Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Moja Nora :D

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 18:03

kalyna napisał(a):Ale mi się podoba jej umaszczenie :zakochany:
no to Gandzik jest tylko miesiąc starszy :cool: :cool:

No ale wiesz. Chłopaki dojrzewają dłużej ;p
Mi się ostatnio bardziej podobają rudzielce. :lool:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 lis 2012, o 18:25

Tanorja napisał(a):

nie pisz o dojrzewaniu, bo tego to się baaardzo boję :przerażenie: :przerażenie:
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 18:32

kalyna napisał(a):
Tanorja napisał(a):

nie pisz o dojrzewaniu, bo tego to się baaardzo boję :przerażenie: :przerażenie:

Ja już sama nie wiem, czy moja to taka wredota, czy może dojrzewa? ;p
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 lis 2012, o 18:40

hmm nie mam pojęcia... ale może już zaczęła dojrzewać...
poczekaj na cieczkę...

Mojej Sonii to jakoś tak zaczęło odbijać i potem było coraz gorzej :negatyw: :negatyw:
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 20:26

kalyna napisał(a):hmm nie mam pojęcia... ale może już zaczęła dojrzewać...
poczekaj na cieczkę...

Mojej Sonii to jakoś tak zaczęło odbijać i potem było coraz gorzej :negatyw: :negatyw:

Ja czekam i czekam na tą cieczkę zniecierpliwiona ;D

Było CORAZ gorzej? Matko, robimy wymianę psów w takim razie? :lool:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 lis 2012, o 20:35

Tanorja napisał(a):Było CORAZ gorzej? Matko, robimy wymianę psów w takim razie? :lool:

cieczka przyjdzie, przyjdzie ;-) ;-) będziesz mieć jej dość jeszcze...

w sumie to teraz wiem co zrobić, aby psa nie zepsuć jak Sonię....

nie pozwalaj jej na rzucanie, jazgoty itp z innymi psami...każdy wyskok od razu korekta, ale też duuużo ją nagradzaj za spokój ;-)

Gandzika od samego początku inaczej prowadzę i jest lepiej ;-)
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 21:15

kalyna napisał(a):
Tanorja napisał(a):Było CORAZ gorzej? Matko, robimy wymianę psów w takim razie? :lool:

cieczka przyjdzie, przyjdzie ;-) ;-) będziesz mieć jej dość jeszcze...

w sumie to teraz wiem co zrobić, aby psa nie zepsuć jak Sonię....

nie pozwalaj jej na rzucanie, jazgoty itp z innymi psami...każdy wyskok od razu korekta, ale też duuużo ją nagradzaj za spokój ;-)

Gandzika od samego początku inaczej prowadzę i jest lepiej ;-)

Staram się jak mogę takie zachowania zwalczać, chociaż Nora pod tym względem to niezły szatan. Pewnie robię mnóstwo błędów, bot o mój pierwszy pies, którego tak na prawdę układam. Nie jest łatwo, ale gdyby nie te psy , można by powiedzieć, że spodziewałam się czegoś gorszego.
A mogłabyś napisać tak pokrótce o tych błędach i efektach? :-)
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 lis 2012, o 21:31

Tanorja napisał(a):Staram się jak mogę takie zachowania zwalczać, chociaż Nora pod tym względem to niezły szatan. Pewnie robię mnóstwo błędów, bot o mój pierwszy pies, którego tak na prawdę układam. Nie jest łatwo, ale gdyby nie te psy , można by powiedzieć, że spodziewałam się czegoś gorszego.

ja nie wiem czy robię dobrze, ale ja widzę różnicę w zachowaniu moich wariatów...

Sonia miała wolną łapę.. jak była mała to wszystkie psy ją oszczekały, a ja nic nie robiłam... podrosła to zaczęła szczekać.. nic nie zrobiłam.. zaczęły się wyskoki na psy za ogrodzeniem.. miała kolce więc był wyskok, kolce, pisk, a i tak ciągła w ich stronę :mur: :mur: normalnie szła na luźnej smyczy ale jak był pies= jazgot... później doszłam do efektu, że jak było nie wolno, jak wyskok to korekta... i teraz jest tak, ze NIE WOLNO to w miarę przejdzie koło psa... jak nic nie powiem.. to o bogowie drżyjcie... :przerażenie: :przerażenie: :mur: :mur:

teraz za wyskok zarobiła glebę...i trzymała nerwy na wodzy... czyli idzie...i też będziemy posłuszeństwo robić...

tylko przy zbliżeniu się do tego miejsca Sonia pluje parówkami... jest już ten stres.. dlatego nagrody są poprzez słowa i poklepanie....

Gandzik od początku jest uczony posłuszeństwa przy różnych rozproszeniach.. mimo równania to i jemu przy jazgotach puszczają nerwy..więc robię krok i siad.. i tak skakamy... ja robię krok i mówię, noga to robi kroczki i siada przy nodze... ciężko to opisać, ale p. Zofia mi pokazała na zlocie jak nauczyć nogi i przeniosłam na takie maksymalne rozproszenie... wtedy to on jest skupiony na mnie.. odwróci głowę i spojrzy na jazgacza, ale zaraz spogląda na mnie, wywalony jęzor oczy mu świdrują, bo czeka na nagrodę.. nawet poklepania po klacie sprawia mu radość :yahoo:

jak będzie ładna pogoda to w week znowu to powtórzę.. do obrzydzenia.. :diabeł: :diabeł: i zobaczę na efekty...
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 lis 2012, o 22:21

kalyna napisał(a):
Tanorja napisał(a):Staram się jak mogę takie zachowania zwalczać, chociaż Nora pod tym względem to niezły szatan. Pewnie robię mnóstwo błędów, bot o mój pierwszy pies, którego tak na prawdę układam. Nie jest łatwo, ale gdyby nie te psy , można by powiedzieć, że spodziewałam się czegoś gorszego.

ja nie wiem czy robię dobrze, ale ja widzę różnicę w zachowaniu moich wariatów...

Sonia miała wolną łapę.. jak była mała to wszystkie psy ją oszczekały, a ja nic nie robiłam... podrosła to zaczęła szczekać.. nic nie zrobiłam.. zaczęły się wyskoki na psy za ogrodzeniem.. miała kolce więc był wyskok, kolce, pisk, a i tak ciągła w ich stronę :mur: :mur: normalnie szła na luźnej smyczy ale jak był pies= jazgot... później doszłam do efektu, że jak było nie wolno, jak wyskok to korekta... i teraz jest tak, ze NIE WOLNO to w miarę przejdzie koło psa... jak nic nie powiem.. to o bogowie drżyjcie... :przerażenie: :przerażenie: :mur: :mur:

teraz za wyskok zarobiła glebę...i trzymała nerwy na wodzy... czyli idzie...i też będziemy posłuszeństwo robić...

tylko przy zbliżeniu się do tego miejsca Sonia pluje parówkami... jest już ten stres.. dlatego nagrody są poprzez słowa i poklepanie....

Gandzik od początku jest uczony posłuszeństwa przy różnych rozproszeniach.. mimo równania to i jemu przy jazgotach puszczają nerwy..więc robię krok i siad.. i tak skakamy... ja robię krok i mówię, noga to robi kroczki i siada przy nodze... ciężko to opisać, ale p. Zofia mi pokazała na zlocie jak nauczyć nogi i przeniosłam na takie maksymalne rozproszenie... wtedy to on jest skupiony na mnie.. odwróci głowę i spojrzy na jazgacza, ale zaraz spogląda na mnie, wywalony jęzor oczy mu świdrują, bo czeka na nagrodę.. nawet poklepania po klacie sprawia mu radość :yahoo:

jak będzie ładna pogoda to w week znowu to powtórzę.. do obrzydzenia.. :diabeł: :diabeł: i zobaczę na efekty...

Te psy za ogrodzeniem to prawdziwa trauma. Wydaje mi się ,że też przez to Nora tak szczeka na inne psy. W takich momentach stosuję korekty, zazwyczaj działają, ale są momenty ,że nie. N w rozproszeniu to nawet parówki nie powącha. Ostatnio w miarę się oduczyła rzucania na psy za ogrodzeniem, pod warunkiem, że nie idze zbyt blisko. Jak kiedyś prawie się otarła o Doga niemieckiego przez siatkę, to prawie pod samochód nas wciągnęła. PRzedwczoraj też kazałam jej usiąść przed szczekającym psem. Siedziała spokojnie, tamten tez przestał szczekać. Takie oczekiwanie nagrody to marzenie! Sama teraz wiem, co zrobiłabym inaczej , gdybym miała szczeniaka. I to mnóstwo rzeczy.
Próbowałam dziś "nogi" na spacerze, kiedy ta była pochłonięta wąchaniem. Gdzie tam! Żadne szynki, parówki, nic. Teraz się skupimy na koncentracji. Nie zawsze mamy styczność z psami na smyczy, bo tu gdzie mieszkam na 2-godzinnym spacerze można spotkać jednego człowieka i jednego bezdomnego psiaka..:(

Nie chcę nic mówić ,ale w weekend ma być śnieg z deszczem, ale liczę na słońce, bo rano mamy szkolenie :lool: :lool:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 lis 2012, o 22:32

Mi tam śnieg nie straszny.. deszcz jedynie... aaa nie mam kaloszy :przerażenie: :przerażenie:

ale jak siedzi to ma być skupiona na Tobie.. a nie patrzeć na tego psa.. tak mi się wydaje :scratch

no to jak nie chce jeść to zabawka lub poklepanie po klacie.. no i suuuper, dooobrze... dobry pies..boszz jak ktoś mnie słucha jak do psa gadam to ma niezły ubaw :roftl: :roftl:

no i na nas szczekają z dwóch stron ulicy, więc pobudzenie tam jest masakra... więc hałas jest niemiłosierny, a w samym środku jak z moim psem szlifujemy posłuszeństwo... kiedyś na serio napiszą na mnie skargę :przerażenie: :przerażenie:
kalyna
Moderator

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje