Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Nowy pies.

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 2 lis 2012, o 18:51

Od razu mówię, że nie zamierzam kupować nowego psa, choć marzy mi się Samoyed,ale to już inna sprawa ;p
Ciekawi mnie , jaka mogłaby byc reakcja mojej Nory na szczeniaka w domu. Ona ma problem z innymi psami. Boi się ich i reaguje ostrym szczekaniem. Próbujemy się socjalizować. Efekty są takie, ze po 10 minutach spedzonych z psami nie rzuca się już ,ale nadal ma obawy. W domu mieszka z dwoma starszymi i niedużymi kundelkami. Nie ma problemu. Bawi się też z małym i młodym psem sąsiadów. NIestety z obcymi jest inaczej. Ale przejdźmy do sedna. Zastanawiam się, jakby to było jakbym przyniosła do domu 2-miesieczna , białą kulkę. Jakie mogłyby być reakcje obydwu psiaków? :-P
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Re: Nowy pies.

Nieprzeczytany postprzez Ryszawa » 2 lis 2012, o 19:48

jeżeli reaguje na inne psy jak opisujesz to może być słabo..

Tym bardziej, że jak się tak zachowuje w stosunku do innych psów to Cię broni, jak zaczniesz otaczać większą uwagą i szczeniaka (to normalne) to duże prawdopodobieństwo awantury. Jak przywieźliśmy do domu Grubego, który miał 11 tygodni a Raissa już około 5msc (Raissa jest dobrze socjalizowana, do innych psów jest miła i wylewna) chciała go po prostu zeżreć w całości. Biedny Gruby nie wiedział dlaczego ona jest dla niego taka zła :( Potem z kolei prawie go zamęczyła traktując jak zabawkę...

Teraz pieski świata za sobą nie widzą, ale dużo nerwów nas to kosztowało. Najpierw Norę trzebaby było porządnie wymęczyć na spacerze przed pierwszym spotkaniem. I przede wszystkim nie złościć się na nią za bardzo i kochać ją tak samo jak do tej pory, żeby nie czuła się odrzucona. Na początku proponuje pieski trochę odgrodzić, tak żeby się widziały, wąchały ale miały za dużo styczności bez nadzoru człowieka. Jak się przyzwyczają, że to drugie jest i będzie i krzywdy nie robi (i nie zabiera ukochanego człowieka!)[/quote] i można się bawić to git.
Ryszawa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 2 lis 2012, o 19:52

perpcia napisał(a):jeżeli reaguje na inne psy jak opisujesz to może być słabo..

Tym bardziej, że jak się tak zachowuje w stosunku do innych psów to Cię broni, jak zaczniesz otaczać większą uwagą i szczeniaka (to normalne) to duże prawdopodobieństwo awantury. Jak przywieźliśmy do domu Grubego, który miał 11 tygodni a Raissa już około 5msc (Raissa jest dobrze socjalizowana, do innych psów jest miła i wylewna) chciała go po prostu zeżreć w całości. Biedny Marley nie wiedział dlaczego ona jest dla niego taka zła :( Potem z kolei prawie go zameczyła traktując jak zabawkę...

Teraz pieski świata za sobą nie widzą, ale dużo nerwów nas to kosztowało. Najpierw Norę porządnie wymęcz na spacerze przed pierwszym spotkaniem. I przede wszystkim nie złość się na nią za bardzo i kochaj ją tak samo jak do tej pory, żeby nie czuła się odrzucona. Na początku proponuje pieski trochę odgrodzić, tak żeby się widziały, wąchały ale miały za dużo styczności bez nadzoru człowieka. Jak się przyzwyczają, że to drugie jest i będzie i krzywdy nie robi (i nie zabiera ukochanego człowieka!)

-- 2 lis 2012, o 19:51 -- Póki co pieska nie kupuję,ale może kiedyś. Nie wiem sama, czy Nora bardzaiej zaakceptowałaby psa póki jest szczeniakiem, czy jak już dorośnie.

Tym bardziej, że jak się tak zachowuje w stosunku do innych psów to Cię broni, jak zaczniesz otaczać większą uwagą i szczeniaka (to normalne) to duże prawdopodobieństwo awantury. Jak przywieźliśmy do domu Grubego, który miał 11 tygodni a Raissa już około 5msc (Raissa jest dobrze socjalizowana, do innych psów jest miła i wylewna) chciała go po prostu zeżreć w całości. Biedny Gruby nie wiedział dlaczego ona jest dla niego taka zła :( Potem z kolei prawie go zamęczyła traktując jak zabawkę...

Teraz pieski świata za sobą nie widzą, ale dużo nerwów nas to kosztowało. Najpierw Norę trzebaby było porządnie wymęczyć na spacerze przed pierwszym spotkaniem. I przede wszystkim nie złościć się na nią za bardzo i kochać ją tak samo jak do tej pory, żeby nie czuła się odrzucona. Na początku proponuje pieski trochę odgrodzić, tak żeby się widziały, wąchały ale miały za dużo styczności bez nadzoru człowieka. Jak się przyzwyczają, że to drugie jest i będzie i krzywdy nie robi (i nie zabiera ukochanego człowieka!)
i można się bawić to git.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 12 lis 2012, o 22:01

Teraz pieski świata za sobą nie widzą, ale dużo nerwów nas to kosztowało. Najpierw Norę trzebaby było porządnie wymęczyć na spacerze przed pierwszym spotkaniem. I przede wszystkim nie złościć się na nią za bardzo i kochać ją tak samo jak do tej pory, żeby nie czuła się odrzucona. Na początku proponuje pieski trochę odgrodzić, tak żeby się widziały, wąchały ale miały za dużo styczności bez nadzoru człowieka. Jak się przyzwyczają, że to drugie jest i będzie i krzywdy nie robi (i nie zabiera ukochanego człowieka!)
i można się bawić to git.[/quote]
Póki co nie planuję nowego psa, ale za rok nie wykluczam możliwości. Zawsze myślałam i takie były moje zauważenia ,że do szczeniaków agresja jest mniejsza, tym bardziej ,że Nora ma ją z powodu lęku. Chyba takiego malca by się nie bała. Oczywiście ,że kochałabym ją tak samo i poświęcała możliwie najwięcej uwagi. Ona i tak, ciężko mi to mówić za najlepszego przyjaciela wybrała mojego tatę, a mnie traktuje jako przewodnika i przyjaciela nr 2 :nea: Z moimi obecnymi psami się dobrze dogaduje, ale to już są staruszki więc pobawić się nie może. Jedynym przyjacielem jest mały piesek sąsiadów, również młody.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 13 lis 2012, o 12:57

Tanorja, gdzie mieszkasz w nh czy centrum krk? Mam mega spokojnego psa, więc jeśli chcesz, była byś zainteresowana to możemy się umówić na spotkanie ....
ojeja
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

NOwy szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 13 lis 2012, o 13:24

Zastanawiam się nad kupnem szczeniaka. Nie teraz , to na pewno. Myślałam za ok. rok. Wtedy moja Nora miałaby rok i 8 miesiecy. Mam teraz oprócz niej dwa kundelki, staruszki, przynajmniej jeden. Kacper ma 10 lat, a Ciapek, przybłęda- ok 17,choć ten to akurat ma charakter jakiegoś terriera i jest wiecznie młody. U nich nie ma problemu z kontaktem z innymi psami. Nora aktualnie nie ma z kim się pobawić, jedynie czasami z malutkim pieskiem sąsiadów ,ale to rzadko. Czytałam ,że obecność psa, z którym pies może się pobawić pomaga w resocjalizacji ?? Nora boi się innych pobratymców, więc na pewno nie zdecydowałabym się na dorosłego psa. Myślę też raczej o Owczarku Australijskim , Seterze. Myślałam nad Malinoisem ,lub innym Belgiem ,ale sama nie wiem. Z wychowaniem i zajęciem się psami nie byłoby żadnego problemu. Myślę,że jakbym kupowała to jakoś w okresie wakcyjnym ,by mieć dla nich na początku jak najwięcej czasu. Podkreślam jeszcze raz ,że nie zamierzam nabywać psa teraz , ale najwcześniej za rok, choć nie wiem , kiedy byłoby najlepiej zarówno dla niego , jak i dla Nory. Pozostałe dwa psy bardziej należą do mojej mamy i są w nią zapatrzone :) Są 'odziedziczone' w spadku po dziadku , były typowymi wiejskimi pieskami , które spacer zaznały może raz, czy dwa w życiu. Teraz też nie pałają chęcią do wędrówek.
Na Kacpra , tego młodszego obecność Nory miała zbawienny wpływ. po śmierci naszej Goldenki, Sagi z którą był niesamowicie zżyty , był osowiały, praktycznie sie nie ruszał. Wraz z przybyciem nowego malucha powrócił dawny Kacper :) No i o szczeniaku nie myślę tylko dlatego ,że Nora nie ma się z kim bawić.Ilość psów też nie jest problemem. Miewalam ich nawet 6 i wszystkie były zadbane. Co o tym myślicie?
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 13 lis 2012, o 13:39

ojeja napisał(a):Tanorja, gdzie mieszkasz w nh czy centrum krk? Mam mega spokojnego psa, więc jeśli chcesz, była byś zainteresowana to możemy się umówić na spotkanie ....

Mieszkam na obrzeżach, w nh bywam często. Nie wiem czy przy mojej Norze będzie taki mega spokojny ;p
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Re: NOwy szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez puma » 13 lis 2012, o 15:01

W resocjalizacji to przede wszystkim pomaga praca z właścicielem. Najlepiej psu zaoferować jakieś konkretne zajęcie i ukierunkować go stricte na siebie tak, żeby czuł, że ma w swoim przewodniku oparcie.

Jak to nie ma się z kim bawić ? A z Tobą nie może ? To, że pies się wychowuje sam to nie znaczy, że w przyszłości będzie przez to jakiś upośledzony.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda

Re: NOwy szczeniak?

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 13 lis 2012, o 16:30

puma napisał(a):W resocjalizacji to przede wszystkim pomaga praca z właścicielem. Najlepiej psu zaoferować jakieś konkretne zajęcie i ukierunkować go stricte na siebie tak, żeby czuł, że ma w swoim przewodniku oparcie.

Jak to nie ma się z kim bawić ? A z Tobą nie może ? To, że pies się wychowuje sam to nie znaczy, że w przyszłości będzie przez to jakiś upośledzony.

Ze mną to i owszem, bawi się. Tylko że u niej już widać oznaki tego,że nie ma kontaktu z psami. Jak mówiłam , nie chcę kupić psa jedynie dla drugiego.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez puma » 13 lis 2012, o 17:34

A czym się takie oznaki braku kontaktu z psami objawiają ? No i dlaczego jeszcze w takim razie chcesz drugiego psa ?

Tak naprawdę to ostateczna decyzja i tak należy tylko i wyłącznie do Ciebie :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje