eukanubę. Żadnej z nich nie chciała jesc. O ile czasami wmusiłam w nią parę garści karmy pomieszanej z jogurtem naturalnym, z puszką, czy nawet rosołem- to suchą może poskubać jako przekąskę do ulbionego filmu ,ale nic więcej.

Czy mam ją przymuszać do karm, czy może sobie odpuścić?
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Re: Nienawiść do suchych karm.

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 13 lip 2012, o 12:58

moja Kaja też nie chciała jeść. Mama jej moczyła karme w mleku albo wodzie i wtedy jadła. A jak nie, to sie czekało aż bedzie na tyle głodna że zacznie jeść. I potem już było z góki ;)
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 13 lip 2012, o 13:16

Raspberrydream napisał(a):moja Kaja też nie chciała jeść. Mama jej moczyła karme w mleku albo wodzie i wtedy jadła. A jak nie, to sie czekało aż bedzie na tyle głodna że zacznie jeść. I potem już było z góki ;)

Na moją nie działa niestety ani głód, ani mleko, ani woda, ani nic :( Może czasem jak zobaczy, że inne zwierze zabiera się za jej miskę to coś przekąsi
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 13 lip 2012, o 13:32

a próbowałaś przegłodzić?
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 13 lip 2012, o 13:58

Może to jest próba sił kto kogo przetrzyma?
Moja znajoma z pracy chciała zmienic psu karmę dwa tygodnie nie jadł prawie nic a potem ona sama już tego nie wytrzymała..........i powróciła do tej,którą dawała ostatnio.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 13 lip 2012, o 14:36

Mieszanie suchej z czymś - raz z tym, raz z tamtym, żeby tylko smakowało jeszcze bardziej wpływa na to, że pies wybrzydza...
"Bo po co mam jeść, skoro zaraz Pańcia coś dobrego mi doda...ciekawe co ? " ;)

Ja nie pozwalam na wybrzydzanie. Micha stoi ok 10 min o stałych 2 porach - nie zjesz - Twój problem ! i do następnego posiłku.

W końcu (nieraz to trwa kilka dni) pies zgłodnieje i się złamie. Trzeba być konsekwentnym.
Dorosłego psa można też próbować karmić po dużym wysiłku, późno wieczorem - tylko nie bezpośrednio po, bo to niezdrowe.

Aria jest wszystkożerna. Czego by się jej nie dało, to zje i prosi o więcej. Kocha suche, kocha mokre. Trzeba jej pilnować, bo kradnie reszcie stada ;) miska stoi kilka sekund - taki typ :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 13 lip 2012, o 15:07

A jak nie chce jeść to zabierasz miskę, czy cały dzień stoi w niej jedzenie?Jeżeli tak. to to jest podstawowy błąd. Jak pies nie zje w ciągu paru minut to zabierasz miskę do następnego karmienia .
Ale ja raczej namawiał bym Cie na inny rodzaj jedzenia, np. BARF. Sucha karma ma wg mnie same wady i tylko jedną zaletę. Jest wygodna dla człowieka.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez TomaFog » 13 lip 2012, o 15:53

wielu właścicieli psiaków (nie tylko na tym forum) pisze że jak pies nie je to znaczy że nie jest głody, że czeka na coś dobrego. Wystarczy przegłodzić i pies się nauczy... jestem ciekaw ile czasu wasz pies głodował, nie dojadał zanim się przyzwyczaił do suchej karmy?? tydzień, miesiąc, pół roku?? pies akurat w tym czasie najszybciej rośnie i potrzebuje białka, witamin itp... jak to było z waszymi psami?? nie żebym tu komuś coś wypominał, rozumiem sytuacje bo sam przez to przechodziłem, ale ja nie ryzykowałem zdrowiem psa dla swojej wygody...
TomaFog
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 13 lip 2012, o 16:37

u mnie sucha karma jest na zmiane z garnkiem , w którym jest gotowane mięcho i jakies inne dobre rzeczy. A jak nie zje od razu, to micha stoi - zje później. Jak nie zje, to następnego nie dostanie. Jak byla mała to tak robiłam z karmą, że jak nie chciała to nic nie dostała innego. Aż sie nauczyła jesć wszystko
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 13 lip 2012, o 18:11

przegłodzić to można starszego psa, ale nie 4 miesięcznego szczyla, który dopiero się rozwija i rośnie. jak nie chce jeść suchego to gotuj jej albo przejdź na BARF, to będzie zjadała ze smakiem.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje