Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Niespodziewane zachowanie

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 15 paź 2012, o 18:14

Polo ma już prawie 7 miesięcy. Od miesiąca chodzi na szkolenie na posłuszeństwo. Jak wiadomo z pieskiem trzeba również samemu ćwiczyć. Poświęcam na to do 30 min dziennie w tygodniu ze względu na wiele obowiązków szkolnych. No ale do czego zmierzam. Dzisiaj wykonywałam z nim ćwiczenia na ulicy przed naszym domem i było już dosyć ciemno. Po komendzie "koniec" mieliśmy pójść już do domu dopóki na ulicy nie pojawił się jakiś chłopak w dresie słuchający muzyki na cały regulator. Polo jak opętany poleciał w jego stronę. Wołałam go, krzyczałam i nic. Chłopak nie wiedząc co robić wspiął się na pobliską bramę i tak siedział a Polo na niego szczekał, jak by chciał go rozerwać. Pierwszy raz spotkałam się u niego z takim zachowaniem. Od małego ma kontakt z ludźmi z dziećmi, psami. Nie mam pojęcia czy to był pojedynczy wybryk czy to dopiero początek. Jestem tym trochę przerażona. Macie może jakiś pomysły dlaczego tak się zachował lub jak temu zapobiec gdyby się to powtórzyło?

Ps. Dzisiaj po 1,5h gdy przyszliśmy do domu PIERWSZY RAZ pogryzł but z czego 5 innych leżało na środku salonu, stłukł wazon, przyniósł moją bluzę z pierwszego piętra i o mały włos nie rozwalił torebki skórzanej mojej siostry. Nie wiem co się z nim dzieje.
:przerażenie: :przerażenie: :przerażenie: :przerażenie: :przerażenie:
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania

Re: Niespodziewane zachowanie

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 15 paź 2012, o 18:23

30min to baaaaaaaardzo malutko i pies rozrabia z nudów
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 15 paź 2012, o 18:26

Moim zdaniem to normalne, pies w nocy zupelnie inaczej reaguje. Nie rozpoznaje rzeczy tak jak w dzień i szybciej popada w ekscytację, dlatego należy bardziej uważać. Co do gryzienia, to myślę, że ten wybryk poprzez nie wyuczone zastopowanie dal sygnal, że jest szansa dla niego na dominację. Wnioski wysnulem z wlasnych obserwacji zachowania moich psów i nie każdy musi się z nimi zgadzać.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aniutekbonita » 15 paź 2012, o 18:29

30 min tylko z nim ćwiczę ale oprócz tego chodzi co najmniej raz dziennie na 2h spacer z tatą. Bawimy się z nim jego zabawkami. Rozrabia z Bonitą naszym drugim pieskiem i dosyć często spotyka się ze swoją "ukochaną" Ronią Terierem rosyjskim.
Obrazek
Aniutekbonita
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Polo
Imię: Ania

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 15 paź 2012, o 18:54

Sparrow też mnie kiedyś tak przestraszył, miał wtedy mniej więcej tyle miesięcy co Polo. Szliśmy ode mnie z domu do Patryka, było już ciemno, zima... Na przeciwko szedł wielki facet, w kapturze na głowie i "bujał się", zajmując cały chodnik. Odsunęliśmy się kawałek, ale nie na tyle ile to było potrzebne. Sparrow skoczył i prawie chwycił gościa za kurtkę. O mało nas facet nie zabił... Od tego czasu zawsze uważamy po zmroku bardziej niż w dzień, ale sytuacja już się nigdy nie powtórzyła ( zawsze dbamy o przestrzeń), choć wieczorami Sparrow jest o wiele bardziej uważny i bardziej interesuje się przechodzącymi ludźmi.
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez marta123456 » 15 paź 2012, o 18:58

Aniutekbonita napisał(a):30 min tylko z nim ćwiczę ale oprócz tego chodzi co najmniej raz dziennie na 2h spacer z tatą. Bawimy się z nim jego zabawkami. Rozrabia z Bonitą naszym drugim pieskiem i dosyć często spotyka się ze swoją "ukochaną" Ronią Terierem rosyjskim.

30 min samych ćw wystarczy - ale trzeba do tego dodać spacery ...najlepiej zmęczyć onka przy rowerze .Myślę , że jak skończy ok.10-12 miesięcy to możecie zacząć
wcześniej nie radzę bo stawy można uszkodzi do roku trzeba uważać na zwiększony wysiłek.
Może wyskoczył dlatego , że było ciemno i nie rozpoznał co to - więc ruszył aby bronić Panią :roftl: :roftl:
marta123456
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 16 paź 2012, o 07:58

Hmmm też bym się wystraszyła takim zachowaniem, ale powiem Ci, ze nasza Aria ( 8mcy) wieczorami ( o zmroku) też jest bardziej czujna i też zdarzyło jej się oszczekać jakiegoś podejrzanego typa, mimo, iż jak Twój Polo zna i kocha ludzi. Tyle, że ja nie puszczam jej luzem ,gdy jest ciemno - właśnie dlatego, by móc korygować takie zachowanie. Od tamtej pory takie zachowanie już się nie powtórzyło. Nasze psiaki dojrzewają i w tym okresie warto mieć je pod kontrolą. Niby są jeszcze szczeniakami, ale z drugiej strony są już duże, silne i budzą respekt. Uważam, że jeśli nie jesteś w stanie psa odwołać i nie masz jeszcze nad nim pełnej kontroli, nie puszczaj go w miejscach publicznych. Oszczędzi to stresu Tobie, innym i przede wszystkim nie pozwoli to na "samowolki" psiaka.

A co do niszczenia...yyyyy i tu warto zajrzeć do naszej galerii ;)

Aria zaczęła niszczyć jak skończyła siódmy miesiąc - mam na myśli takie duże szkody, pt. łóżko, sofa, zrzucanie z półek....
Dlatego od kilku dni uczymy jej zostawania w klatce.
Nasze psy mają mnóstwo ruchu i zajęć ( ok 5 h dziennie) a mimo wszystko Aria rozrabia. No cóż, rower póki co odpada, bo za wcześnie na tego typu ruch, ale robimy co możemy, by ją zmęczyć.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 16 paź 2012, o 08:33

Okres pomiędzy 7 a 14 miesiącem życia - z tolerancją do 18 m-cy, zależnie od rasy, to czas intensywnego rozrostu stałych zębów, rozrostu szczęki i żuchwy. Towarzyszy temu zwiekszona potrzeba gryzienia - ku zaskoczeniu wlaścicieli, właśnie wtedy psy, które już zmieniły mleczne zęby na stałe, zaczynają gryźć wszystko co pod pyskiem. Konieczne wydaje się nie tylko zapewnienie intensywnego zajęcia (w rasach pracujacych do 4 godzin dziennie), ale i dostarczenie tego, co pies może gryźć z przyjemnościa bez szkody dla właściciela. Twardy kauczukowy kong, wygotowane piszczelowe kości wołowe, dostępne w sklepach zoologicznych wędzone kości - dość twarde, by pies zajmował sie nimi dlugo bez pożerania pomogą przetrwać ten czas - ale nic nie zastąpi pracy, wyczerpującej psa nie tyle fizycznie , co psychicznie, czyli odpowiedniego szkolenia.

Również w tym okresie narasta chęć konfrontacji z nowymi zjawiskami - dlatego bardzo ryzykowne jest puszczanie luzem w miejscach publicznych, także w nocy, psiego nastolatka, skłonnego do sprawdzania swoich możliwości i stopnia niezależności od przewodnika.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 16 paź 2012, o 13:22

Zofia napisał(a):
Również w tym okresie narasta chęć konfrontacji z nowymi zjawiskami - dlatego bardzo ryzykowne jest puszczanie luzem w miejscach publicznych, także w nocy, psiego nastolatka, skłonnego do sprawdzania swoich możliwości i stopnia niezależności od przewodnika.

Zofia Mrzewińska

Rozumiem, że ta opinia dotyczy mlodych psów, a jaka jest Pani teoria odnośnie takiego nocnego zachowania psa starszego np 4 letniego ?
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 16 paź 2012, o 14:03

Do rozumienia zachowania psa w nocy nie jest potrzebna żadna teoria - każdy obserwator zachowań psów, i nie tylko psów, również takich małych drapieżników, jakimi są ludzie, wie, że noc wzmaga czujność, mniej obaw budzi gromada spokojnych ludzi spotkanych w bialy dzień niż jeden też spokojnie zachowujący się człowiek spotkany w nocy. Noc nasila wrażenia węchowe - mniejsza ilość bodźców odwracających uwagę pozwala koncentrować się na pojedynczym celu. Wiele drapieżników poluje o zmierzchu lub w nocy - to też są fakty, nie teoria. Wystarczy to wiedzieć, aby w nocy bardziej kontrolować zachowanie psa. Tylko pewny siebie lub przewodnika, albo i siebie i przewodnika zarazem, lub przyzwyczajony do pracy w nocy pies nie reaguje wtedy nadmiernym pobudzeniem.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje