Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Nocny niepokój

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 22 gru 2017, o 01:40

Niepokojące stało się ostatnio nocne zachowanie naszej suczki ma już 5,5roku więc spacery uregulowane. Ostatnio nic się w domu nie zmieniło może oprócz tego że u sąsiadki 2p wyżej jest remont. To już 1,5roku od przeprowadzki więc to też nie zmiana miejsca.
Od kilku dni prawie punktualnie o1w nocy zaczyna szaleć... Chodzi po mieszkaniu, popiskuje, drapie w drzwi od pokoju, dyszy jakby kilka km przebiegła. Nie mogę jej wpuścić do pokoju bo mam małe dzieci które maszerują w nocy do naszego łóżka.
Miska z wodą pełna, wprowadzona też jest.
Przez to i ja jestem niespokojna i nie mogę spać spokojnie.
To dziwne zachowanie trwa zazwyczaj ok godziny. Później już się raczej uspokaja,albo to ja już ze zmęczenia zasypiam.
Macie jakieś pomysły i rady?
margo870
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Mishka
Imię: Gosia

Re: Nocny niepokój

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 gru 2017, o 16:20

Trudno radzić, nie znając ani Ciebie, ani psa.
Może być tak,że się czegoś w nocy przestraszyła i dlatego jest to trudny czas dla niej.
Może być tak,że coś jej dolega i stąd niepokój i bezsenność.
Przeanalizuj, czy to jedyna rzecz, która się zmieniła ostatnio w Waszym życiu-remont u sąsiadki, czy może wydarzyło się coś jeszcze.
Może Cię to pocieszy,ale nasz Falko też łazi w nocy, przenosi się z miejsca na miejsce, czasem śpi z nami,bo akurat poczuł się samotny ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 22 gru 2017, o 16:35

Może to być również niestety wczesne stadium padaczki ... mój Bonus niestety często miewał niepokoje w nocy, nasz lekarz powiedział że to jest właśnie jeden z pierwszych i bardzo charakterystycznych objawów ... U nas również miało to podłoże sercowe bo w nocy najczęściej pojawiały się duszności związane z kardiomiopatią... pies miał kiedyś robione ekg serca?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 23 gru 2017, o 08:43

Z tą padaczką, to nie miałam pojęcia.
Rudzielec niby ma ją zdiagnozowaną,ale nie łaził w nocy i nie łazi, przemieszcza się, owszem,ale to wszystko.
Dobrze kombinujesz, z tym serduszkiem.
Chociaż, jeżeli chodzi o padaczkę wrodzoną, to mam wrażenie,że ujawniła by się szybciej, jeśli faktycznie jest.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 23 gru 2017, o 11:10

No mówię Ci Beata, ja jestem zielona w temacie padaczki bo skupilismy się na sercu, było priorytetem ale tak mi powiedział lekarz, nasz kardiolog. Nie wiem jak to jest w przypadku padaczki, ale jeśli chodzi o serce to wiek adekwatny do możliwości wystąpienia pierwszych objawów... Bonus miał 5 lat właśnie. Oby to było co innego, ale EKG to mały koszt a już da obraz w jakim stanie jest serce ... gdyby właściciele Bonusa zrobili to jak pojawiły się pierwsze objawy zapewne jeszcze byśmy cieszyli się sobą dobrych parę lat ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 28 gru 2017, o 17:11

I jak tam z psiną? Poprawiło się coś, byliście u weterynarza?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Banek » 30 gru 2017, o 12:59

O bożę, po tych wiadomościach aż się boję. Moja psina też ma z tym problem od kilku miesięcy. Po sylwestrze jadę z nią do weterynarza :-(
Banek
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Maciej

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje