Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

No i ... Gościu :)

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 16 paź 2017, o 09:35

Witajcie Kochani ... znowu :)
W sumie nie wiem od czego zacząć, ale stwierdziłam że jako moja owczarkowa rodzina musicie wiedzieć o tym ...

Nie ukrywam, że nie była to ani planowana ani przemyślana decyzja, jednak z Bonusem było podobnie i nie żałujemy dlatego teraz też zdecydowaliśmy się na taki krok ... nie ukrywam że Toruńskie schronisko miało tu swoją ogromną rolę ... a moja miękka dupa jeszcze większą :) ale po kolei ...

Śmierć Bonusa i sprawa która niebawem się odbędzie bardzo mnie przytłoczyły, nie miałam zbytnio siły ani motywacji do dalszych działań, mimo walki itak nie czułam że nie zrobiłam wszystko co mogłam dla tego wspaniałego psa. Do tego wszystkiego nasza Lila zaczęła tęsknić za psim kompanem, mimo że Bonus za bardzo aktywny nie był, to sama jego obecność dawała jej duże wsparcie. Zastanawialiśmy się nad psem, jednak nie byłam na siłach aby chociażby rozejrzeć się po internetowych ogłoszeniach, o wizycie bądź telefonie do schroniska nie wspomnę. Ostatni raz byłam tam tydzień po śmierci Bonusa, oddałam jego leki książeczkę zdrowia, ze wszystkimi dziewczynami które były mi oparciem od początku pożegnałam się, poryczałyśmy się przy okazji jak bobry ... no i obiecałam sobie że moja noga już tam nie stanie ... przynajmniej dopóki nie ogarnę się choć trochę.

Pod koniec wrześnie miałam urlop, coraz częściej myślałam o tym żeby coś w końcu zrobić bo Lila była taka smutna ... i znudzona bo była sama. Obiecałam sobie że zbiorę siły i pojedziemy do schroniska, mój mąż powiedział że albo tam albo wcale, nie będziemy wspierać pseudo hodowli a na psa rasowego nas nie stać ... 3 dni zbierałam się i nie mogłam kurde :( ... ale co ma wisieć to nie utonie i przeznaczenia nie oszukasz :)
Dostałam 25 wrześnie telefon od dziewczyny ze schroniska, że ona wie jak ja cierpię, że rozumie i w ogóle, że ta sprawa i tyle starań i fiasko ... ale jest akcja i muszę się zgodzić ... Przywiózł jakiś facet szczenię ON do schronu 18.09 ... wyniszczony, wychudzony z kolczatką tak ciasną że musieli rozcinać na szyi psiaka ... po szczepieniu, kwarantanna kończy się 2.10 i jest tak mądry że ona nie może wyjść z podziwu, że taki spokojny mimo że głodny nie rzuca się na miskę tylko pozwoli położyć na miejscu spokojnie i odejść, że jak głodny to lata po kojcu z miską i że szkoda żeby zmarnował się ten potencjał. Nie wiem czy był to chwyt marketingowy, czy rzeczywiście tak jest, ale zostaliśmy okrzyknięci w schronie "ludźmi od owczarków", podobno mamy rękę i czujemy rasę, jej potrzeby ... nawet jeśli tak jest to jest to wasza zasługa w dużej mierze Kochani !! ... i musimy go adoptować, wyciągnąć go mądrze z tego wyniszczenia i sprawić żeby był normalnym psem mimo tego co przeżył ... w 5 minut byliśmy w samochodzie a następne 15 zajęło nam dojechanie do schroniska.

Jak zobaczyłam te ślepia za kratami, ten ogon merdający,błagalny wzrok żeby go wypuścić ... i w ogóle nie wiem co dalej jeszcze bo emocji była masa odrazu wiedziałam że on będzie naszym psem i musimy go jak najszybciej stąd zabrać. jak tylko minęły 2 tyg kwarantanny i o 10 otworzyli schronisko staliśmy już pod bramą z nową obrożą :) nazwaliśmy go Gościu ... bo fajny z niego gość :) jest u nas już drugi tydzień, walczymy ze sraczkami, krzywicą, wilczym apetytem i coraz to większą radością życia ale powoli pewnie wyjdziemy na prostą ... to kwestia czasu. Lila jest zupełnie inna, nawet niż jak był Bonus ... wkońcu jest ktoś kto porusza się szybciej niż stępem :D szaleją na podwórku, bawią się i chodzą za sobą wszędzie ... suka ustaliła zasady, zaznaczyła kto tu rządzi ale itak daje się powalić na ziemię, wleźć na siebie gryźć i odbierać zabawki ... a spacery w lesie to jest wogóle sajgon :)

rozpisałam się trochę, kto dotrwał do końca, dzięki :) i do usłyszenia o zobaczenia na forum ...

Zdjęcie profilowe zostaje bez zmian, nie zmienię go, bo to właśnie dzięki Bonusowi jesteśmy lepszymi ludźmi, nauczyliśmy się od niego bardzo dużo ...

Obrazek

-- 16 paź 2017, o 11:27 --

I jeszcze jedno ... jako "ludzie od owczarków" nie mogliśmy postąpić inaczej i od października zadeklarowaliśmy że jak tylko będzie jakoś ON w potrzebie, niezależnie od wieku który będzie umiał jako taki tolerować inny psy, bierzemy go na dom tymczasowy i szukamy mu wlaściciela ale poza schroniskowymi kratami ... ot takie postanowienie:)
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Re: No i ... Gościu :)

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 16 paź 2017, o 19:18

Gościu jest piękny :lool: i Wasze piękne postanowienie jako "ludzi od owczarków" ;) :ok: Oby więcej takich chętnych :-)
Sanszajn
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 16 paź 2017, o 19:59

Witam, pozdro dla Was i Gościa, a Tobie za wieeelkie serducho dla psiaka,,,,niech się dobrze chowa i wielki szacun dla Ciebie za serce, pozdrawiam wraz z moja Korą.
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 paź 2017, o 07:14

Aga, poryczałam się jak bóbr. Jesteście cudowni.
Sama bym tak postąpiła,ale obecny system pracy absolutnie mi na to nie pozwala.
Ja też mam postanowienie-drugi pies, jak tylko nasza sytuacja się nieco unormuje.
Gościu ma ogromne szczęście ze startu,że trafił na Was.
Ukłony!!
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 17 paź 2017, o 07:46

Dzięki Kochana, Pani Danuto i reszcie za miłe słowa... doszłam z mężem do wniosku że tak się wzbranialam żeby iść do schroniska a prędzej czy później i tak tam trafiłam ;) ... U nas też kiepsko z kasą trochę, ale będziemy się starać żeby każdy następny pies choć przez chwilę miał u nas dobrze, tak jak Bonus ... pracujemy na zmiany oboje, czasami trochę dłużej psy muszą zostać same ślę są tygodnie kiedy cały czas ktoś jest z nimi ... A do gara też zawsze coś się włoży, damy radę;)

Jeszcze raz powtarzam gdyby nie Bonus i Wy nie byłabym taka i nie wiedzialabym tak dużo!

-- 17 paź 2017, o 09:09 --

Beata jak ja Gościa zobaczyłam wiesz jak ryczalam!!! Nie chciałam od klatki odejść... nie wiem czy to te wszystkie emocje puściły czy co ale dramat ... A drugiego psa polecam, Lila jest zachwycona ... I ledwo żywa:) wrzucę parę fotek za niedługo to zobaczycie :)
Narazie pracujemy nad socjalizacja z innymi psami, poprawa kondycji ogolnej i stawów bo jest dramat ...

-- 17 paź 2017, o 09:18 --

Obrazek

-- 17 paź 2017, o 09:20 --

Obrazek

-- 17 paź 2017, o 09:24 --

Obrazek

-- 17 paź 2017, o 09:25 --

Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 paź 2017, o 14:52

Patrzę na Gościa i widzę bardzo wyjątkowego psa :)
Ma w sobie takie coś,że aż powala.
Aga, on lepiej trafić nie mógł...lepiej być nie mogło,że trafiliście na siebie.
To będzie wyjątkowa droga.
Powodzenia!
Odnośnie drugiego psa,to u nas wiem,że będzie dość trudno,bo mam terrorystę-ustawiacza, choć z drugiej strony,to najlepsza niania na świecie.
Za jakiś czas...będzie drugi.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 17 paź 2017, o 17:51

Naprawdę podziwiam i tak jak się czyta to aż nierealne ... powodzenia i głowa do góry a Gościu to naprawdę Gościu ;)
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 17 paź 2017, o 18:27

Tomku realne, realne nie wymyśliłam sobie tego... można zadzwonić do schronu toruńskiego i zapytać o Bonusa i Gościa ;)
Obrazek
Obrazek

trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 24 paź 2017, o 10:27

"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - Mark Twain

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland.

Kto raz stał się po części psem - nigdy już nie będzie w pełni człowiekiem. Gratulujemy i czekamy na pierwsze relacje ze wspólnej przygody!
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 28 paź 2017, o 12:37

Obrazek

Miejsca już dla Pańci zabrakło;)

-- 28 paź 2017, o 13:38 --

Obrazek

-- 28 paź 2017, o 13:41 --

Powoli wygrywamy walkę z pasożytami (giardia), niedźwiedzie łapy już też powoli wychodzą na prostą... Ale uszy dalej klapnięte :(, chyba że wyparuje czegoś bardzo albo się skupi wtedy stoją... myślicie że jeszcze będą stały czy to już za późno?

-- 28 paź 2017, o 13:43 --

Dziękuję Ci za piękne słowa Paweł ... no wydaje mi się że powoli jesteśmy na tej dobrej, psiej drodze do dobrego życia całej naszej rodzinki ;)
Obrazek
Obrazek

trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje