Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Niespodziewane zachowanie

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 16 paź 2012, o 15:50

Dziękuję wszystkim za wasze odpowiedzi :) Od tej pory będę z nim faktycznie chodzić na smyczy szczególnie na naszej ulicy bo chyba ona na niego źle wpływa. Jest zbyt pewny. Mój tata ostatnio powiedział że jak z nim wraca ze spaceru 2h z lasu to zawsze jak już jest blisko ulicy to w ogóle się go nie słucha.
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 16 paź 2012, o 16:02

Proponuję wlaśnie w tych miejscach, gdzie pies nie reaguje na polecenia, powtarzać i egzekwować je do skutku. Pies uzależnia się od sytuacji - jesli wymagamy czegoś tylko na placu treningowym lub tylko w domu, pies sam z siebie nie rozumie od razu, że te same hasła obowiązują wszędzie. Chodzenia przy nodze, siadania czy warowania, powracania na zawołanie trzeba mlodego psa uczyć wszędzie - na klatce schodowej, na ulicy, na spacerze - tak samo, jak w obecności trenera na placu treningowym. Tyle że dłużej i częściej - codziennie. Przy każdym wyjściu. I w domu też.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 16 paź 2012, o 21:35

Zofia napisał(a):Do rozumienia zachowania psa w nocy nie jest potrzebna żadna teoria - każdy obserwator zachowań psów, i nie tylko psów, również takich małych drapieżników, jakimi są ludzie, wie, że noc wzmaga czujność, mniej obaw budzi gromada spokojnych ludzi spotkanych w bialy dzień niż jeden też spokojnie zachowujący się człowiek spotkany w nocy. Noc nasila wrażenia węchowe - mniejsza ilość bodźców odwracających uwagę pozwala koncentrować się na pojedynczym celu. Wiele drapieżników poluje o zmierzchu lub w nocy - to też są fakty, nie teoria. Wystarczy to wiedzieć, aby w nocy bardziej kontrolować zachowanie psa. Tylko pewny siebie lub przewodnika, albo i siebie i przewodnika zarazem, lub przyzwyczajony do pracy w nocy pies nie reaguje wtedy nadmiernym pobudzeniem.

Zofia Mrzewińska

Więc jednak moje obserwacje są trafne. Dziękuje Pani Zofio za potwierdzenie
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez marta123456 » 17 paź 2012, o 14:27

Aniutekbonita napisał(a):Dziękuję wszystkim za wasze odpowiedzi :) Od tej pory będę z nim faktycznie chodzić na smyczy szczególnie na naszej ulicy bo chyba ona na niego źle wpływa. Jest zbyt pewny. Mój tata ostatnio powiedział że jak z nim wraca ze spaceru 2h z lasu to zawsze jak już jest blisko ulicy to w ogóle się go nie słucha.

Ania masz pięknego psa :brawo:
marta123456
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 17 paź 2012, o 16:01

Bardzo dziękuje :D
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 23 mar 2013, o 09:56

Nie chciałam zakładać nowego wątku, a tytuł tego chyba najbardziej odpowiedni.

Do rzeczy. Tydzień temu pojechałam z jednym z moich psów na seminarium do Poznania, dwa zostały w domu. Wróciłam, niby wszystko było ok. Ale tylko pozornie. Ursa zaczęła załatwiać się w domu, skacze na mnie, szarpie smycz na spacerach, nie wraca na zawołanie, zabawkami bawi się sama ze sobą, patrzy na mnie spod byka, już się "nie uśmiecha", z jej strony nie widać jakiejkolwiek chęci do współpracy, nie wykonuje żadnej komendy, gryzie ręce przy dawaniu smaczków - delikatnie mówiąc całkowicie mnie olewa. Odnoszę wrażenie, że podmieniono mi psa :przerażenie:
Przyznam, że jest mi ciężko, bo z owczarzycą najprzyjemniej się pracowało - zawsze chętna, zawsze zainteresowana, zawsze radosna. Teraz spacer z nią to udręka. Czy można to naprawić? Czy może to tylko chwilowy foch?
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 23 mar 2013, o 12:57

Nora też mnie ostatnio negatywnie zaskoczyla. Szlysmy na spacer, chodnikem. Czasami zza ogrodzenia szczekaja rozne psy, wiec niekiey Nora jest nespokojna. Tym razem byla zawęszona ,a za plotem stanął kot. Zawsze byla na nie obojetna, a teraz sie przestraszyla, zaczela ze szczekaniem uciekac :o W domu mamy 5 kotow, obcych nigdy nie zaczepiala...

Kurcze, jak czytam o tych wszystkich zniszczeniach to az sie zastanawiam, czy tylko moj pies nigdy nic nie zniszczyl, az mnie to niepokoi.:-)
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 mar 2013, o 22:32

Co do nagłej zmiany zachowania Ursy - być może zaszło coś w domu pod nieobecność przewodnika - czy np. nie doszło do konfliktu między pozostawionymi zwierzakami. Czasem też podobna zmiana zachowań psicy występuje podczas okresu przedrujowego lub w urojonej ciąży.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 24 mar 2013, o 10:30

Owczarzyca nie omieszkała zapewnić mi poranną frajdę sprzątania. Zrobiła to w milczeniu, nie szukając winnego. Jej spacer ograniczył się do 60m (tam i z powrotem), zajęło mi to 40min. Siad, noga, siad, noga ... zero wąchania, zero biegania, zero rozglądania. Trochę nudno, zmarzłam niemiłosiernie. Patrzyła z pytaniem: Co ty babo mi robisz??? Efekt: zwróciła na mnie uwagę - to już jakiś postęp.
Ponoć w domu nie wydarzyło się nic, co mogłoby zwiastować kłopoty. Ale zauważyłam, że dominująca sucz (odkąd Ursa zmieniła swoje zachowanie) daje jej wycisk (powala ją i przyciska do ziemi) i już razem nie śpią. Zabawki wszystkie zabrałam, na spacerach tylko ćwiczenia, żadnego radosnego biegania.
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 24 mar 2013, o 11:05

Wycisk wyciskiem ale mam nadzieje że na koniec owocnej pracy się z nią pobawiłaś ;).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje