Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Obedience

Nieprzeczytany postprzez dariex » 11 gru 2012, o 18:14

Ja widzialam ten filmik jakiś czas temu.
Super współpraca i wydaje mi sie,ze dzieci - jesli tylko chętne to mogą byc super przewodnikami,bo są naturalnie nieskrępowane i wyluzowane :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 11 gru 2012, o 19:03

A mnie się podoba, że pies idzie normalnie a nie kica, i że nie musi zadzierać głowy, bo przewodnik niski. Bardzo naturalnie to wygląda. :brawo:
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Volt » 11 gru 2012, o 21:56

cruk napisał(a):A ja bym Wam chciała pokazać, coś co mi zrobiło ogromną przyjemność. Zobaczcie jak mały człowiek pracuje z psem!

http://youtu.be/RTZmIFdgU2M

a ja byś sie wcale nie ździwił gdyby pies był poprostu dobrze zrobiony przez inną osobe a nastepnie "podstawiony" pod dziecko jako nowego przewodnika :-)
Aczkolwiek sam film wart uwagi :-) na youtube krazyla tez "C" z tą dziewczynką :-)

edit:
Znalazlem http://www.youtube.com/watch?v=Sn3VghnNEpc
Volt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez cruk » 12 gru 2012, o 08:40

ojej, no pewnie tak było, że szkolony był w dużej mierze przez "dużego" przewodnika :-)
Ale ja i tak podziwiam odwagę i pewność "małej" przewodniczki i swojego rodzaju dojrzałość. Bo sobie radzi, a stres był z pewnością ogromny! Dorosły się w takim momencie stresuje, czuje na sobie spojrzenia, odpowiedzialność, chęć wykazania się umiejętnościami. Trzeba być opanowanym za siebie i psa trochę też. A to przecież nie musiało być tak, że pies dziewczynce zawaruje w biegu na przód, prawda? A zawarował. Wiedziała "jak na niego huknąć" :-) To znaczy, że mała pracowała z nim także, być może wspólnie z dorosłym. Inaczej, poprawcie mnie jeśli się mylę bo nie jestem specjalistą, ale pewnie nie słuchałby tak "od razu".

Obserwuję swoje dzieci, które bardzo chętnie z naszym Uszatym ćwiczą. Pies generalnie wykonuje komendy, ale są momenty gdy nadal muszę "zainterweniować, np. gestem" by "wysiedział owo zostań" i respektował z takim samym szacunkiem komendę wydaną przez dziecko. I z tego co widzę, bez bezpośredniej zabawopracy dziecka z psem nie byłoby to takie oczywiste. Im więcej maluch ćwiczy, tym więcej komend pies wykonuje bez szemrania.

Ale ten filmik mnie też rozczulił, szczególnie gdy dziewczynka przemaszerowała kawałek by wyrzucić aport :-))
cruk
Losowy avatar
Nowy forumowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Patrycja

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 12 gru 2012, o 09:13

Pięknie.
Na pewno ktoś dorosły z psem ćwiczył, ale też i dziewczynka musi mieć "coś w sobie" i na pewno długo z psem trenowała, że taki piękny pokaz dać.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 gru 2012, o 12:50

Nie da się "podstawić dziecka" - dziecko musiało ćwiczyć razem z psem. Oczywiście nie sądzę by "duży człowiek" nie szkolił psa, ale dogranie psa i dziecka nie jest wcale takie proste jak wydaje się po obejrzeniu tego filmu. :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Volt » 14 gru 2012, o 16:47

Wadera napisał(a):Nie da się "podstawić dziecka" - dziecko musiało ćwiczyć razem z psem. Oczywiście nie sądzę by "duży człowiek" nie szkolił psa, ale dogranie psa i dziecka nie jest wcale takie proste jak wydaje się po obejrzeniu tego filmu. :)

Ale ja nie twierdze i nigdzie nie napisałem że dziecko z psem nie ćwiczylo nigdy przed startem, przeciez samo podstawienie gotowego psa na tym polega...
Volt
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje